Ďábel nosí Pradu

Ďábel nosí Pradu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3416/mid_dabel-nosi-pradu-X65-3416.jpg 3 425 88

Prada série

V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o to, jak vyhlížejí. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestlyové, která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, jímž musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z tohoto magazínu módní bibli New Yorku, a tudíž současně celého světa - nepřipustí, aby jí cokoli stálo v cestě. Což se týče i dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to zaměstnání, ve kterém nemůže vydržet nikdo, komu zbyla alespoň špetka sebeúcty - ale zároveň místo, pro něž by miliony mladých Newyorčanek byly ochotny zabíjet. Funkce Mirandiny asistentky by se pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachsovou mohla stát branou do velkého světa módy. V nevýrazném oblečení nesmělé studentky však mezi armádou superštíhlých módních. dračic, křižujících chodby manhattanské centrály časopisu v lodičkách na jehlovém podpatku, působí jako pěst na oko. Miranda má sice celý módní svět obtočený kolem prstu, ale zato jí dělá hrozné potíže najít a udržet si dobrou asistentku. Andy se pro tuhle práci zoufale nehodí. Má však něco, co ostatní adeptky postrádají: Nehodlá se smířit s neúspěchem. Aby se stala nejlepší z nejlepších, musí se změnit podle Mirandiných představ. Brzy umí - k nevelkému nadšení svého přítele - hovořit jako prvotřídní znalkyně moderních trendů, kráčet jako modelka a už si za žádných okolností nesplete Dolceho s Gabbanou. Kniha, která strávila na žebříčku bestsellerů The New York Times plných šest měsíců a byla přeložena do 27 jazyků; se stala předlohou pro stejnojmenný film. V hlavních rolích excelují Meryl Streepová a Anne Hathawayová. Režie se ujal David Frankel, který zkoumal vrtochy módního světa a celebrit již ve veleúspěšném seriálu Sex ve městě.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Columbus (ČR)

The Devil Wears Prada , 2003

Jajulle
05.09.2014 3 z 5

Knizka se dobre cetla, takova oddychovka na dovolenou. Hned potom jsem koukla na film a bohuzel musim rict ze ten se mi libil vic, coz se stava malokdy

J.books
17.08.2014 5 z 5

Lehký a velmi dobře čtivý styl psaní, kniha je vtipná a moc se mi líbí. Je to lehké, humorné čtení :)

Kate338
31.07.2014 2 z 5

Kniha mně docela na začátku lákala svým zajímavým příběhem nemoderní holky bez záliby ve značkovém oblečení která nastoupí jako nová asistentka jedné z nejmocnějších žen světa modního průmyslu a snaží se neustále splňovat její neuskutečnitelné požadavky. Mimoto také řeší svůj vztah s učitelem Alexem a zároveň řeší své problémy se svou dlouholetou kamarádkou Lily. Po přečtení knihy ale musím říct že kniha u mně moc neobstála, je téměř celá o Mirandě která se snaží neustále znepříjemnit život všech lidí kolem sebe a kterou jsem místy chtěla praštit po hlavě. Dále o Andree která vlastně celou knihu řeší svou práci která ohrožuje její přátelství s Lily (kterou bych asi nejradši zabila :-D ) a vztahy s rodiči a přítelem. A teprve na posledních stránkách knihy konečně Mirandu pošle někam :-) ....Když srovnám filmové zpracování tak to bylo o dost vtipnější a lepší.

Martina789
03.07.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila hlavně proto, že sama jsem podobného nadřízeného měla - možná proto ji trochu nadržuji:-) Ale fajn oddychovka a určitě daleko lepší než film!

Tess.96
14.06.2014 5 z 5

Knihu jsem četla již po druhé a nikdy nezklame. Je skvělá stejně jako film. Miranda je hlavní mrcha všech mrch. Hodně jsem se u ní zasmála a někdy jsem nechápavě kroutila hlavou, ale určitě stojí za přečtení.

lea6493
28.05.2014 5 z 5

doporučuji. Viděla jsem film a četla knihu a rozhodně u mě vede kniha. Lépe líčí hlavní hrdinku, která na mě v knižní podobě působila úplně jinak než ta filmová (více negativně). Plus děj se liší.

Ruxandra
20.03.2014 4 z 5

Musím říct, že filmová Miranda je oproti té knižní celkem čajíček. Skvělé odpočinkové čtení a těším se na další pokračování příběhu!

