Povídky z druhé ruky

Povídky z druhé ruky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395799/mid_povidky-z-druhe-ruky-N8r-395799.jpg 5 7 6

Vlk zachrání babičku, Romeo skončí v blázinci, d'Artagnan hraje basket, Othello nosí sukně a Evžen Oněgin zpívá blues… 31 odvážných autorů recykluje slavné příběhy světové i české literatury a hledá nové pohledy na běžně známé zápletky. Vy si také můžete vyzkoušet, zdali poznáte, jakým dílem je ta která povídka inspirovaná. Koupí této knihy navíc pomůžete dobré věci – výtěžek poputuje na podporu projektu pohádkových čtecích babiček a dědečků.... celý text

Komentáře (6)


Medasek
Medasek
22.12.2019 4 z 5

Kniha určitě zaujme. Jsem toho názoru, že každý si tu najde alespoň 1 povídku co se mu líbí. Mě se nejvíce líbili recyklace červené karkulky.

LenkaKazd.
LenkaKazd.
16.12.2018 5 z 5

Tahle svěží povídková kniha opravdu zaujme. Jde o mozaiku neobyčejně pestrých a různorodých příběhů. Přestože autoři "recyklují" stará témata, povídky jsou originální a nápadité a často mi chvíli trvalo, než jsem původní předlohu odkryla.


josef8812
josef8812
11.12.2018 5 z 5

Tato kniha je opravdu netradiční. Každá povídka se inspirovala nějakým známým příběhem, je tu několik Červených karkulek, několik Romeo a Julií a pak směsice dalších, jejichž předlohy mě bavilo hádat. Zdaleka ne vždy jsem uhádl. Celková myšlenka knihy je opravdu zajímavá - recyklace totiž probíhá zdaleka ne jen u odpadů, ale vlastně i v hudbě, literatuře a nebo grafice. Mimochodem kniha je velmi hezky graficky doplněná kolážemi vzniklými ze starých plakátů, věhlasné výtvarnice Jitky Kopejtkové.

VeronikaHau
VeronikaHau
02.12.2018

Knížka je překvapivá, má zajímavé pozadí vzniku a vypovídá hodně o snech, myšlenkách a nadějích lidí různých věků, pohlaví a profesí.
Jsem ráda, že jsem mohla takovou knížku číst.
Veronika

Lehrerin
Lehrerin
27.11.2018 5 z 5

Povídky z druhé ruky jsem objevila náhodou. Nápad recyklovat literaturu mi přijde originální a některé povídky mě opravdu nadchly. Bavilo mě poznávat předlohy, kterými se autoři inspirovali. Opravdu můžu jen doporučit.

kanclsponka
kanclsponka
27.11.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, četla se lehce, povídky jsou velmi různorodé. Nápad recyklovat literaturu mi přijde moc fajn.