Podivuhodný život osamělého pošťáka

Podivuhodný život osamělého pošťáka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356462/bmid_podivuhodny-zivot-osameleho-postaka-4is-356462.jpg 4 530 188

Pošťák Bilodo série

Kdo jiný by měl ctít listovní tajemství než pošťáci? Jenže mladý pošťák Bilodo je natolik ostýchavý, že si povídá sotva se svou zlatou rybkou. Aby se dostal k lidem blíž, potají otevírá jejich dopisy. Vše se pro něj změní, když si přečte první dopis psaný v haiku. Milostné korespondenci mezi guadalupskou dívkou Ségolene a výstředním intelektuálem Gastonem propadne natolik, že když po čase Gastona srazí auto, pokusí se jej nahradit... Poetický román o lásce a záhadách lidské identity.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Plus

Le facteur émotif , 2005

Ana72154
03.11.2019 2 z 5

Uf, tak tohleto vážně ne. Čtení bylo snadné a rychlé, ale ten obsah? Na můj názor nic moc...

ivana02
05.10.2019 5 z 5

Pro mne byla kniha skvostem, jak obsahem, tak nádhernou skladbou vět. Tady asi patří velký díl překladateli. Nezastupitelné kouzlo zde mají i básně haiku, které jsem neznala a jsou zvládnutelné i pro čtenáře, kteří poezii nečtou. Zvláštní příběhy mám ráda a tento jsem si vyloženě užila. Knížku jsem měla půjčenou z knihovny, ale už jsem si ji koupila zde na bazaru a stala se malým pokladem v mé knihovně.
Kniha má i naprosto dokonalou obálku.

hermína14
18.09.2019 4 z 5

Kruh se uzavřel elegantně, poeticky a s jemností. Inu, životy druhých jsou tak strhující, omamně lákavé a "hlasité", že naše vlastní příběhy nám kolikrát na dveře tlučou marně:).

Tomina
14.09.2019 3 z 5

Pošťák Bilodo má dva díly....bohužel jsem nejprve přečetla ten druhý, který se mi líbil, byl nevšední, s napínavou dějovou linkou v milostné rovině, prokladany verši haiku. V prvním díle jsem se naopak nedozvěděla nic, co bych už nevěděla, takže jsem byla zklamaná. Vyzdvihuji obálku knihy, jako nápad, tak jemné grafické zpracování.

asam
09.09.2019 4 z 5

Krásná zajímavá obálka. Právě to mě na knize zaujalo. Obsah už tak zajímavý nebyl. Zdálo se mi, že se vše jen vleče a nic se neděje. Víc než děj mě zaujal způsob poezie.

ttpnkov
07.09.2019 5 z 5

Výborný bonbonek na jedno odpoledne. Samozřejmě, že mě pošťák oslovil nejprve svou nádhernou obálkou, nicméně ten obsah.. pane, ten obsah! Všechno do sebe hezky zapadá, všechno se dočká toho, co tomu všemu přísluší. Krásné, nápadité, úžasné.

tami1
04.09.2019 2 z 5

Uf! Tak tohle bylo vážně dost podivné.

Bilodo je zvláštní nekňuba, který rezignuje na svůj život, aby se mohl zmocnit existence cizího, mrtvého muže. Vše dělá proto, aby mohl pokračovat v dopisování se Ségolen. Její dopisy už nějakou dobu tajně otevírá a čte. V druhé části knihy, kdy se z nevinných Haiku stává erotická poezie, se čtenář nedobrovolně ocitá v kůži stalkra. Připadala jsem si provinile, jako bych tu cizí poštu četla sama.

Obálka knihy je opravdu nádherná.

Adell-ka
16.08.2019 4 z 5

Hezký poetický příběh o lásce, ale víc než samotný děj mě zaujaly haiku. V knize bylo hezky vysvětleno, co to vlastně je a jak se tvoří. Jsou zde nedílnou součástí příběhu a můžu říct, že tyto krátké básničky jsem si díky téhle knize zamilovala, byť se nijak nezajímám o japonskou kulturu ani jazyk a v japonštině haiku zřejmě vyznívají lépe.
Od knihy jsem čekala něco úplně jiného, ale rozhodně nejsem zklamaná!

RSR
07.08.2019 5 z 5

Kniha, která mě nejdříve zaujala svou obálkou, a pak i obsahem.

Ctv
23.06.2019 4 z 5

Především má tato kniha opravdu krásný vzhled. Dále má krásný sloh. Nepamatuji si, že by mě nějaká z knih, které jsem poslední dobou četla, zaujala svým jazykem - tato ano. Příběh osamělého pošťáka je poetický, tragický, neuvěřitelný, tajemný, smutný, krásný. A kruh jako symbol nekonečnosti a závěr příběhu .... líbilo se mi to. Haiku rozhodně nebylo a ani nebude mým žánrem a ani to nebyly japonské básničky, které mě v knize oslovily.

