Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1328 468

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

sassenkka
01.12.2021 5 z 5

Od knihy jsem popravdě nečekala extra propracovaný děj, ze kterého by pro mě plynul nějaký silný zážitek. A oboje se stalo.
Paní Parrishová mě zasáhla víc, než jsem čekala. Kniha byla hrozně poutavá, každá kapitola přinesla další emoce, nové informace, a postupně se vše tak zamotalo a vypadly na povrch takové věci, že jsem jen zírala s otevřenou pusou. Tohle je přesně typ knihy, která nejde odložit, protože prostě potřebujete vědět, co se stane dál.
Velmi příjemné překvapení!

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Za mě pecka. Hodně dobře se to četlo, bylo to plný překvapení. Doporučuji

janina66
24.11.2021 5 z 5

Výborné! Musím říci, že první část s Amber mě moc nenadchla. Druhá část s Daphne mě šokovala a poslední část byla naprosto dokonalá. Každý dostal, co si zasloužil.

monte
17.11.2021 5 z 5

Super čtení.
Na každou s.... se vaří voda. Daphne jsem držela všechny palce

KatyM.
15.11.2021 5 z 5

Vynikající kniha, jeden z nejlepších psychothillerů, které jsem v poslední době četla.

Morgaine07
06.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Audiokniha *
Když jsem si chtěla pořídit nějakou dobrou audioknihu ve stylu za zavřenými dveřmi, dlouho jsem uvažovala právě o této a nakonec jsem ji hodila do košíku. Nejdříve jsem sympatizovala s Amber jelikož mi přišla zajímavá, ale po části s Daphne jsem ji znenavidela a těšila jsem se až na Amber dojde. Pokud jde o Jacksona tak není vždycky zlato co se třpytí, vůbec nechápu jak mohl Jackson sám se sebou vůbec existovat. Byl to ubohý egocentricky narcista, prostě psychopat jen škoda, že tam nebylo ukázáno víc z jeho minulosti. Příběh se mi líbil, Daphne mi bylo sice líto, ale Amber na konci taky. Sice si to Amber neboli Lana zasloužila, jenže tady je otázka zda si vůbec tohle nějaká ženská může zasloužit. Obdivuji Daphne jak to léta vydržela s cvokem jako Jackson, ale je pravda, že na výběr neměla a musela být silná kvůli dětem. Knihu určitě doporučuji a doufám, že uvidím brzy na netflixu.

1Annie
05.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Příběh začal slibně vyprávěním až odporně závistivé zlatokopky Amber, která se pomocí intrik a manipulací snaží rozvrátit na pohled dokonalé manželství. Tetelila jsem se nedočkavostí, že se bude odkrývat důmyslný plán na odloučení manžela od rodiny, což se bohužel nestalo. Namísto toho přišlo 200 nudných stran o ničem a jak jsem s každou další stránkou ztrácela naději v zajímavější děj, měla jsem opravdu co dělat, abych knihu neodložila. Naštěstí druhá polovina knihy konečně nabrala nějaký spád a vyprávění z pohledu Daphne bylo rozhodně zajímavější, i když bylo naprosto jasné k jakému závěru směřuje. Předvídatelný konec byl zbytečně natahovaný a přehnaný happyend zabil poslední šanci na jakoukoliv věrohodnost příběhu. Abych jen nekritizovala, musím knize uznat jistou čtivost, díky které se dá snadno přelouskat a zajímavou hlavní myšlenku, která byla bohužel pohřbena kýčovitým závěrem. Knihu bych doporučila jako oddechové čtení, těm kdo nebudou mít vysoké očekávání na kvalitní thriller. Na zabití času při cestě do práce kniha neurazí.

