Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1328 468

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

LeSk
29.06.2023 5 z 5

Tak dámy a pánové, pozoooor, tohle byla echt jízda. Perfektní děj, kniha velmi poutavá a byla jsem závislá na čtení, nedalo se přestat hltat stránku po stránce. Vyhovavoly mi krátké kapitoly. Přečteno za dva dny, dokonalá knížka, naprosto perfektní zápletky, wauuu ... Velmi doporučuji.

Lovana
27.06.2023 5 z 5

Na tuto knihu jsem se dlouho chystala a teď nechápu na co jsem tak dlouho čekala.
Na hlavní dvě ženské postavy jsem si udělala názor velmi rychle, na hlavní mužskou postavu mi trvalo jen o něco déle vytvořit si názor, upřímně těžko říct, kterou postavu jsem nejvíc nesnášela, chvílemi jednu, chvílemi druhou, a tak různě se to stále točilo, že ani teď po dočtení si nejsem jistá. První polovina knihy byla volnější a chvílemi trošku stále to samé dokola, ale druhá polovina knihy toto rozhodně vynahradila, a to byl potom velký fičák, ke konci už se kniha vůbec nedala odložit. Dost se v knize pohybuje v hlavách jednotlivých postav, ale to se dá u psychothrilleru čekat. Za mě tato kniha opravdu byla psycho a vůbec mi nevadilo, že jsem jednu podstatnou část příběhu vytušila, ovšem na druhou stranu díky tomu jsem mohla být pěkně škodolibá mnohem dřív, než pravda vyšla najevo.

Hodnocení 4,5*/5*

danielosbourne
23.06.2023 3 z 5

Kdybych si už od začátku nebyl jistý, jakým směrem se tenhle příběh bude ubírat, tak bych byl asi nadšený mnohem víc. Bohužel jsem to odhadl a některé pasáže tak působily trochu zdlouhavě.
To ale nemění nic na tom, že jsem si knihu užil a autorky se v příběhu hezky vyřádily. Co se závěru týče, mohly sáhnout pro trochu silnější kalibr, ale i tak, spokojenost. Silné tři hvězdičky jsou pro tuhle knihu tak akorát ;)

bekule
14.06.2023 3 z 5

První polovina byla neskutečně nudná,druhá naopak velmi čtivá a i trošku napínavá ,jako by jedna sestra napsala první část a druhá ten konec. A asi chápu pojem thriller trochu jinak, nějak jsem ho tady nepostřehla.

Kira747
18.05.2023 2 z 5

(SPOILER) Zacatek super, druha cast mi nebyla prijemna (kvuli domacimu nasili) a ta posledni cast byla ultra blba. Ahjo, ja docela fandila Amber, doufala sem, ze toho blba znici a ne ze ho dopadne FBI za nejaky neplaceny dane. To bylo fakt hloupy a zbytecny.

Twinny
15.05.2023 5 z 5

Úplně výborná knížka. Od začátku mě to chytlo a tušila jsem, že to s jednou postavou bude tak, jak to bylo. Obě části byly skvělé.

Bara52
13.05.2023 5 z 5

Paradni knizka, slupla jsem ji jako malinu, i kdyz ma pres 400 stran. Zezacatku mi prisla trochu jednodussi, ale pak se pribeh zacal vyvijet, a ke konci jsem jen otevirala pusu, protoze jsem nenachazela slov. Presne tak to mam rada

LisaBella
06.03.2023 4 z 5

Za sebe musím říct, že byla kniha velmi zajímavá. Lehké psychologické drama dvou žen, jejichž osudy se za zvláštních okolností spletly dohromady. Nejde o nějak zvlášť napínavý majstrštyk, ale přiznávám, že jsem se zpět ke knize zase a znovu těšila. Druhá část příběhu mě upřímně překvapila, ale hlavně proto, že jsem nečetla žádnou recenzi. Ani obecnou anotaci. Zavřela jsem oči a šlápla do neznáma. A jsem spokojená. Knihu hodnotím velmi dobře pěti hvězdičkami hlavně proto, že mne do svého děje vtáhla a četla se maximálně příjemně. Posledních pár stran už bylo zbytečných, ale chápu, že autorka potřebovala svůj příběh ukončit vítězoslavným happyendem. Je to jedna z knih, ke kterým se jistě po čase vrátím, abych si ještě jednou všimla mnou opomenutých detailů, o kterých jsem netušila, že existují, dokud jsem neznala pravdu.

Pavlína2019
21.01.2023 5 z 5

Pokud slyšíte šustění, to si mnu ruce... :-)

Tyto dvě autorky mě skutečně pobavily.

