Posledná

Posledná
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330290/bmid_posledna-YZk-330290.jpg 3 607 607

Všetko sa začalo nevinne – do novej reality šou sa prihlási dvanásť účastníkov, medzi nimi aj profesionálna ochranárka prírody Zoo. Ešte predtým ako si zviaže ruky rodinnými povinnosťami, by rada zažila jedno veľké dobrodružstvo. Účastníkov vyšlú do lesa, kde v tíme i jednotlivo plnia rôzne úlohy, ktoré preverujú hranice ich odolnosti a vytrvalosti. Zadania sú rôzne a zdroje obmedzené. Územie lesa je dokonale pokryté kamerami, ktoré zachytávajú každú minútu dňa. No kým sú oni vonku, v reálnom svete sa stane niečo hrozné, ale súťažiac nič netušia. A aj keď náhodou natrafia na pozostatky devastácie, myslia si, že ide o súčasť scenára. Hra sa všetkým trochu vymyká spod kontroly a vytrvalá Zoo musí načrieť až na dno svojich síl, aby prežila, no nemieni sa vzdať.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Last One , 2016

monushka
09.09.2017 1 z 5

Anotace me navnadila, takze jsem si knihu koupila hned po vydani a tesila se, az na ni prijde rada... ale takovouhle tragedii jsem necekala :( Namet pribehu jako samotneho byl zajimavy, ale to zpracovani? Nezajimave, rozvlekle, moc postav, na kterych je znat, ze i samotna spisovatelka chvilemi nevedela co by :( Ale jedno plus jsem si pri cteni odnesla - vcera jsem se byla zaregistrovat do knihovny a uz nebudu kupovat kazdou knihu, jejiz anotace me zaujme, aby mi pak v me domaci knihovne nelezely knihy, ktete nestoji za to vlastnit.

Kattyna
06.09.2017 2 z 5

Měla jsem velký problém se do příběhu vůbec začíst. Nakonec jsem knihu zvládla do konce, ale žádný zážitek mi bohužel nepřinesla. Je to jedna z těch knih, na kterou rychle zapomenu a která nevyvolává pocit zklamání při jejím dočtení.

kikiodvi
03.09.2017 2 z 5

Nalákala mě anotace a nakonec jsem zklamaná.
Do knížky jsem se začetla s velkým očekáváním, které pomerně rychle vyprchalo. Hodně mi scházely propracovanější dějové pasáže, spíš to bylo o myšlenkách a pocitech hlavní hrdinky. Chápu, že to nejspíš byl záměr autorky, ale dohromady to nefungovalo. Osobně se mi spíš líbily kapitoly, které se vracely k začátkům hry. Naopak co se týkalo přítomnosti, bylo jakési zmatené a nezáživné.
Jestli se k ní někdy vrátím, tak rozhodně ne v nejbližší době.

ElyLio
29.08.2017 2 z 5

Kniha se skvělým námětem. Proto jsem asi čekala hodně.. a proto mě zklamala. Spisovatelka mohla knihu více propracovat. Bohužel..

GabrielleE
20.08.2017 4 z 5

Hlavní hrdinka je tak posedlá výhrou, že vůbec nechápe, co se kolem ní děje.
Přišlo mi dost hrůzostrašné, jak se snažila racionálně zdůvodnit všechny ty mrtvoly.

bara1447
17.08.2017 3 z 5

Tato kniha v mém případě neurazí, ale ani nenadchne. Ze dvou časových linií mě bavila pouze ta v přítomnosti, soutěžení s ostatními mě nezaujalo, a těšila jsem si vždy na časovou linii v přítomnosti. Zbytečné mi také přišlo vzpomínání hlavní hrdinky, některé vzpomínky neměly s dějem knihy co dělat. Téma je to rozhodně zajímavé, ale od knihy s nálepkou bestseller bych čekala víc.

klarinka9974
15.08.2017 4 z 5

Očekávala jsem od knihy více. Neříkám, že je špatná, bavila mě a rozhodně jsem se u knihy nenudila, ale anotace láká na skvělý děj plný zvratů, jenže těch bylo opravdu málo. Jediné co, tak ten konec byl povedený :-) je jasný, že nebude šťastný ale špetka naděje tam byla.

Siraelxy
06.08.2017 3 z 5

Jsem nadšený sledovatel hry The Survival, takže tato kniha mě nemohla minout. Zajímavá zápletka, zajímavé myšlenkové pochody hlavní hrdinky. Bohužel je škoda, že situace není více a lépe rozvíjena.

Hany.Honey
22.07.2017 3 z 5

Zajímavé téma, mělo to spád až na pasáže s Brannanem, který mi trochu vadil a tím pádem i zabedněnost hl. hrdinky.

111moni
15.07.2017 odpad!

Asi jsem čekala mnohem více,hlavní hrdinka je úplně zaslepená sama sebou, tak,že odmítá vnímat realitu,navíc její bezcitnost..Děj knihy je velmi plochý, nic není dotaženo , jen nakousnuto. Co chtěla autorka napsat, sdělit - myšlenkovým pochodům opravdu nerozumím, stejně tak konci knihy.