Malýmedvěd
06.06.2019 3 z 5

Pěkná novela, se zajímavou zápletkou, hezké a milé seznámení s haiku. Mohl by to být hezký film pro ženy. Z pohledu muže mne ale hlavní hrdina spíš rozčiloval a na stylu vyprávění mi mi něco nesedělo.

lilites
03.06.2019 3 z 5

Zajímavý a zvláštní příběh introvertního, podivínského pošťáka, který žil život někoho jiného a přitom jeho samého.
U této knihy je podle mě potřeba trochu číst mezi řádky a nenechat se zmást velice pěknou, avšak exotickou poezií. Ale záleží na každém čtenáři, jak naloží s rozpoložením z dočtené knihy.

okeey
27.05.2019 2 z 5

Tak toto byl opravdu podivuhodný život. Dokonce tak podivný, že jsem ho teda moc nepochopila. Tohle opravdu není nic pro mě. Nejspíš by se v tom našel nějaký filosof či člověk, který dokáže interpretovat takovéto příběhy a najít v nich skrytý význam, mně se to bohužel nepovedlo. Hodnotím 2/5 a to jen proto, že místy jsem tomu trochu rozuměla a kniha má hezkou obálku.

Dáduše
23.05.2019 4 z 5

Takový roztomilý příběh, ale velice zvláštní. Pošťákovo konání bylo podivínské, i když pochopitelné. Byl přeci zamilovaný. Příběh by mohl být lepší, i když bod pro autora za časovou smyčku, kterou jsem nečekala. Asi by se mi příběh více líbil jako milovníkovi japonské kultury. Ale je hezké se dozvědět informace o haiku. Jazykově se mi to líbilo hodně a bojím se, že si to budu muset přečíst časem znovu.

Romžiry
23.05.2019 4 z 5

Kniha není zrovna můj šálek kávy, ale zanechala stopu. Básně Haiku jsou krásné. Opravdu stojí za to si knihu přečíst.

rusalka123
22.05.2019

Spoiler.
Kdybych se na Podivuhodný život osamělého pošťáka koukala jako na normální knihu, nevím nevím, jak bych ji hodnotila. Hlavní hrdina mi byl celkem protivný, ze způsobu, jakým si nechal postupně "vzít svůj život" a "vetřel se" do života cizího, mrtvého muže, jsem se musela místy otřást, u básní druhé části knihy, tedy těch eroticky laděných, jsem měla pocit, jako bych to byla já, kdo čte cizí dopisy a nebylo mi to vůbec příjemné. Navíc východní filosofii nejsem zrovna nakloněna. Nicméně rozhodla jsem se knihu číst tak trochu jako pohádku. Pohádku pro dospělé. S tím jsem ji dočetla a musím uznat, že má něco do sebe. Ale zatím ji nehodnotím a nevím, jestli vůbec budu. Jsem z ní zkrátka taková rozpačitá a s tím se těžko hodnotí.

bibi.r
16.05.2019 4 z 5

Jak už někdo níže psal, je to zvláštní příběh. Z mého pohledu jsou to spíše 3,5*, ale přidávám za tu nevšednost a zvláštnost.
Japonské haiku mi upřímně nic neříká a nijak mě neoslovuje. V samotném příběhu však hraje velkou roli a to je hodně zvláštní. S radostí a očekáváním si přečtu další díl.

MiraiYume
10.05.2019 4 z 5

Zvláštní příběh. Ani nevím, jak ho popsat. Krásný ne, romantický přímo tak ne... Posedlost? Podivínství? Osamění v lásce na dohled? Pocit marnosti? Nevím, je to opravdu podivuhodný příběh. Postava pošťáka se mi zprvu vůbec nelíbila, říkala jsem si, že je to vážně divný a asi zoufalý člověk. Postupem času jsem na něj nezměnila názor, ale příběh se rozvíjel tak zvláštně a plynule a lehce, že mě to nutilo číst dál. Vsechno dávalo v knize svůj smysl, všechno bylo včas na správném místě, včetně haiku. Je to jiná kultura, jiný styl básní, zkrátka něco úplně jiného a mě to bavilo. Strašně ráda jsem nakoukla do kousku japonské kultury a dozvěděla se něco nového. Je to hodně zvláštní příběh, stojí za to jo přečíst.

Kate18
20.04.2019 5 z 5

Hezký romantický příběh, který v sobě skrývá nejen krásné Haiku, ale i nečekané pokračování a rozuzléní příběhu...

Janniska
11.04.2019 2 z 5

Musím přiznat že jsem knihu od půlky jen přelétla,nevím zda to je stylem psaní nebo mne neoslovil příběh.Za mě byla toto trefa vedle...

dopisy láska pro ženy kanadská literatura japonská poezie haiku poštovnictví, pošta rozhlasové zpracování

Denis Thériault
kanadská, 1959
2017  78%Podivuhodný život osamělého pošťáka
2018  81%Pošťákova snoubenka
2019  81%Chlapec, ktorý patril moru

Kniha Podivuhodný život osamělého pošťáka je v