Zloděj čísel

Zloděj čísel https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441165/bmid_zlodej-cisel-eMd-441165.jpg 4 162 44

Poslední číslo série

< 2. díl

Hošiko a Ben jsou na útěku od chvíle, co při poněkud výbušném závěru Posledního čísla spálili cirkus Silvia Sabatiniho na popel. Ale Benova matka se nezastaví před ničím, aby ho našla a pomstila se. Podaří se jí ho zahnat do kouta, kde je jako lapené zvíře nucený obětovat sám sebe, aby zachránil Hošiko a ostatní. Nejsmrtelnější číslo na světě povstalo z popela, a jestli si Ben myslel, že jako divák nahlédl do jeho nejtemnějších koutů, čeká ho překvapení. Skutečnou hrůzu toho, co leží pod povrchem, totiž zakusí na vlastní kůži, když se sám stane vystupující hvězdou nového cirkusu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , King Cool

Show Stealer , 2018

Ajda300
22.09.2020 5 z 5

Skvělý pokračování! Ačkoliv byl první díl lepší, tenhle byl taky boží. Ben tak nějak dospěl a příběh se zase trochu posunul. Navíc jsem vážně ráda, že je to pouze duologie. Skvělý. Jen je mi líto, že sérii nezná více lidí.

roman9276
14.07.2020 4 z 5

Od začátku do konce mi hlavou běžela jenom jedna věta, a to What the fuck is wrong with you? Rasismus nechutná xenofóbie, něco absolutně šílenýho se tady děje. Celou knihu jsem přemýšlel, že takhle nějak takhle zacházel Hitler s Židy. Nechutný, šíleně nechutný. Některý postavy mě tak neuvěřitelně sraly a z představy, že takoví lidé chodí po týhle planetě se mi chce blejt. Ta obrovská posedlost čistou rasou, co mi to jenom připomíná… Hnus! každopádně velice čtivá YA, ale mrzí mě, že u Zloděje čísel byl tak ukvapenej konec, první půlka knížky byla zbytečně zdlouhavá a akční konec zkrácenej na minimum.

kindlova42
21.06.2020 4 z 5

Pokračování tohoto příběhu v podobě Zloděje čísel se mi líbilo a nelituji, že jsem si ho přečetla. Ovšem musím ubrat jednu hvězdičku, protože jednička byla prostě lepší a od druhého dílu jsem očekávala něco co tam nebylo... Spoiler.....
Myslela jsem, že pokračování poskytne větší prostor pro vztah Bena a Hošiko, ovšem oni jsou hned na začátku rozděleni a příběh se tedy odehrává s každým jinde, kdy se nedostaví ani popis jejich vztahu v podobě vzpomínek na jejich rok strávený na útěku, kdy byly opravdu spolu. Toto mi v knize scházelo.
Jsem zvědavá zda bude i třetí díl a pokud někdy vyjde, určitě si ho přečtu.

KnihomolkaKatka
20.06.2020 5 z 5

Na Zloděje čísel jsem se hodně těšila, protože Poslední číslo úplně miluju. Bena jsem si zamilovala ještě více než v prvním díle, protože se mi líbilo, že se obětoval, aby zachránil ostatní. Vím, že se většině ostatních více líbí dvojka, ale já stále více miluju jedničku. Nicméně, jsem zvědavá, co se bude dít dál a na další díl se určitě také vrhnu :)

Clairka
07.06.2020 5 z 5

No ...první díl se mi líbil asi o chlup víc. I tak jsem opět knihu mohla odložit.

Yuuki24
28.05.2020 5 z 5

Parádní závěr. Napínavé až dokonce. Co dodat. Jen malinko ve mě hlodá pocit, že nejsme u konce tohoto velice zajímavého příběhu a nebo mám jen takový pocit :-)

Netti
16.05.2020 4 z 5

Stejně jako první díl, se četla opravdu velice dobře. Nechybělo napětí ani akce. Poslední číslo se mi sice líbilo o krapítek víc, ale tohle bylo solidní zakončení (pokračování?) skvělého příběhu. Určitě doporučuji.

Marekh
24.04.2020 4 z 5

Pokud porovnám knihu POSLEDNÍ ČÍSLO s knihou ZLODĚJ ČÍSEL, tak o něco více se mi líbila kniha Poslední číslo. Kniha Zloděj čísel byla opětovně hodně čtivá jako první díl. Řekl bych, že se v knize vyskytovalo více akčních scén. Kapitoly jsou krátké, takže jedna strana ubíhala za druhou. Kniha má pěkný přebal. Knihu hodnotím na 80 %.

Autorka v PODĚKOVÁNÍ uvedla, že: "Tahle kniha je v mnoha ohledech týmovým dílem. Když jsem se loni v jednom okamžiku nedokázala hnout z místa, poprosila jsem své sledující na Facebooku, aby mi napsali své nápady, jak by mohl takový nechutný cirkus a pouťové atrakce vypadat. Ukázalo se, že mám spoustu přátel a příbuzných s podobně zvrácenými představami jako já.."

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Láska, která chce lidi vlastnit a podmanit si je, žádná láska není. Je to její pravý opak.

