Pozvala mě dál

Pozvala mě dál https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454629/bmid_pozvala-me-dal-b2N-454629.jpg 4 275 109

Elle Fieldingová se rozhodne pronajmout svůj dům, a když se pak vrátí, nic jí nepřipadá jako předtím. Atmosféra domu se úplně změnila ̶ jako by se tam ochladilo… Elle má pocit, že někdo sleduje každičký její pohyb. Neděje se to ale všechno jen v její fantazii? Koneckonců je spisovatelka, a tak má bohatou představivost. Přesto všechno působí tak skutečně, jako by někdo odhalil tajemství, která jí brání v noci usnout. Elle začíná ovládat strach a panika a domov se pro ni stává pastí. Někdo odemkl minulost – a ona sama mu dala klíč.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

You Let Me In , 2018

natii-vanilkova
30.08.2021 4 z 5

Jako knížka mě hodně bavila, ale od poloviny už jsem věděla, kdo za tím vším stojí, a ten konec mi přišel trošku moc přes čáru :D Jinak se mi líbila, jsem nenáročný čtenář :)

Comelye
24.08.2021 1 z 5

Bohužel, tohle nebyl thriller a psycho už vůbec ne. Celý mi to přišlo jako jedna velká slátanina a nuda. Hlavní hrdinka absolutně nesympatická osoba a ješte ji jakože máme litovat asi, jaká je to chudinka. Po pár stranách jsem tak tušila kdo za vším je a to bývám většinou vedle jak ta jedle. Za polovinou se to začalo teprve rozjíždět. Knihu jsem měla na dovolené, takže jsem ji dočetla, jinak už bych ji dávno odložila.

kanitsuj
16.08.2021 3 z 5

Zajímavě vystavěný psychologický thriller, který mne v závěru bohužel zklamal svojí nedotažeností a také 376 stran mi přišlo zbytečně mnoho. Některé odbočky "pro zmatení čtenáře" se mi zdály navíc a příběh jimi ztrácel na tempu. Nicméně hrdinka byla celkem uvěřitelná a asi bych si za čas jinou autorčinu knihu zase přečetla.

Racík
19.07.2021 5 z 5

Výborné čtení, příběh vás rychle vtáhne. Rozuzlení je překvapivé.
Za mě velký bonus - líčení bydlení na útesů a proměnlivých výhledů na moře. To mě bavilo snad ještě víc než celý příběh. Takové bydlení je sen, i když tady byl splněný na úkor jiných -:(.

Šánka
18.07.2021 4 z 5

Krásně napínavý, dobře promyšlený a místy až strašidelný je další psychothriller od skvělé Lucy Clarke!
Příběh s nádechem tajemna, které obestírá dům na útesu v Cornwallu, je vyprávěný ve dvou časových linkách a zkoušet si je nějak pospojovat jak spolu souvisí, co je skutečnost a co se odehrává v hlavě hlavní hrdinky, to je hodně dlouho záhadou. Nabízí se možnosti, ale nic nemusí být tak, jak se zdá, nic není jen černé nebo bílé a pravda může být velmi překvapivá....
Perfektní čtení, tato autorka si zatím v té spoustě jiných psychothrillerů drží tu svoji laťku dost nahoře.

Sanny_happ
04.07.2021 5 z 5

Knížku jsem si užila na maximum. Moc se mi líbila a nemohla jsem se odtrhnout od čtení, určitě si přečtu i další knihy od autorky!

Bara52
29.06.2021 5 z 5

Sice jsem uz od pulky tusila, kdo za tim vsim stoji, ale i tak jsem knihu docetla jednim dechem. Moc hezky napsany pribeh, ktery ma i odpovidajici konec - neagresivni,neprekombinovany, perfektne zapadl do celeho pribehu.

Janča089
24.06.2021 3 z 5

Předchozí knihy od této autorky mě bavily mnohem víc. Oproti nim mi tato kniha přišla příliš tuctová (jen další z řady psychothrillerů), zpočátku se ani nic moc nedělo a postavy mi nebyly sympatické. Také mi zde tentokrát chyběly popisy krajiny, přírody nebo okolí, které autorčiny předchozí knihy tolik obohacovaly a zanechávaly v čtenáři něco navíc.

LucyBooks
16.06.2021 4 z 5

Musím říci, že na knihu jsem byla velmi natěšena, ale po přečtení z ní nejsem vyloženě paf. Možná jsem měla větší očekávání, chvílemi mi kniha jako kdyby připomínala jiné thrillery. Osobně bych možná příběh trochu zkrátila.
Ovšem, kladně hodnotím postavy a jejich vykreslení, to autorka zachytila dobře. A stejně tak i atmosféru a prostředí. A jako malý hezký bonus jsou na začátku každé kapitoly citáty od hlavní postavy - spisovatelky :).
Líbí se mi motiv závisti a žárlivosti a co vše to může způsobit a ovlivnit :).

