Pověsti Rychnovska

Kniha obsahuje téměř 150 drobných pověstí a zajímavých informací z oblasti Rychnovska, které lze rozdělit do několika tématických okruhů - významné osobnosti z české historie, vznik názvů obcí a měst, kulturní památky, tajemná místa, pohádkové bytosti aj.
Doplněno sugestivními a názornými ilustracemi Vlastimila Beneše.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291153/povesti-rychnovska-8oB-291153.png 52
Historie, Pověsti
Vydáno:, Uniprint

Hezy
12.11.2017

V knize nachází se obrovský sběr jak z pověstí historických, tak i démonologických a to ve velmi nádherném a prostém vyprávění s moc krásnými ilustracemi. Autor se snažil do pověstí nezasahovati vypravěčstvím, díky čemuž se mi kniha moc líbila, jelikož pověsti byly čtenářstvu podány v možné původní, prosté podobě. Rovněž jsou v knize krásné i básně, které pověsti doprovází.

jolii
01.04.2016

Kniha pro všechny, kdo mají k Rychnovsku vztah a chtějí se dozvědět něco víc z historie míst, kolem kterých třeba denně chodí, strávili zde dětství, jezdili sem na prázdniny apod.
"U Žamberka je kamenná panna. Ta šije košili. Vždy na Veliký pátek při zpěvu pašijí učiní jeden steh. Až košili došije, bude konec světa."
Mám pocit, že už jí moc stehů nezbývá.

Autor knihy

Stanislav Dvořák