Pověsti staré Prahy ekniha

Soubor třiceti pověstí a legend, které se vztahují k nejznámějším místům hlavního města Prahy. Tato místa lze dodnes navštívit, a tak se kniha může stát současně i jakýmsi zábavným, atypickým průvodcem, který lze vzít s sebou třeba na procházku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/204738/povesti-stare-prahy-204738.jpg 3.816
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno (ekniha), Plot

Kniha Pověsti staré Prahy

Doly10
16.03.2019

Příjemné a oddechové čtení, které vám převypráví ty nejzajímavější pražské pověsti. Krom zajímavých pověstí, je kniha i určitým průvodcem po Praze, vhodně doplněna o historická fakta.

KikinkaV
05.06.2017

Spíš takový přehled pověstí s nádhernými kresbami. Líbily se mi krátké úvodní odstavce o historii daného místa. Ve většině případů se jednalo o popis vzniku názvu místa a nakonec mi tyto krátké odstavečky připadaly zajímavější než samotné legendy.

tulip131
15.05.2016

Tak tady se nedá úplně mluvit o knize, spíš několik stran v tvrdé vazbě, o to víc skvělých. Každá kapitola začíná historii a fakty, potom přechází k pověstem, které se k danému místu nebo budově tradují. Ještě nikdy jsem žádnou knížku nečetla dvakrát, ale tohle bude výjimka, opravdu příjemné a poučné čtení.