Pověsti Rychnovska

Pověsti Rychnovska https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291153/mid_povesti-rychnovska-8oB-291153.png 5 2 2

Kniha obsahuje téměř 150 drobných pověstí a zajímavých informací z oblasti Rychnovska, které lze rozdělit do několika tématických okruhů - významné osobnosti z české historie, vznik názvů obcí a měst, kulturní památky, tajemná místa, pohádkové bytosti aj. Doplněno sugestivními a názornými ilustracemi Vlastimila Beneše.

Hezy
12.11.2017 5 z 5

V knize nachází se obrovský sběr jak z pověstí historických, tak i démonologických a to ve velmi nádherném a prostém vyprávění s moc krásnými ilustracemi. Autor se snažil do pověstí nezasahovati vypravěčstvím, díky čemuž se mi kniha moc líbila, jelikož pověsti byly čtenářstvu podány v možné původní, prosté podobě. Rovněž jsou v knize krásné i básně, které pověsti doprovází.

jolii
01.04.2016 5 z 5

Kniha pro všechny, kdo mají k Rychnovsku vztah a chtějí se dozvědět něco víc z historie míst, kolem kterých třeba denně chodí, strávili zde dětství, jezdili sem na prázdniny apod.
"U Žamberka je kamenná panna. Ta šije košili. Vždy na Veliký pátek při zpěvu pašijí učiní jeden steh. Až košili došije, bude konec světa."
Mám pocit, že už jí moc stehů nezbývá.

Stanislav Dvořák
česká, 1904 - 1954
2014  100%Pověsti Rychnovska
1938  0%Město Rychnov n. Kněžnou a soudní okres rychnovský n. Kněž.

Kniha Pověsti Rychnovska je v