Pouhý stín

Pouhý stín https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401570/bmid_pouhy-stin-yh2-401570.jpg 4 153 67

Dokonalý život, který se vteřinu po vteřině mění v peklo na zemi. Na začátku je banální historka. Mladou ženu vracející se z večírku k zaparkovanému autu pronásleduje podivný vysoký muž ukrytý pod černou kapucí. Na opuštěné noční ulici působí jen jako zlověstný stín. Stínu se ovšem jen tak nezbavíš, nezaženeš ho, nezahubíš. Jde tam, kam jdeš ty, sleduje tě. Stejně jako tvoje minulost. A tu má každý. Bezskrupulózní vrcholná manažerka, která v dětství spáchala něco nenapravitelného, arogantní a cynický policejní vyšetřovatel, přesvědčivě skrývající zraněné city, mladý nesmělý policajt, který nemá štěstí v lásce, žena umírající na rakovinu, dívka živořící v léčebně pro duševně choré… Ti všichni, a mnozí další, se potkávají v umně spletené historii jednoho sofistikovaného zločinu, kterou budete číst na jeden zátah. Fascinující příběh o tom, jak se i na první pohled dokonalý život může změnit v noční můru, na kterou je každý člověk nakonec sám. Kdo ji nezažije, ten v ni neuvěří, kdo ji žije, toho přivádí k šílenství. Ale i noční můra má nakonec tvář. Nebo je to jen stín? Každý, kdo si přečte tuto knihu, pochopí, že není jen Nesbӧ nebo Kepler. Jméno autorky si zapamatujme.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Jota

Juste une ombre , 2012

Ophelie
06.05.2019 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Skvěle vykreslené profily a charaktery postav, ačkoliv nejvíc sympatický mi byl detektiv Gomez, hlavní hrdinka Cloé už o něco méně. Ovšem příběh je to parádní, děj plyne, napětí roste a ten konec! Vážně jeden z nejlepších thrillerů, které jsem v poslední době četla. 100% doporučuji přečíst, nebudete litovat :-)

Dela111
30.04.2019 5 z 5

Pouhý stín je jeden z nejlepších thrillerů s námětem pronásledování. Hlavní hrdinka Cloé působí nesympaticky, ale právě pro její povýšené vystupování si ji pachatel vybral. Nebo ji snad nikdo nepronásleduje a je to jen paranoia? To je tak výborně napsané, že místy i čtenář vlastně váhá jak to je, každopádně se dozví hodně o paranoidních stavech. Jediný kdo Cloé uvěří je policista Gomez, který sám prožívá bolestné období a právě váhá zda má smysl žít dál...
Na thriller má kniha trochu nevyrovnané tempo - místy je to šílená jízda, chvílemi se děj zpomaluje. Příběh je totiž až románově zpracovaný. Jsou výborně vykreslené charaktery, u Cloé to jak ji utvářela její nešťastná minulost, u Gomeze jeho psychický propad na dno.
Příběh je drsný, napínavý, nepředvídatelný a závěr skutečně netradiční. Kdo má rád thrillery francouzských autorů, tento se mu bude líbit také.
Tady je hodnocení jasné i s doporučením.

Andrea7272
27.04.2019 5 z 5

Bylo to napínavé opravdu od začátku až do konce.Konec tedy super,žádný Happy , jen hlavní hrdinka nafoukaná,arogantni koza.Doporučuji a dávám plný počet!!

eva2114
22.04.2019 5 z 5

tak 90%. Dosť dobré, len keby nebola hlavná hrdinka tak veľmi nesympatická :(

soukroma
19.04.2019 3 z 5

Velice dlouhé a velice depresivní dojem: hlavní hrdinka děsná (pořád), začátek pomalý, prostředek napínavý, s řadou odhalení, pak ovšem následuje červená knihovna (vidím štítek "thriller pro ženy" - a musím souhlasit), nicméně samotný závěr je mnohem hrůznější, než se dalo ještě vůbec předpokládat. Jen malinkaté příjemné světýlko zasvitlo v samotném epilogu, díky zaň (všichni neumřeli a na pachatele možná dojde).
U francouzských detektivek a psychothrillerů se vždy těším na něco zvláštního, onačejšího, jasně a příjemně odlišného od anglosaského proudu (o severském ani nemluvě): v tomto případě to ale byl především nezvyklý "staccato" styl krátkých vět a odstavců, který mě od počátku štval, ale zase na druhou stranu jedině tak jsem byla schopna a ochotna dočíst tu děsivě dlouhou knihu. A druhá odlišnost byla už úplně negativní - jak autorka bez milosti a bez varování nakonec zatočila hned s několika nevinnými, celkem sympatickými, a navíc hlavními hrdiny...

okeey
18.04.2019 5 z 5

Tohle byla vážně naprostá pecka! Thriller, který mě vtáhl do děje jako se to žadné jiné knize tohoto žánru snad ještě ani nepovedlo. Místy jsem ani nedýchala. Od první stránky mi bylo jasné, že tohle bude stát za to! Celý Cloéin příběh jsem prožívala s ní - včetně pocitů, které jsem dokonale chápala a dávala jí za pravdu. Stejně tak jsem se rozčilovala nad nespravedlností, která v různých mírách příběh provází. Mělo to ten správný ,,drive", napětí, spád. Vůbec se nedivím, že je autorka na titulní straně knihy nazvána ,,královnou francouzského thrilleru", protože to bylo fakt super! Jen těžko mě každodenní povinnosti od knihy odtrhávaly. Každá volná chvíle mého času byla jasně daná. Rozhodně doporučuji! To nejde popsat, to si prostě musíš přečíst.

Rubyn
11.04.2019 5 z 5

Tak to byl teda mazec. Byl jsem napnutý jak kšandy. Plný počet hvězdiček zaslouženě.

psychiatrické léčebny rakovina, nádory policisté thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Karine Giébel