Povídky

Povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502495/bmid_povidky-8Qk-502495.png 3 17 2

Soubor krátkých povídek z počátku 20. století, jejichž společným motivem je otázka životního postoje hrdinů a snaha vymanit se z životního stereotypu. Autor se opírá o skutečné postavy nebo události, jak je poznal ve svém okolí. Vypráví příběhy maloměstských rodin, jejich vdavkychtivých dcer a bohémských synků, studentskou bídu i historie drobných manželských nevěr.... celý text

Vidlička
13.10.2017 5 z 5

Bohužel jsem se k přečtení nějakého dalšího Gellnerova díla ještě nedostala, ale z Povídek jsem byla naprosto nadšená. A jestli je opravdu tak dobrý, jak píše eraserhead, tak se mám na co těšit. Všeobecně mám ráda literaturu z této doby, obzvlášť je-li autor kousavě upřímný a vtipný, což tento splňuje. Doporučuji.

eraserhead
02.07.2011 3 z 5

Výborný básník a skvělý malíř, kreslíř a karikaturista Gellner mě jako povídkář docela zklamal. Mnohé z povídek nedosahují kvalit jeho břitkých básní, zchází jim ten humor, šmrnc, lehkost a prostoduchá poetičnost.