Poslední velký den

Poslední velký den https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412666/bmid_posledni-velky-den-356-412666.jpg 4 83 29

Ava Greenová má před sebou posledních pár měsíců života, ačkoliv jí ještě nebylo třicet. V den svých 28. narozenin se dozví zprávu, kterou nechce slyšet nikdo z nás – že smrt je blízko. Rakovina, o níž si myslela, že ji před třemi roky překonala, je zpět. Tentokrát ale v konečné, nevyléčitelné podobě. Po počátečním šoku se Ava rozhodne nemarnit ani minutu z těch, co jí zbývají. O jedné věci sní už od doby, kdy byla malou holčičkou – vdát se. Její přátelé a rodina napnou síly a rozhodnou se, že jí uspořádají svatbu snů. Její poslední velký den, oslavu života. Velkolepé přípravy začínají. Jejím příběhem, příběhem ženy, která umírá a chce si splnit jednoduchý sen, začíná žít celá země a všichni se spojí, aby její poslední velký den byl nezapomenutelný. Během reportáží pro ženský časopis, který celou cestu ke svatbě dokumentuje, se seznámí s fotografem Jamesem. A najednou oba objeví bolestnou pravdu – totiž, že nikdy není pozdě potkat životní lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Photos of you , 2018

veronika0382
10.10.2019 5 z 5

Tenhle příběh mě opět chytl za srdce a já plakala jako želva. Otevře vám oči, přiměje zamyslet se nad životem a tím, jak ho prožíváme. Ava krásně mluví o tom, jak se najednou na svět a život dívá jinýma očima, protože ví, že už jí zbývá jen pár měsíců. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

JajaCZ
22.09.2019 4 z 5

Väčšina čitateľov si určite po prečítaní tejto knihy povie, že sa nejedná o žiaden literárny skvost, prekypujúci kvetnatým jazykom a zamotaným komplikovaným dejom. Myslím, že toto dielko sa ním ani nesnaží byť. I keď spracováva ťažkú tému, v predvídateľnom príbehu, Ava ma nútila premýšľať o svojom vlastnom živote, o tom ako mrháme svojím drahocenným časom, o tom, ako si jednotlivé okamihy dostatočne nevychutnávame a raz by sme to mohli ľutovať. Kniha je čtivá, takže ju zlupnete ako malinu za niekoľko večerov, možno si i poplačete, ale garantujem, že sa aspoň raz zamyslíte.

tami1
12.09.2019 5 z 5

Ava se na své 28. narozeniny dozví zdrcující zprávu. Rakovina je zpět a už nemá naději na vyléčení. Přesto se rozhodne si zbývající čas užít a splnit si poslední přání. V této nelehké době je obklopena milující rodinou a přáteli. Dokonce potkává svou životní lásku.

florentinas
09.09.2019 2 z 5

Příběh byl dojemný, ale nějak mě to nechytlo a nebavilo...:( netuším proč, ale spíše to bylo mnou nežli knihou a tím jak byla napsaná

a.a.candys.life
09.09.2019 3 z 5

Už od začátku jsem věděla jak kniha skončí. Tak či tak mám zlomené srdce. Kniha byla krásné napsána a četla se hezky. Doporučuji pro milovníky romantiky.

Mermaida
26.08.2019 5 z 5

Pro mě první setkání s autorkou a musím uznat, že ačkoliv je to velice smutné téma, tak bylo neskutečně čtivě napsané. Ava byla v mých očích "hrdinka". Ve smyslu, že nebyla zapšklá vůči svému osudu, ale měla vidinu a touhu si poslední měsíce užít, a ne se užírat vědomím, že vám zbývá ani ne rok života.

bookcase
09.08.2019 5 z 5

Tohle mě zase dostalo. Velmi citlivě a ohleduplně zpracované téma umírání. Pokud jsem zrovna nebrečela, měla jsem na krajíčku.

DariDerek
28.07.2019 4 z 5

Všichni čtenáři, kteří četli autorčinu první knihu Normálně jiní, už ví, co očekávat. Opět se na stránkách knihy Poslední velký den setkáme s okouzlujícím stylem psaní, s příběhem, který vám vezme dech a vžene do očí slzy – i těm nejotrlejším.

Danago
19.07.2019 5 z 5

Velice smutná , ale krásně napsaná knížka, pro romantické duše. Moc dobře se čte , i když na některých místech mě svíralo u srdce a bylo mi hodně smutno.

rakovina, nádory svatba

Tammy Robinson