Pouhý stín

Pouhý stín https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401570/bmid_pouhy-stin-yh2-401570.jpg 4 153 67

Dokonalý život, který se vteřinu po vteřině mění v peklo na zemi. Na začátku je banální historka. Mladou ženu vracející se z večírku k zaparkovanému autu pronásleduje podivný vysoký muž ukrytý pod černou kapucí. Na opuštěné noční ulici působí jen jako zlověstný stín. Stínu se ovšem jen tak nezbavíš, nezaženeš ho, nezahubíš. Jde tam, kam jdeš ty, sleduje tě. Stejně jako tvoje minulost. A tu má každý. Bezskrupulózní vrcholná manažerka, která v dětství spáchala něco nenapravitelného, arogantní a cynický policejní vyšetřovatel, přesvědčivě skrývající zraněné city, mladý nesmělý policajt, který nemá štěstí v lásce, žena umírající na rakovinu, dívka živořící v léčebně pro duševně choré… Ti všichni, a mnozí další, se potkávají v umně spletené historii jednoho sofistikovaného zločinu, kterou budete číst na jeden zátah. Fascinující příběh o tom, jak se i na první pohled dokonalý život může změnit v noční můru, na kterou je každý člověk nakonec sám. Kdo ji nezažije, ten v ni neuvěří, kdo ji žije, toho přivádí k šílenství. Ale i noční můra má nakonec tvář. Nebo je to jen stín? Každý, kdo si přečte tuto knihu, pochopí, že není jen Nesbӧ nebo Kepler. Jméno autorky si zapamatujme.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Jota

Juste une ombre , 2012

Kvíka
25.02.2021

Ráda si čtu recenze, neboť jsem zvědavá, co si o té které knize myslí ostatní. Když ovšem někdo v recenzi odhalí "že vrah je zahradník", tak mě to naštve.

adnov
03.01.2021 3 z 5

Čtivé, napínavé. Hlavní postava nebyla žádná dobračka, ale zas taková záporačka (jak ji zde mnozi popisují) také ne. Zajímavé jsou zde názory na konec, jedni píší že je nadchl, jiní zas kvůli němu ubírají hvězdičky. Patřím k druhé skupině. Spoiler: Sice epilog to trošičku napravil, ale stejně, mám radši konce více optimistické. Bylo mi jich všech líto.

Bustedka
31.08.2020 4 z 5

Mne se to libilo, cetla jsem v kuse. Nejak extra napjata jsem sice nebyla, znechucena jak nekdy u nesba taky ne, ale ucel to splnilo.
Spis to ve me vyvolalo spoustu otazek o zivote

DominaCZ
27.08.2020 odpad!

Soukromá cože- závěr že je hrůzný? Ale jdi ty.Hrůzná je tam jen "hrdinka" sama a vůbec postavy všechny.
Kniha je sbírkou otravných postav, magorů a zbytečnosti.
Překlepů, chyb a divných vět.
Toto je královna? Tak to se pak ve Francii fakt nemaj.

i.stefany
06.08.2020 4 z 5

Zvláštní příběh. Tolik negativní energie, beznaděje a psychického trýznění v jedné knize. Jsem ráda, že mám dočteno. Začátek má pomalejší rozjezd, od půlky už je to napínavé i přes ten hutný obsah a konec? Ten s vámi zamává... Myslím, že tahle knížka zůstane dlouho v paměti čtenářů.

Charlesska
22.07.2020 4 z 5

První půlka knihy se trochu vlekla, ale ve druhé už jsem se nemohla odtrhnout. Závěr mě překvapil, čekala jsem happy end :-)

Calinda
02.07.2020 3 z 5

Pro mě průměrná detektivka, není to špatné, ale místy zdlouhavé a stále dokola. Závěr by mohl být lepší.

sokolik10
04.05.2020 5 z 5

Kniha mne velice překvapila. Již od začátku mě z ní mrazilo. Je pravda, že hl. Postavy mi byly dost nesympatické zprvu, ale postupně je člověk začne víc poznávat. A i když některé věci jsem si myslela jak jsou jasné, spletla jsem se. A konec mě hodně překvapil. Myslím, že tato kniha mi utkví v paměti dlouho. Milovníkům thrillerů a krimi by neměla rozhodně chybět v knihovně.