Nuttelka
30.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Díky druhé části vyprávěné z pohledu Daphne musím dát plný počet. To teda byla síla.
První část z pohledu Amber to bylo dlouhé a k vzteku, jak jsem tu manipulativní "holku" nesnášela a říkala jsem si, že snad ani není možné, aby ji Daphne neprokoukla. A pak nastala druhá část s Daphne a to jsem se už nemohla odtrhnout. Moc jsem jí držela palce a doufala, že se psychopatem Jacksonem nenechá zlomit. Vůbec si takový teror nedokážu představit, hlavně když ještě v rodině figurují děti :-(
Třetí část už byla třešnička na dortu a s radostí jsem čekala, jak na Amber a Jacksona dojde. Fuj, jak já je oba nesnáším!
Daphne, jsi pro mě hrdinka :-)
Co se týče interpretace, měla jsem trošku problémy s vleklým a vláčným tempem a hlavně, jak obě dvě měnily hlasy, to mi moc nesedlo...
No, teď si musím dát něco na odlehčení :-)
(Audiokniha)

Mabie
27.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Knihu jsem si vyslechla jako audio a do konce první části mi připadala hloupá, třebaže na stále aktuální téma “není všechno zlato, co se leskne; není všechno pravda, co velký pán pleskne”.
První část je vyprávěná půvabnou šestadvacetiletou Amber - bezohlednou, manipulativní a závistivou intrikářkou. Zápletka vcelku standardní a třebaže do té doby jsem neznala příběh, vyprávěný sebestředným psychopatem, nechápala jsem všechny ty oběti, které za sebou Amber nechávala. Byly napůl slepé, hluché nebo blbé, když tak naivně průhledné kroky nedokázaly odhalit? Chtěla jsem knihu odložit.
Pak přišel náhlý řez a vše se změnilo spolu s vypravěčem. Zjištění, že bohatý sociopat je člověk, který může snadno a dlouho manipulovat svým okolím, ve druhé části knihy zprostředkuje krásná osmatřicetiletá Daphne. Co se ze začátku tvářilo jako klasický manželský trojúhelník, se rázem stane čtivou mozaikou vztahů plnou předstírání, zamlčování a psychického i fyzického teroru. Daphne je ve skutečnosti nesmírně statečná, obětavá a vynalézavá žena, která se snaží vymanit ze vztahu s násilníkem a za žádnou cenu při tom nechce ohrozit své dcery.
Třetí část knihy je v duchu hesla “jak ke spravedlivému konci došli” a protože mám ráda happyendy, závěr jsem si užila.
Když pominu celou řadu věcí, které se mi nelíbily (nevěrohodnost příběhu jak z červené knihovny, příšerně zdlouhavá první část, někteří obzvláště nesympatičtí hrdinové), tak musím myslet na nedocenitelnou hodnotu osobní svobody …a jak ji peníze mohou člověku vzít. Tuto skutečnost příběh velice pěkně zdůraznil.
P.S.
Knihu namlouvá Tereza Dočkalová (Amber) a Jana Plodková (Daphne) ale tentokrát to nebyly interpretky, které by knize nějaký bod navíc přidaly.

PepkazDepka
26.10.2021 3 z 5

Kniha nebola zlá, ale psychothriller si predstavujem trochu inač. Páčilo sa mi, že bol dej rozprávaný aj z druhého pohľadu, takisto sa mi páči, že nakoniec Amber aj Jacksona dobehla karma... nepredpokladala som taký happy end :D

knihyKeMne
24.10.2021 4 z 5

Zaujalo svou strukturou. První část vyprávěná z pohledu Amber je v podtatě čím dál nudnější - příběh dívky jdoucí si bezohledně za svým snem. Druhá část vyprávěná její sokyní ale vším otřese. To bylo super překvapivé. A v třetí části z pozice vypravěče se celý příběh vygraduje. Nicméně po tom prvotním šoku už je vše tak nějak předvídatelné a spíš jen tak čekáte, zda se zlo vytrestá samo. Závěr mě však moc nenadchl.

marwinmh
04.10.2021 4 z 5

"Kdo chce kam, pomozme mu tam".
Jak se z velké lásky může stát život noční můrou, z níž není úniku....anebo je?
Líbil se mi dvojí pohled na vývoj situací, jak se jevily naoko a jak to bylo ve skutečnosti, obě hlavní hrdinky byly dobré manipulátorky, ovšem Daphne měla jednoznačně na vrch.
Příběh i postavy mě bavily, čtení jsem si užívala a tuto knihu s klidným srdcem doporučila ostatním.

