Pověsti z Čech

Pověsti z Čech https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214090/mid_povesti-z-cech-214090.jpg 4 8 4

Kniha Pověsti z Čech Josefa Virgila Grohmanna (1831–1919), významného domácího německy píšícího mytologa, je historicky první sbírkou českých pověstí. Toto unikátní dílo je však širší veřejnosti téměř neznámé.

LadinSt
29.05.2019 5 z 5

Robustní a velmi autentická sbírka pověstí. Poklad pro všechny, koho zajímají evropské pověsti, lidová kultura, etnografie apod.

Premek77
12.02.2019 5 z 5

Vynikající práce, která sice dost násilně roubuje české pověsti na německé wallhallské kopyto, ale zato je zachycuje v původní, syrové podobě.

witiko
18.09.2018 5 z 5

Nechápu, proč má kniha tak nízké hodnocení, ale přitom málo komentářů. Jde o významné pramenné dílo obsahující výhradně lidové podání, tak nechápu, jak je může někdo hodnotit jako "odpad!", aniž by vysvětlil, proč...

Hezy
31.03.2018 5 z 5

Pro mne výborná sbírka pověstí tohoto německy píšícího sběratele pověstí a lidových tradic. Pověsti, ve kterých je lidovost ponechána a není do nich nikterak vypravěčsky zasahováno. Velmi obsáhlá kniha toho nejhlavnějšího z říše lidské obrazotvornosti. Ať už českých či německých obyvatel.

pověsti

Josef Virgil Grohmann