Toňula
10.06.2021 5 z 5

Autorčiny knihy nejsou rozhodně pouze thrillery - kromě napínavých příběhů ,které jsou vždy originální, jsou i psychologickými sondami do duší hrdinů a obvykle gradují do nečekaných závěrů..Ani tento román není výjimkou. Bravo, Lucy!

bookcase
06.06.2021 5 z 5

Pecka! Líbilo se mi propojení všech linií a taky výsledný motiv. Čekala jsem cokoli, ale toto mě vůbec nenapadlo. Lucy Clarke prostě umí.

Monika164
04.05.2021 5 z 5

Perfektní.....

eva3992
16.04.2021 4 z 5

Příběh spisovatelky Elle, která na čtrnáct dní pronajala svůj dům. Když se vrátí, cítí, že je vše jinak. Nachází různé vzkazy, a to ji donutí vrátit se myšlenkami do minulost a vzpomínat tak na tajemství, která nikdy nikomu neřekla.

Při čtení tohoto příběhu se ponoříte do děje a prožíváte vše společně s hlavní hrdinkou. Chvílemi jste napnutí z toho, co se tam děje, chvíli jste překvapení z její minulosti. Ale co já jsem prožívala, byl úžasně popsaný dům na útesu, kam bych se alespoň jednou chtěla také podívat.

Od začátku tu máme spoustu podezřelých a autorka nám je postupně vylučuje, ale až do samého konce nevíme, kdo za tím vším stál. Ale napsané to je skvěle, protože při každé nové postavě jsem si říkala, že právě on to musí být. Anebo že by samotná Elle bláznila?

Moc se mi v knize líbilo, že na začátku kapitol, Elle radila ostatním spisovatelům, co by ve správné knize mělo být. Citáty byly super.

Co jediné mi vadilo, tak to, že psychothrillery by podle mě, neměly být delší než cca 250 – 300 stránek. Jakmile má kniha víc, vznikají zdlouhavější pasáže a kniha ztrácí spád, který by měla mít.

I přes tuto vadu na kráse jsem si čtení moc užila a můžu doporučit ostatním, kdo mají tento žánr rádi.

katka.oo
07.04.2021 4 z 5

Já na tyhle thrillery moc nejsem, ale bylo to dobré, knížku jsem přečetla velice rychle, byla jsem zvědavá jak to s Elle všechno dopadne. Možná mohla mít kniha trochu méně stran, ale milovníkům napětí doporučím.

Pája699
06.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Začátek trošičku vleklejší, ale i přesto mě kniha bavila a od jisté stránky nepustila. Čtivé, napínavé, promyšlené.Dvě linie vyprávění ze současnosti a minulosti mě také bavili. Kdo byl tajemný návštevník v domě na útesu, když byla Elle pryč? Proč se jí dějí takové věci po návratů domů? Občas jsem si i já říkala, zda je to skutečnost, nebo autorčina fantazie :-) No, to se dozvíte na konci příběhu .-) Žárlivost a závist je vždycky dobrý motiv....

martineden
05.04.2021 3 z 5

Napínavé, ze začátku mě kniha hodně bavila, docela brzy jsem ale uhodla, kdo za tím vším stojí, ale autorka to musela ještě trochu zbytečně promíchat. Ta překombinovanost a příliš mnoho motivů ubraly knize na kvalitě. Přesto jsem ale zvědavá na autorčina další díla.

Inka063
02.04.2021 3 z 5

Je to čtivé, je to poměrně napínavé a docela promyšlené, možná, že někdy i možné, ale pro mě ani jedna sympatická postava. Takový jeden z mnoha psychothrillerů, které teď frčí a už pomalu ani nic jiného nevychází. Přijde mi to už všechno tak nějak na jedno kopyto. Přečíst, odložit, zapomenout...

jasmína
26.03.2021 5 z 5

Výborná kniha, v Knihovně jsem měla rezervaci díky recenzím, nemohla jsem přestat číst......sice jsem závěr vytušila ,ale to nevadí.....

Jájinka
21.03.2021 3 z 5

Kniha mě svým obsahem příliš nenadchla, ačkoliv je psaná celkem čtivě.

ladyka
20.03.2021 3 z 5

Knihy autorky jsem si zatím ráda přečetla díky sympatickému stylu - čtivý, jednoduchý,ale ne plytký - a zajímavým zápletkám. Dosud ideální nenáročná četba na odreagování. I tato kniha byla vcelku čtivá,jen tentokrát nedokáži hodnotit plným počtem a dávám 3* kvůli ne moc sympatické hrdince, občasné vatě vycpávající hluchá místa, divnému tápání. Jako by to tentokrát autorka brala zkratkami, přílišné množství naťuknutých vedlejších a hned slepých uliček. Černého Petra jsem vytušila poměrně brzy,závěr dojem krapet vylepšil,ale přesto se po přečtení nedokáži zbavit jisté rozmrzelosti...Mám pocit,že něco obdobného jsem již četla,že jde jen o další variaci na téma,jak "minulost někoho dohnala"..Autorce se však opět povedlo vylíčení přímořského prostředí s nádechem tajemné zlověstnosti.

tajemství psychologické thrillery Cornwall thrillery pro ženy

Lucy Clarke
britská, 1981