Hella
19.04.2020 5 z 5

Tohle byla jízda! Nečekaná, nepředvídatelná a mimořádně poutavá. Jen Chloe už snad ani nemohla být víc nesympatičtější.

petula22
09.02.2020 5 z 5

Brrr.... velmi vydařený psychothriller, arogantní Chloe, její krásný život boříci se jak domeček z karet... Má to hlavu, patu, adrenalin se dávkuje, takže napětí po celou dobu... Závěr mě dostal, zkrátka dobré psycho :)

ZimníLidé
03.02.2020 5 z 5

Pouhý stín uměl dokonale likvidovat psychiku druhých lidí. Tolik obětí... Nemám co vytknout. Kniha mě naprosto pohltila a stává se mou oblíbenou, i když ve mně zanechala smutek...

DAGISIKI
02.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,napínavá,dobře se četla.

konicekbily
20.01.2020 4 z 5

Promyšlený psychothriller s dobrou zápletkou a dávkovaným napětím a autorčiným stylem mi dal hezké čtení a zamyšlení nad stalkingem a psychickými chorobami člověka žijícího ve stresu. Příběh ukazuje, kam až lze dospět, když se napětí - pomyslná nit - přetrhne!

jasmína
18.01.2020 5 z 5

Skvělý francouzský thriller.

Dlouho jsem si nevychutnala tak napínavou jízdu.

Jájinka
31.10.2019 5 z 5

Výborně napsáno, skvělý psychothriller. Styl psaní podobný Pierru Lemaitre - knihy Alex a Krvavé svatební šaty - stejně skvěle napsané.

Asterixxka
04.10.2019 3 z 5

První kniha, kde jsem fakt hlavní hrdince (nebo spíš antihrdince) přála, aby jí fakt někdo zamordoval! Kniha se sice četla rychle, ale vadily mi neurčité podměty ve větě typu: "vidí, že se třese" apod., kde jsem se kolikrát nezorientovala, jestli mluví o ní / o něm / nebo o kom a celé je to napsáno tak nějak stroze a úsečně, dialogy hlavních aktérů trochu postrádají logiku a jen nutí čtenáře, aby je ještě víc nesnášel - tam nebyla jediná sympatická postava (snad ten mladej policajt). "Temná minulost" Cloe taky zas tak temná nebyla, čekala jsem, co z toho vypadne...hodně čtenářů tu nadává na konec - tak to bylo to, co shledávám na knize absolutně nejlepší!

monci6485
01.10.2019 5 z 5

Jedna kráva a tolik zničených životů..

blanche11
30.09.2019 2 z 5

nic moc, nesympatické postavy, divný konec, ale dočetla jsem

Aghatte
26.09.2019 odpad!

Zlákala mě nadšená propagace. Půjčila jsem si ji v knihovně.
Začala jsem dnes o půl sedmé číst a v devět bylo po všem.
Odporné hlavní postavy, nechutné rozhovory, neustále někdo někoho chytal pod krkem a dusil - i ti, kdo měli být na její straně, zřejmě v rámci předehry.
Nezáživné střídání dějových linií. Stránky věnované Stínu. Neděsil mě, nudil. To její bezmocnost byla děsivá. Okolí slepé a hluché. Všichni jsou pachatelé.
Neuvěřitelný konec. Co to bylo za zařízení, kde jsou klienti dáni napospas personálu? To nemají ani ve Francii.
Nejlepší byly poslední dvě stránky. Ale nechápu, proč důkazný materiál nepředat dál, ale hrát si sám na detektiva invalidu. Doufám, že to nebyl začátek pokračování, že "pro úspěch prvního dílu" nenapíše další Stín, ten já ale číst nebudu, ani nic jiného od této Královny.

TomHr
12.09.2019 1 z 5

Do poloviny jsem čekal, kdy konečně hlavní postavu někdo zabije. Ale místo toho se do nekonečna střídaly nelogické citové výlevy, neorganicky kořeněné uměle zasazenými vulgaritami. Tak jsem přeskočil na konec, který moc nenadchnul; podle očekávání pachatelem není žádná z postav, která se nabízí na prvním a druhém místě.
Královna francouzského thrilleru? Tak to potěš koště.

psychiatrické léčebny rakovina, nádory policisté thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Karine Giébel