Poslední zkouška

Poslední zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470970/bmid_posledni-zkouska-RSw-470970.png 5 498 126

Sebastian Bergman čelí dosud nejnebezpečnějšímu protivníkovi: nesmírně inteligentnímu sériovému vrahovi se zvláštním posláním. Kdo šlápne vedle jako první? Sebastian Bergman rozehraje hru s nevyzpytatelným sériovým vrahem, který touží vymýtit hloupost v povrchní společnosti. Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově — s prostřelenou hlavou přivázaná k židli v koutě. Na sobě má špičatou čepici a na holých zádech připnutý test — soudě podle počtu chybných odpovědí oběť selhala v nejdůležitější zkoušce svého života. Záhy se ukáže, že jde o první ze série vražd zaměřených na mediálně známé osobnosti. Kriminální oddělení však hledá důkazy na místech činu marně. Klíčem se stanou komentáře na sociálních sítích a anonymní dopisy zaslané do redakcí novin. Je zřejmé, že jejich autor má o vraždách informace, které zná jenom policie — a vrah. Poslední zkouška je pátým dílem série o policejním psychologovi a sebestředném sukničkáři Sebastianu Bergmanovi. Romány mají úspěch po celém světě, prodalo se jich více než tři miliony výtisků. Práva na sérii byla prodána do čtyřiatřiceti zemí. Šestý díl vyjde ve Švédsku na podzim 2017.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

De underkända , 2015

Gibis
20.10.2016 5 z 5

To byla jízda od začátku do konce! Děj se vždy vyvinul úplně jinak než jsem předpokládala a Sebastian byl zase o něco méně nesnesitelný :) A ten konec.....stejně jako u třetího dílu bude to čekání na další díl nekonečné!

Didi15
07.10.2016 5 z 5

Takže musím napsat, že prostě miluju tyto knihy o Sebastianovi Bergmanovi. Kriminální zápletka je uvěřitelná a v dnešní době docela zajímavá otázka , kam se lidstvo bude vyvíjet dál. Ač vrah je vrah, jeho myšlenka byla na místě a rozhodně je hodna sympatie. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, také mě zajímá vztahová linie otec -dcera, Ursula, Torkel. A Billy? To mě zajímá snad úplně nejvíc.

Pjater
05.10.2016 5 z 5

Další v sérii skvělých knih v čele s tak trochu jiným vyšetřovatelem Sebastienem Bergmanem. Autoři se pustili do problému, který jistě trápí spoustu inteligentních lidí, jež nejsou ve své práci doceněni, zato lidé, kteří toho v hlavě moc nemají plní stránky novin a časopisů. Když jsem knihu četla, musela jsem protentokrát s vrahem trochu sympatizovat. Samozřejmě mě také zajímá pokračování vztahu otec-dcera a hlavně chci vědět jak to dopadne s Billym. A to jsem mu držela palce, aby to nějak překonal.

JezinkaJ
30.09.2016 5 z 5

Asi nejlepsi krimi, jakou jsem kdy cetla, promin Agatho. Bylo mi lito kazde prectene stranky, ktera me priblizila k rozuzleni. A ono ne!, na konci se to paradne zamotalo. Cekat na dalsi dil, budou pekna muka. Kdybych to byla byvala vedela, nesla bych tam... nechala bych si tenhle dil v zasobe, pockala na dalsi a cetla oba za sebou...

Ladiva
29.09.2016 4 z 5

Zápletka knihy je výborná, hoci tento diel sa mi zo všetkých vydaných častí páčil najmenej. Samotný Sebastian je tu v úzadí, akoby autori nevedeli, kam postavu ďalej posunúť a tak preniesli pozornosť na zvyšok tímu. Vývoj jednotlivých postáv ma zaskočil, asi najviac Vanja a Billy. Na pokračovanie (dúfam, že bude) sa však teším.
V deji knihy ma prekvapil fakt, že aj vo svete je mediálny priestor zahltený pseudocelebritkami. Myslela som, že tieto "špecialitky" sa v takej rozsiahlej miere servírujú len v našej krajine.

V28
25.09.2016 5 z 5

Další skvělá krimi od této dvojice. Výstižně popsané to, co se dnes bohužel čím dál víc cení a příběh člověka, kterému právě z dnešní doby plné pseudocelebrit, blogerů a "hvězd" reality show řádně hráblo, čemuž se možná ani není co divit. Sebastian Bergman opět nezklamal a dál pokračuje v ničení jak svého života, tak životů druhých. Kniha se jako vždy perfektně čte, stránky pěkně ubíhají a ten konec! Tak to bylo perfektní! Jen nevím, jak po takové poslední stránce přečkám čas do dalšího dílu série. STOP!