Poslední dny Jana Palacha

Poslední dny Jana Palacha https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222261/mid_posledni-dny-jana-palacha-222261.jpg 5 14 4

Netradiční formou představené poslední dny Jana Palacha umožní nahlédnout pod slupku událostí započatých 16. 1. 1969, kdy se pod Národním muzeem rozhořela živá pochodeň odporu proti okupaci a vládnoucímu režimu. Klíčovou částí knihy je doslovný přepis rozhovoru autorky s umírajícím Janem Palachem, při němž vyšla najevo nejen racionální podstata činu, ale též síla mimořádného ducha Jana Palacha.... celý text

Janizoun
24.09.2022 5 z 5

Malá, tenká knížečka a přesto je v ní všechno. Kniha je velmi smutná, velmi poučná v každé době a jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Rozhodně stojí za přečtení.

TomDvorak
12.03.2020 5 z 5

Čtivě napsaná kniha. Místami mi běhal mráz po zádech. Určitě doporučuji.

Paulus.1987
30.08.2018 5 z 5

Tuto knížečku jsem četl jako doplněk ke skvělé knize Jiřího Lederera, v níž není o nahrávce rozhovoru s Janem Palachem ani zmínka (a z mnoha důvodů ani být nemohla).

Na začátku MUDr. Kmuníčková čtenářům přibližuje Janův čin, důvody, proč jej provedl, a následně popisuje průběh posledních tří dnů Janova života. Její vyprávění i samotný přepis předmětného rozhovoru svědčí o neskutečné duševní síle Jana Palacha navzdory jeho fyzickému stavu. V poslední části knihy se Mgr. Vladimír Tůma věnuje nahrávce samotné - jak vznikla, jak byla autorizovaně i neautorizovaně užívána a rozmnožována.

Svojí větou o tom, že "člověk musí bránit tomu zlu, na který právě stačí", nám Jan Palach sahá do svědomí i dnes. Tím bráněním totiž nemusí vždycky být kbelík s benzínem a zápalky...

slunicko1958
29.05.2018 5 z 5

Malá, útlá knížečka, která má velké poselství. Paní doktorka vysvětluje, proč a jak nahrávka s umírajícím Janem Palachem vznikla. Velmi poučné (i v dnešní době) jsou Janovy názory, myšlenky a úvahy o tom, že každý slušný člověk by měl bránit zlu a nástupu totality. I bez použití hořlavých látek.

Jan Palach, 1948–1969

2009  93%Poslední dny Jana Palacha