Jistě, člověku "tečou nervy", protože je zde kardinální hnusák a vlastně není sám.

Jako bonus skvělé popisy bohatství, všemožného luxusu a splněného dívčího snu. :-))

Ale kniha je napsaná opravdu čtivě, dobře, krátké kapitoly jsou napínavé a slupnete ji jako malinu.

Výjimečně jsem správně předpokládala rozuzlení a jsem ráda, že jsem se nespletla.

Vím, že jsem četla ohromnou nadsázku, ačkoli, kdo ví... ale moc se mi líbila.

Určitě doporučuji!

MMacicekk
21.12.2022 3 z 5

První část s Amber mě nudila, vadily mi umělé, nepřirozené snad až škrobené dialogy. Druhá část nabrala docela obrátky a začetla jsem se, a konec byl už takový, jaký jsem očekávala, takže žádné překvapení. Na to, jak tuto knihu všichni chválili, mě až tak neuchvátila. Jedno přečtení bohatě stačí.

Vlak7
20.12.2022 4 z 5

První část mě moc nebavila az na její závěr, Daphiina část super a závěr hlavního mužského hrdiny se mi nelíbil. Celkově zdlouhavé. Krátké kapitoly byly fajn.

Mishi
15.12.2022 3 z 5

První část byla trochu zdlouhavá, pak to nabralo pořádné obrátky. Kniha se dobře četla, ale podle zdejších komentářů jsem asi čekala ještě něco víc.
Špatné to rozhodně nebylo, ale jedno přečtení stačí.

Čmeláček
04.12.2022 5 z 5

Vynikající thriller, četl se fakt skvěle! A která z těch dvou bude poslední paní Parrishová? :) Amber nebo Daphne? No, nechte se překvapit :))).

Majulle
04.09.2022 5 z 5

Skvělý a oddychový psychothriller, sice by kniha mohla mít o pár stránek méně, někdy už se to vleklo ale na napínavosti to neubírá. Líbil se mi pohled na manželství ze strany manželky ale také milenky :) určitě doporučuji

Hakate
16.08.2022 5 z 5

Parádní Thriller. Velmi dobře se čte, lehce vtáhne do děje. Napínavé. Skvěle propracované.
Všechni části se mi velmi líbili. Pohled Daphne se mi líbil o trochu víc, ale ve výsledku paráda.
Kniha je rozdělená do 3. Částí. První část je lehčí oddechovka. Druhá část je už pěkné psycho...a 3. Část perfekt.
Jsem nadšená.

Doporučuji.

Karin94
05.08.2022 3 z 5

Príbeh, ktorý nás prevedie zákutiami ľudskej mysli, kde budete krútiť hlavou, smútiť, ale hlavne nebudete chápať. Presne ako sa hovorí, karma je zdarma.

Hlavná postava Amber prahne po luxuse a bohatom živote a nebráni jej v tom absolútne nič, aby si svoje plány uskutočnila. Daphne, je druhou hlavnou postavou, a zároveň sokynou Amber, ktorá ten luxus a bohatstvo má. No žiaľ nič nie je také ako sa možno na prvý pohľad zdá.

Ak ste čítali knihu Za zatvorenými dverami, tak je trochu podobná tejto. Každopádne táto ma sklamala so svojim nudne natiahnutým opakujúcim sa dejom a keď nepočítam kapitoly o Daphne, tretiu časť a samotný záver, tak ma kniha úprimne nudila.

Ku koncu knihy čakajte napätie a veľa prekvapivých zvratov. Ak máte radi takéto psycho knihy, určite vás nesklame

Nairobi
29.06.2022 5 z 5

První část taková zdlouhavá nic moc, ale potom druhá část z pohledu Daphne to už bylo jiný kafe. Klidně bych knihu přečetla někdy znovu.

Markéta948
24.06.2022 5 z 5

Kniha přečtena jedním dechem. Líbil se mi odlišný pohled jak od Daphne tak od Amber. Doporučuji.

boxas
06.06.2022 4 z 5

První část o Amber se dost táhla, všechno bylo jaksi předvídatelné, v druhé části, vyprávěné Daphne, dostala kniha spád a konec dobrý, takže vlastně všechno dobré.
Na letní dovolenou do kufru proč ne...

Lexie321
27.05.2022 5 z 5

Kniha je fantastická. Štýl písania je hravý a ľahko vtiahne čitateľa do deja. Hoci som od Daphninej časti jednoznačne fandila jej, čítať Amber bola tiež zábava. Maximálne odporúčam!

thrillery manipulace (psychologie) psychologické thrillery thrillery pro ženy

2018  89%Poslední paní Parrishová
2020  77%Ta, která prohraje