Poselství od protinožců

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Během svého putování s domorodci po Austrálii poznává hrdinka moudrost a úžasné sepětí domorodců (aboriginců) s přírodou a duchovní podstatu jejich způsobu života. Tak si postupně uvědomuje, co vše člověk ztratil civilizací, vůči čemu všemu ztratil citlivost - a především - jak hluboký a duchovně bohatý je zdánlivě primitivní svět původních obyvatel Austrálie. Příběh americké lékařky specializující se na přírodní léčitelství, které se naskytla příležitost poznat život jednoho australského domorodého kmene....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129975/poselstvi-od-protinozcu-129975.jpg 4.3610
Žánr:
Literatura světová, New Age

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Mutant Message Down Under, 1995


více info...
Nahrávám...

Komentáře (120)

Kniha Poselství od protinožců

adela2230
11. ledna

Knihu jsem četla na dvakrát, ale obzvlášť mě moc nezaujala. Příběh je zajímavý, ale v této psané podobě zas tolik neupoutá.

Janadvorackova
28.12.2021

Po asi dvaceti a něco letech jsem znovu narazila na tuto poněkud podivnou nostalgii. Četla jsem poprvé v době, kdy by mi prožitek přišel bez diskuse pravdivý. No ale je to fikce, a když ji tak berete, vyzní pouze jako dobrodrůžo na pár hodin. Proč ne.


JulietRocks
28.11.2021

Letos čteno podruhé a stále se stejným nadšením.

Acquenta
13.08.2021

Bylo zajímavé dozvědět se něco o australských domorodých kmenech. Jejich život je pro nás, civilizované lidi neuvěřitelný, ale v mnohém bychom se od nich mohli učit. Obdivuji hlavní hrdinku, že tak náročnou cestu zvládla. Nicméně, já jsem ráda za to, kde a jak žiji , jen by kolem mě mohlo být více těch ,, skutečných " lidí ...

dasa6377
10.08.2021

Skvělá kniha - donutí vás se zamyslet !!! :)
Krásná cesta s domorodci napric Austrálii.

EmillyT
15.07.2021

Příliš mě netrápí autentičnost příběhu, jak zde někteří řešili. Kniha se mi líbí a rozhodně přináší spoustu myšlenek k zamyšlení. Četla jsem již před lety a ráda se k ní čas od času vracím.

R.A
07.07.2021odpad!

Rozečetla jsem to, přišlo mi to velmi divoké a příliš intenzivní. Přečetla jsem si něco o autorce a o míře autentičnosti toho díla... a ne, neumím se k tomu vrátit, mám pocit, že ze mě autorka chce dělat blbce. Kdyby to prezentovala s připuštěním nadsázky, nebo kdyby tam za sebe poslala nějakou fiktivní postavu, tak by se to asi dalo, ale takhle přepsané divoké sny neumím přejít s nadhledem.

Kryštofka
26.05.2021odpad!

Lež jak věž za účelem komerčního úspěchu a výdělku.
Už od začátku mně některé věci neseděly. A tak jsem si o autorce přečetla několik článků a také dlouhý rozbor všech nesmyslů, které v knize jsou. Též o výpravě aboridžinců do Ameriky.
Autorka byla jen krůček od pohádkového zbohatnutí, hollywoodský trhák byl na spadnutí...
Pokud někdo píše o velkých pravdách a sám je lhář, nemůžu ho brát vážně.
PS: V Austrálii si vysloužila pohrdání.

1