Melindaaaa
03.01.2014 4 z 5

Já prostě Andy Sachs miluju :) Nemůžu se při hodnocení bohužel oprostit od srovnání s filmem, viděným již několikrát dříve. Z nějakého důvodu je film Ďábel nosí Pradu můj oblíbený vánoční film, ačkoli v něm vánoce nehrají žádnou roli, tak jsem se rozhodla, že knížku si rozhodně nemůžu nechat ujít. Udělala jsem dobře. Četlo se to moc příjemně a ačkoli jsou tam nějaké nesrovnalosti s filmem, tak jí to rozhodně neubralo. Ale nechápu, co třeba scénáristy vede k tomu, že ve filmu Alexe pojmenují Nathan a udělají z něj kuchaře místo učitele...no to je fuk. Je to detail, tak proč to měnit? :D Byly tam i zásadnější změnym, ale nic co by mě vyloženě naštvalo, znechutilo a podobně...Hm...každopádně se mi knižní Miranda zdála skoro stejně děsivá, jako filmová, Miranda, knižní Emily zase o něco reálnější, než filmová. Sečteno podtrženo, jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, hodlám si sehnat i další díl, který nemá filmový protějšek, takže mě ještě má čím překvapit :)

mercedes1j8
15.09.2013 5 z 5

Super :D Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli byla lepší kniha, nebo film :)

Pakuna
11.09.2013 3 z 5

Oddechové, nenáročné čtení.

Skjaninka
09.06.2013 1 z 5

Jedna z kníh, ktorú som dočítala s veľkým sebazaprením. Ničím ma neoslovila ani nezaujala, dokonca mi niektoré pasáže pripadali vyslovene trápne a neoriginálne. Pre mňa obrovská strata času

MonisPop
26.05.2013 3 z 5

K přečtení knihy jsem se rozhodla, až po shlédnutí filmu a možná proto mě kniha tolik nenadchla. Každopádně jsem ji dočetla a nelituji.

tery23
02.04.2013 3 z 5

Oddechové nenáročné čtení, trošku zdlouhavé, film lepší.

AllieM
25.03.2013 3 z 5

Film byl samozřejmě lepší (hlavně díky paní Herečce Meryl Streep). Kdybych měla hodnotit samotnou knihu,zaujala mě,dobře se četla,často jsem se smála..ale jediná věc,která mě dráždila, byly pravopisné chyby a PŘKLPY ( nejvíce se mi líbila věta "..jedu do Paříž1e" :)

LilyFair
21.04.2012 2 z 5

Nápad knihy se mi zdál opravdu dobrý. Prostředí i postavy byli v pořádku také... Problém je v tom, že se v té knížce vlastně skoro vůbec nic neděje. Ano, že začátku to bylo opravdu zajímavé, ale děj téhle knihy mohl být obsažen v knize, ktrerá má o polovinu stránek méně. Vůbec by to nevadilo.

Calzedonka
19.02.2012 1 z 5

Film byl pro mě super. A tak jsem vzala knihu do ruky, protože jsem se toho chtěla dozvědět více. Vždy přesvědčená, že kniha poráží film. Tady to byl opak. Hned na prvních stránkách jsem se několikrát ujišťovala, jestli skutečně čtu tu správnou knížku. Četla jsem ji po kouskách a hodně dlouho. Vracela jsem se k ní jen proto, že když už jsem ji načala, tak ji snad dočtu ne. Znova si ji přečíst, mě jen tak nikdo nedonutím a v knihovně si jí nechávám jen proto, že se mi líbí obal.

Elllunka
30.01.2012 3 z 5

Už je to sice nějaká doba, co jsem tuto knihu četla, ale až na již uvedené gramatické chyby či překlepy (což mě neskutečně vatáči! protože si vždycky říkám "Za co všichni platíme takové nehorázné peníze, když nejsou schopni to vytisknout v pořádku?"), mi připadala před těmi 5 lety celkem čtivá - bohužel se však nejedná o knihu, kterou bych s chutí přečetla znovu. Filmová verze mě lehce zklamala tím, že na konci je z Mirandy Priestlyové samaritánka, která dává dobré reference dalším zaměstnavatelům, o čemž v knížce není ani památky.

analyticka
21.01.2012 3 z 5

To je snad poprvé co je film lepší než knižní předloha. Dočteno a už nikdy více :D

Horxus
13.01.2012 2 z 5

Naprosto souhlasim s 50% z vas. Knihu jsem sice cetla v anglictine, takze jsem tam zadne preklepy nemela, ale bylo to tak priserne nudne, ze jsem se dostala asi jen do tri ctvrtin. Porad o tom samem, kdyby mela 150 stranek, byla by to celkem dobra kniha, ale takhle? Jako by autorka soutezila se svou kamaradkou Meyerovou, kdo napise vice stranek, at uz to bude nudne, nebo ne. Jsem sice fanouskem Stmivani, ale konec Rozbresku uz je tak natahovany, ze mi to zkazilo dojem z knihy. Tady je to to same, prvnich 100 stranek se to jeste dalo, ale ten konec...

Miru
14.11.2011 3 z 5

Nezbývá mi než souhlasit s tím, že se jedná o jeden z mála případů, kdy film svoji knižní předlohu jednoznačně předčil. Nemůžu říct, že by mě kniha přímo urazila, ale překlepy a gramatické chyby jí odpustit nedokážu. Vyjádřila bych to slovy "klasiků" z Divadla Sklep: "...ta kniha je především moc dlouhá! A to tak, že kdyby byla o polovinu kratší, stále by byla příliš dlouhá." :-)

pro ženy zfilmováno móda

Lauren Weisberger