Pouta dědictví

Pouta dědictví jsou mýtické náramky, které před staletími nosil Pán Vládce, dokud ho o ně nepřipravila Následnice Hrdiny z Hathsinu a tím nezpůsobila jeho smrt. Náramky měly údajně schopnost předat komukoli, kdo je měl na těle, stejné schopnosti, jako měl Pán Vládce. Předpokládalo se, že byly nenávratně ztraceny. Waxilián Ladrian se však dovídá, že jejich existenci potvrdila jistá kandra. Moc skrytá v těchto náramcích by mohla způsobit katastrofu, protože v elendelské kotlině vře konflikt mezi Elendelem a venkovem. Waxilián odmítá nabídku vydat se po stopách ztracených náramků, protože se cítí podveden bohem Souladem, a jako svůj jediný cíl vidí osvobození své sestry Telsin ze zajetí Sboru vedeného jejich strýcem Edwarnem. Na cestě za tímto cílem ho provází jeho snoubenka Steris. Po stopách náramků se vydává Waxiliánův kolega Wayne se Sterisinou sestrou Marasi. Jejich cesty se však brzy spojí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/340421/pouta-dedictvi-EzP-340421.jpg 4.454

Mistborn (6.)

The Bands of Mourning (2016)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Kniha Pouta dědictví

Knihomlok2015
včera

Zatím nejlepší díl s Waxem a spol. A to co dokázal Sanderson se Steris, to je fakt bravurní práce - ještě nikdy se mi tak nesympatická postava tak dokonale neproměnila před očima v člověka, kterýho jen za to, jaký je, prostě musíte milovat. (začínám Sandersona podezřívat, že k učetním apod. má tenhle chlapík asi hodně, ale opravdu hodně vřelý vztah)
A to jak jim zničit společnou svatbu, to už byla jen třešnička na dortu:-)

zlatenka7
09.12.2018

Úžasné, stejně jako celá série.

Jacinda
28.09.2018

Tento díl byl bohužel pro mě zklamání. Vůbec se mi nezamlouvalo objevení Alika (+ to co s ním souviselo), ani hledání v chrámu (+ to co s ním souviselo) a v zásadě celá poslední třetina knihy mi přišla překombinovaná, nepřehledná a trochu i nelogická. Děsně mě nebavil Smokas, Marasi stejně studená a otravná jako v prních třech díle. Vynikající je naopak Steris, Weyna jsem si oblíbila víc než dřív a nejlepší ze všech rozhodně MeLaan. Paradoxně kdyby byl díl víc klišoidní, byla bych radši. Tenhle svět totiž miluju.

Pavla79
22.05.2018

Naprosto bravurni dil..., a jsem rada, ze nebude poslední ;) Na zacatku prvního dilu druhé trilogie jsem si myslela, ze me tato trilogie tolik nepohlti..., ikdyz to občas mělo takovou tendenci.., nestalo se tak..! Uz nyni se nemohu dockat dalsiho, dalsich dilu.. :) A Steris nejlepší ;) :D

Jinovatka
05.02.2018

Já nevím, už mě to tolik nebaví jak první tři knihy. Byla jsem na ní zaseknutá pár měsíců a skoro jsem ji nedočetla.

Alvari
03.10.2017

Srovnávat, je v případě Sandersona velice těžké a já se nerad opakuji. Děj mě jako vždy nekompromisně vcucl do víru událostí a nepustil až do konce. Ještě bych rád dodal, že to sice psali mnozí další, ale také mi přijde, že Sanderson píše knihu od knihy (popřípadě díl od dílu) lépe a lépe.

geimz
25.08.2017

Zatiaľ najlepšia kniha z druhej éry Mistbornovskej série, avšak stále to nie je vyložene na plný počet, a to predovšetkým vďaka pomalšiemu štartu a pár hluchším pasážam. Akonáhle však Wax a spol infiltrujú na ceste do Dulsingu istú budovu, zápletka sa stáva hutnejšou, dej naberie na obrátkach a nepoľaví až do konca. Mytológia, opradená týmto dielom, dá pocítiť niečo zo starého sveta Mistbornov, a to v prítomnosti postáv, ktoré sa za tie 3 diely veľkou mierou vyvinuli a posunuli inde, než by človek čakal - hlavne Steris, ku ktorej som mal v Poselství práva chladný vzťah (podobne ako Wax), sa po tejto knihe stala zrejme mojou najobľúbenejšou postavou. Sanderson naviac veľmi dobre vie, ako zakončovať knihy, takže sa opäť dočkáme viacerých zvratov a epilóg, to je kapitola sama o sebe.

Alee
06.08.2017

Myslela jsem, že třetí díl má být poslední. Jak jsem ráda, že se s Waxem a Waynem setkám ještě ve čtvrtém díle. Za mě nejlepší díl této série.

Teclaireddy
07.07.2017

Opět skvělé. Postavy mi stále více přirůstají k srdci. 3 hvězdičky působí jako trochu málo, ale hodnotím to v porovnání s ostatními knihami série, takže je to relativní.
Mimochodem, přemýšlel jste někdo, kdo je ta žena na obálce? Steris, nebo MeLaan?

Ogie
04.07.2017

Tento díl Mistbornu z Waxovi a Wayneho série mě zaujal o trochu méně než díl předcházející. Přesto věak byla kniha výborná a sérii Mistborn nedělá ostudu. Dlouho jsem váhal mezi 4* a 5* a nakonec dám pět, protože druhá polovina této knihy, opět s epickým finále, byla prostě úžasná.

SedllY
31.05.2017

B.Sanderson je prostě král fantasy! :)
Třetí a zatím rozhodně nejlepší kniha s Waxem, Waynem a dalšími. V první půlce dost povedených vtípků. Konec krásně navnadil na pokračování, bohužel už poslední, jak nás informoval sám autor. :/