HankaMarek
13.07.2017 3 z 5

pěkná, dobře se čte jen ten konec trochu .....

IvikaS
09.07.2017 3 z 5

Zaslepenost hlavní hrdinky mě sině iritovala a až dokonce se odmítala podívat pravdě do očí, takže se vlastně nepoučila. Jinak se mi kniha líbila, byla čtivá až na konec, který mi připadal zdlouhavý.

Mishak
06.07.2017 3 z 5

Sice jsem četla a četla a nemohla knihu odložit, ale pouze ze zvědavosti, ne napětím, které jsem od téhle knihy očekávala. Nepřekvapila mě, spíše zklamala. Pro mě takový průměr, ale své čtenáře si jistě najde.

MonicaMonique
27.06.2017 1 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale nakonec jsem byla zklamaná. Rozhodně jsem od toho čekala víc.

Iva B.
26.06.2017 3 z 5

Zajímavý námět, ale čekala jsem od toho více. O knize se hodně mluvilo, já to mám tak 50/50. Docela dlouho mi trvalo než jsem ji přečetla, na zadek jsem si z toho nesedla, ale nebyl to ani odpad. Pro mě průměr!

kikies
22.06.2017 4 z 5

Velice slibné téma, které možná mohlo být zpracováno ještě trochu důkladněji. Příběh napínavý, prostředí atraktivní, ovšem hrdinka možná až moc zpomalená. A to, s jakým klidem přijímala zvyšující se množství mrtvol snad už ani nelze považovat za naivitu. Čte se to samo, ale postrádala jsem nějaké podrobnější přiblížení oné pohromy...

stolbice
22.06.2017 4 z 5

Zajímavá kniha i námět, ale nevím, ten konec mi nesedl...

Lenka.Vílka
19.06.2017 3 z 5

Tak zaprvé, jestli jsem to správně pochopila, kniha se odehrává v přítomnosti, což beru jako plus knihy. Za druhé, bere si do huby téma, které by se člověku moc nemuselo líbit. Reality show a opět je rozebráno, co z toho je reality a co už jenom scénářová show.
Pochopila jsem, proč je kniha psaná "dvěma osobovými styly" (já fakt nevím, jak se tomu říká profesionálně), ale tady to dává smysl. Ne jako v jiných knihách, kde se ich používá z pohledu hlavní hrdinky, aby se daly snáz rozebrat její pocity a er, aby se děj posunul dál s vedlejšími postavami. Navíc mě potěšilo, že se v knize nemůže vyskytovat žádný n-úhelník citových zmateností. Doufám, že tenhle trend bude pokračovat. Když budu mít chuť na romantiku, vím na jaké tituly se spolehnout a ne že to hude v každé žánrovce.
Plusy? Dobře rozepsána paranoia, když Zoo narazí na "přeživšího" a jaké jsou její myšlenky, jak je to všechno kolem tak reálný, jako kdyby fakt byla nějaká epidemie a jak je to nefér, že mění pravidla. Dál mě už ale její vnitřní plácání už moc nezajímalo. Ale abych se přiznala, víc mě bavily pasáže ještě ze soutěže. Naivně jsem myslela, že střídání času bude mít společné vztyčné body, ale nakonec ona absence nebyla na škodu. Kniha se čte rychle a dobře, protože to není nijak extrémně náročné čtivo. Ale to je taky dobře, na odpoledne na sluníčku ideální.
Minusy? Knihu jsem měla půjčenou z knihovny. Četby nelituju, ale kdybych za ní dala peníze, jo, tak to by mě asi zamrzelo (nebo spíš, že zabírá místo v mé knihovně jiným titulům). Je to takový jednodušší, čímž knihu nechci urazit. Jenom jsem po jejím dočtení neměla potřebu zamyslet se nad tím vším. Takové letní young adult post apo pro čtenáře určitého věku. O chlup drsnější a píšu něco jiného. O pár let mladší hodnotím jinak. A to je hlavní kámen úrazu. Části ze show byly vtipné, napsané zkratkovitě (pár stran jsem si myslela, že je to popis scénáře pro soutěžící-herce). Každý, kdo kdy viděl nějakou reality show, hned mu dojdou ty prototypy lidí, který tam jsou. Ale vážně? Číst to na pár stránkách bylo ok, ale že bych na tohle přežití koukala v televizi? Ale je mi jasný, že producenti by nízkou sledovanost okecali koncem světa. A potom je tady ta post apo část. Nějak krátký, měkký a celý málo rozepsaný.
PS: Koukám jenom na jednu reality show a po téhle knize nepřestanu. Není nic lepšího než objednaná pizza a Survivor maraton. Jsem prase, ja vím, každý má něco...

agnes25
16.06.2017 4 z 5

Pomalý rozjezd,ale potom jízda.

martinkaLLL
10.06.2017 5 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se zorientovala, ale pak už se nešlo odtrhnout jak to bylo napínavé. Super!