Povídky z druhé ruky

Vlk zachrání babičku, Romeo skončí v blázinci, d'Artagnan hraje basket, Othello nosí sukně a Evžen Oněgin zpívá blues… 31 odvážných autorů recykluje slavné příběhy světové i české literatury a hledá nové pohledy na běžně známé zápletky. Vy si také můžete vyzkoušet, zdali poznáte, jakým dílem je ta která povídka inspirovaná. Koupí této knihy navíc pomůžete dobré věci – výtěžek poputuje na podporu projektu pohádkových čtecích babiček a dědečků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395799/big_povidky-z-druhe-ruky-N8r-395799.jpg 4.96

Kniha Povídky z druhé ruky

Medasek
22.12.2019

Kniha určitě zaujme. Jsem toho názoru, že každý si tu najde alespoň 1 povídku co se mu líbí. Mě se nejvíce líbili recyklace červené karkulky.

LenkaKazd.
16.12.2018

Tahle svěží povídková kniha opravdu zaujme. Jde o mozaiku neobyčejně pestrých a různorodých příběhů. Přestože autoři "recyklují" stará témata, povídky jsou originální a nápadité a často mi chvíli trvalo, než jsem původní předlohu odkryla.

josef8812
11.12.2018

Tato kniha je opravdu netradiční. Každá povídka se inspirovala nějakým známým příběhem, je tu několik Červených karkulek, několik Romeo a Julií a pak směsice dalších, jejichž předlohy mě bavilo hádat. Zdaleka ne vždy jsem uhádl. Celková myšlenka knihy je opravdu zajímavá - recyklace totiž probíhá zdaleka ne jen u odpadů, ale vlastně i v hudbě, literatuře a nebo grafice. Mimochodem kniha je velmi hezky graficky doplněná kolážemi vzniklými ze starých plakátů, věhlasné výtvarnice Jitky Kopejtkové.

VeronikaHau
02.12.2018

Knížka je překvapivá, má zajímavé pozadí vzniku a vypovídá hodně o snech, myšlenkách a nadějích lidí různých věků, pohlaví a profesí.
Jsem ráda, že jsem mohla takovou knížku číst.
Veronika

Lehrerin
27.11.2018

Povídky z druhé ruky jsem objevila náhodou. Nápad recyklovat literaturu mi přijde originální a některé povídky mě opravdu nadchly. Bavilo mě poznávat předlohy, kterými se autoři inspirovali. Opravdu můžu jen doporučit.

kanclsponka
27.11.2018

Knihu jsem dostala jako dárek, četla se lehce, povídky jsou velmi různorodé. Nápad recyklovat literaturu mi přijde moc fajn.