Nyangumi
02.10.2021 4 z 5

Román o tom, že peníze i když důležité, nejsou úplně všechno. Lidská svoboda má nevyčíslitelnou hodnotu a každému bude nakonec po zásluze odmeřeno.

Raddkaa
30.09.2021 5 z 5

Poslední paní Parrishová se zabývá tématy domácího násilí a poukazuje na problémy vyšších vrstev. Kniha je rozdělena na tři části. První část je z pohledu Amber. Její spřádání plánů, vnímání bohatství a manželství Jacksona a Daphne. Druhá část je z pohledu Daphne. Nic nebylo tak, jak se na první pohled zdálo. Daphne nebyla vůbec naivní jak se jevila a rozhodla se vytvořit vlastní plán. Třetí část byla nejčtivější a plná zvratů. Plány obou už běží v plném proudu a s napětím čekáte jak vše dopadne. Úžasný čtenářský zážitek, tuto knihu rozhodně doporučuji přečíst...

JaniMa
29.09.2021 4 z 5

Knížku jsem 2x odložila, ale zajímalo mě, jak se děj vyvine, a tak jsem se k ní vždy vrátila. Jsem za to ráda, protože její druhá polovina byla strhující. Teprve při jejím čtení mi přestávala první polovina knihy připadat naivně hloupá.
Je to po dlouhé době, kdy jsem po dočtení poslední stránky nemohla dostat nějaké dílo z hlavy. Sice to je jen román, ale věřím tomu, že lidé mohou manipulovat mnohdy i velmi dlouho klamat své okolí. Ne vše musí být takové, jak se na první pohled zdá, a možná bysme se na společnost kolem sebe měli pozorněji dívat.

veronika8042
25.09.2021 5 z 5

Knížka se četla sama!!
Naprosto poutavě vykreslené postavy, již od první stránky. Hltala jsem příběh všemi deseti.

ReziEngli
22.09.2021 5 z 5

#audiokniha - Knihu jsem před časem četla v papírové podobě půjčené od kolegyně, a už napoprvé mě velice uchvátila. A když jsem zjistila, že to vyšlo u jako audiokniha, neváhala jsem a pořídila jsem si ji i v audioknize. Tenhle psychothriller prostě chcete. Co ze začátku vypadá jako klasika manželský thriller s trojúhelníkem, se zvrhne v něco skoro nepředstavitelného. Postavy jsou v této knize tak skvěle vykreslené, že jim prostě věříte a sledujete, co se s nimi bude dít dál. Skvělé vypravěčské schopnosti obou interpretek příběhu dodaly šťávu a krátké hudební vsuvky byly pomyslnou třešničkou na dortu. Tuhle audioknihu jsem si fakt užila, musela jsem si ji dávkovat, abych ji nezhltla na jeden zátah, a posledních asi 5 hodin jsem poslouchala dlouho do noci, protože jsem prostě nedokázala přestat, potřebovala jsem vědět, jak to bude pokračovat (ano, i když jsme to už četla před časem :D ale detaily leckdy člověk rychle zapomene). Doporučit ji můžu hlavně nadšencům do thrillerů.

zoew
07.09.2021 5 z 5

Tak tohle se četlo samo.......za mě tam už nemusel být ten lehce patetický dopis na závěr, ale jinak skvělé čtení, u kterého se nebudete ani minutu nudit.

hlentilka
05.09.2021 5 z 5

Amber - velká mrcha, mi byla nesympatická. Vyprávění od Daphne - v druhé polovině knihy bylo lepší...

Monika1717
31.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Kdo chce kam, pomozme mu tam. Amber chce manžela Daphne a ta se ho ráda zbaví. Amber neví, že je to psychopat, to pozná až po svatbě. Ale zbavit se ho už nestačí, protože ho zavřou za daňové úniky. A veškerý pohádkový majetek je zabaven. Chudá byla a i přes všechny intriky chudá zůstala. Typicky americký román. Četla jsem na dovolené, nic jiného jsem neměla, ale určitě vím, že se k této knize nikdy nevrátím. Ale určitě ji daruji jedné své kamarádce.

thrillery manipulace (psychologie) psychologické thrillery thrillery pro ženy

2018  89%Poslední paní Parrishová
2020  77%Ta, která prohraje