Poslední deník Květy Fialové

Poslední deník Květy Fialové https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414658/bmid_posledni-denik-kvety-fialove-Gaj-414658.jpg 4 57 24

Květa Fialová. Pro některé charismatická dáma se zvláštním tajemstvím v očích, pro jiné jízlivá komentátorka s kousavým humorem, pro další pokorná žena, se kterou se život nemazlil a ona přesto dokázala stárnout s elegancí a noblesou. Co z toho je vlastně pravda? Jaká byla jedna z nejoblíbenějších českých hereček ve skutečnosti? Herec Josef Kubáník prožil v bezprostřední blízkosti Květy Fialové čas od září 2008 až do jejího odchodu o devět let později. Měl možnost poznat ji velmi zblízka, stali se přáteli i zpovědníky. A o tom, co nikomu neřekla, co nosila v sobě až do posledních dnů, ale nechtěla si to s sebou odnést na věčnost, vypráví tato kniha.... celý text

ElizabethK
23.10.2019 5 z 5

Krásná kniha.

Vzpomínky v první polovině knihy byly (jak už to tak bývá) veselé, občas smutné, někdy i zarážející. Zkrátka mapovaly nejdůležitější etapy života Květy Fialové.
Druhá polovina knihy už byla náročnější. Projevy nemoci byl sice místy úsměvné, ale když se na to člověk podíval z větší dálky, bylo jasné, že i na první pohled vtipné poznámky paní Fialové, jsou jen poslední střípky její neobyčejné osobnosti.

Zatímco první část byla víceméně o paní Květe, do druhé poloviny už významným způsobem (svým vlastním deníkem) zasáhl autor. Protože mám ráda nejen paní Fialovou, ale i pana Kubáníka, vítala jsem autorovo osobní pojetí druhé části knihy.

zdenka4808
18.10.2019 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Paní Květa možná nebyla ta éterická bytost, kterou známe z TV, ale normální ženská s osobitým pohledem na život. Líbila se mi i druhá část knihy v níž je popisován její boj s nemocí.

Péťa1950
08.10.2019 5 z 5

Krásně s láskou napsaná kniha.Druhá část, která se týká posledních let života Květy Fialové, kdy už byla vážně nemocná, popisuje boj s nemocí, kdy jí pomáhají svojí přítomností její nejbližší. A bohužel se přiživuje bulvár. Nečekejte senzaci, ale život, tak jak plyne se všemi radostmi i překážkami. A hlavně s láskou. Obdivuji autora.

PetK
06.09.2019 5 z 5

Rovnou říkám, že Jožka Kubáník je už přes 20 let mým drahým přítelem a díky němu jsem měla možnost paní Květu osobně poznat, takže jsem trochu zaujatá. Nicméně i tento pohled snad pro další čtenáře může být cenný - a to proto, že můžu říct, že i když jsem paní Květu znala, v knize jsou skutečně věci, které jsem ani netušila. A opravdu o nich věděl jen málokdo. Taky můžu potvrdit, že paní Květa je v té knize naprosto autentická. A v neposlední řadě, že ta kniha je napsaná s upřímnou láskou a pokorou. Vím, kolik času i bolesti Jožku stálo ji napsat. Proto jí přeju, aby ji jako upřímnou vnímali i čtenáři. Já jsem u ní plakala, smála se, několikrát mi zatrnulo... Rozhodně to nejsou nudné memoáry.