Pravda je, že se nikdo nenarodí lepší než ostatní, a nikdo se nenarodí horší. Pod tou slupkou na povrchu jsme všichni stejní. Problémem jsou ty nálepky, které na nás společnost lepí. Nálepky, které nás třídí, definují, které nám říkají, kdo jsme a co smíme dělat.

TerkaM
16.04.2020 5 z 5

První díl jsem si zamilovala, o tom bezesporu nebudu pochybovat. A druhý díl byl opět ta stejná jízda, kterou jsme měli v Posledním čísle a mě by fakt dost zajímalo, jestli bude ještě jeden díl nebo nebude, příběh je uzavřený, ale všimla jsem si, že si autorka nechala pootevřená vrátka. Každopádně celou sérii Poslední číslo doporučuji všem, kteří rádi čtou dystopie o světě, jakým by mohl být, ale díkybohu není a kteří si vždycky rádi přečtou čtivou knihu, u které budou nedočkavě otáčet každou stránku, aby zjistili, jak skončí. :)

Prince_of_book
10.04.2020 5 z 5

Wau wau wau

Přečetl jsem dnes 350 stran této knihy, nedá se od ní prostě odtrhnout. Díky zvolenému formátu krátkých kapitol a skvělému příběhu je obrovsky čtivá. Ben a Hošiko si opět dokázali získat moje srdce a moje myšlenky. I postava vivian zcela očividně charakterizovaná jako Adolf Hilter v Ženské podobě byla uvěřitelná.

Nevěřil jsem, že něco dokáže překonat první díl, ale tomuhle se to za mě povedlo. Prostě perfektních 460 stran, které podle mě určitě pohltí spoustu lidí.

11/10 TOP ZÁLEŽITOST

kramlinka88
08.04.2020 5 z 5

Skvělé pokračování předchozího Posledního čísla :-) Kniha se čte skvěle, závěr sice trošku předvídatelný, ale i tak se mi kniha líbila, dle závěru to vypadá na pokračování a to by mohlo být teprve zajímavé :-)
Obrovské plus mají ode mne i obálky obou knih, jsou naprosto úžasné :-)

zandu
17.03.2020 5 z 5

Pokračování Posledního čísla nezklamalo. Děj opět odsípal, četlo se to pěkně. A jak to tak vypadá, možná se i časem dočkáme dalšího dílu....

klaraj093
13.03.2020 5 z 5

Stejně jako první díl, pecka.. Hrozně dobře se mi tento styl psaní čte, jde to rychle,má to skvělý děj, nechybí napětí a to mě na knihách baví..

LadyCotton
05.03.2020 5 z 5

Pecka. Stejně jako první díl: čtivé, děsivé a nemůžete se od toho odtrhnout. Líbil se mi konec, takový šalamounský :-)

Ronnie68
16.02.2020 5 z 5

Za mě skvělé pokračování, které mě nenudilo .. četla se za mě skvěle ...

Horselen
16.02.2020 5 z 5

Kvůli obálce jsem si tuhle knihu určitě nevybrala, ale od začátku dává signál o ponuré atmosféře.
Stejně jako první díl i tenhle se čte jedna báseň, krátké kapitoly, žádné zdlouhavé pasáže, prostě paráda.
Bohužel mi přišlo, že chemie mezi Hošiko a Benem vymizela a moc nefunguje, ale já se primárně soustředila na jiné věci, než na jejich lásku - na změnu režimu.
Tahle knížka patří k jedněm z nejpovedenějších YA, které jsem kdy četla. Jen mi přišlo, že závěr byl velice urychlený.

michaella03
13.02.2020 4 z 5

Na to, jak jsem byla nadšená z prvního dílu a strašně se těšila na druhý, jsem trochu zklamaná. Kniha se čte opět skvěle díky kapitolám, které jsou krátké a jsou utnuté v pravou chvíli - musíte číst dál a dál. Ale jinak jsem měla pocit, že autorka v podstatě staví na prvním dílu. Vymizela i ta trocha romantiky mezi Benem a Hošiko, která byla v prvním dílu. Knížka pěkná, ale Poslední číslo se mi líbilo víc.

Lalina3
11.02.2020 5 z 5

Díky krátkým kapitolám velmi čtivé, téma je opravdu originální a autorka ho dokázala dobře zpracovat. Nemohla jsem se odtrhnout :)
Podle mě by to byla i vhodná povinná četba pro střední školy, kniha má v sobě skryté poselství.
Opět tu byly technické kravinky, ale děj byl tak vymakaný a zajímavý, že to autorce s radostí odpouštím.
Doporučuju!

spencer
09.02.2020 4 z 5

Opravdu napínavé pokračování už od první stránky. Původně jsem se do něj tak rychle pouštět nechtěla, ale jsem moc ráda, že jsem to udělala.
Autorka mě opravdu svým psaním vtáhla do příběhu a díky tomu jsem knihu měla hned přečtenou. Konec mě překvapil a jsem ráda, že je udělaný tak, že se autorka může kdykoliv rozhodnout s touto sérií pokračovat :)

LucinkaB.
29.01.2020 5 z 5

Zase skvěle čtení! Díky krátkým kapitolam to odsypa a nutí číst dál a dál! Tentokrát z pohledu Bena to bylo zajímavější a napínavější. Líbí se mi to střídání z jejich pohledu. P.S. Nevíte, jestli se chystá další díl?