Poselství od protinožců

Během svého putování s domorodci po Austrálii poznává hrdinka moudrost a úžasné sepětí domorodců (aboriginců) s přírodou a duchovní podstatu jejich způsobu života. Tak si postupně uvědomuje, co vše člověk ztratil civilizací, vůči čemu všemu ztratil citlivost - a především - jak hluboký a duchovně bohatý je zdánlivě primitivní svět původních obyvatel Austrálie. Příběh americké lékařky specializující se na přírodní léčitelství, které se naskytla příležitost poznat život jednoho australského domorodého kmene....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129975/poselstvi-od-protinozcu-129975.jpg 4.3556
Literatura světová, New Age

12. listopadu

Krásně napsané...

georginaa
10. listopadu

Příběh se mi líbil a vůbec mi nezáleží zda je smyšlený nebo ne. Aby to bylo poutavé, tak si autorka mohla přeci přidat co chtěla. Vylíčit drsnou krajinu a chudobu, to nikoho moc nezajímá. Každý chce nějakou zápletku, která ho svým způsobem osloví a pobaví.

Krukron

Nádherná kniha a nádherné poselství. Možná bude v dnešní době někomu připadat přitažená za vlasy nebo trochu agitující za dnešní témata o globálním zneužívání naší planety, ale já myslím, že vzhledem k datu vydání a doby, kdy autorka prožila svůj příběh, ne to kniha, která má všem opravdu jen předat osobní zprávu. Ke mně skutečně doputovala a dotkla se mě. Neznamená to, že bych zítra šel do pouště nebo se zbavil všech věcí a pohodlí, které mě obklopuje. To myslím není ani primární myšlenkou knihy. Jde o naše svědomí a klid mysli, na který bychom se měli zaměřit a pracovat s ním. A o to se budu snažit.

Chíra

Při čtení této knihy mě známý prozradil, že je příběh pravděpodobně z velké části smyšlený a od té chvíle jsem se už ke čtení pořádně nemohl vrátit. Lepší se na příběh koukat spíše jako na naučný výlet do cizí kultury, než zázračný rozvoj osobnosti autorky...

Ronny97

Nemůžu s určitostí říct, zda je příběh pravdivý či smyšlený, ale já sama jsem příběhu věřila. Nejednalo se sice o příběh, od kterého bych se nedokázala odtrhnout, ale určitě stojí za přečtení.

burg

Moc neuvěřitelné na to, aby to byla pravda. Křováci si náhodným způsobem vyberou jednu americkou doktorku jen proto, aby s ní prodělali několika týdenní trip po vyprahlé buši? Autorka očividně ujíždí na New age, což se snaží každou stranou procpat čtenáři. Na druhou stranu je v knize i přes onu fikcí hodně velkých myšlenek, které stojí za to chvíli nechat převalovat v mysli a přemýšlet, jestli náš způsob života vážně není naprosto proti všem přírodním zákonům. Na to až si odpoví každý sám.

Endy17

Nabízí se srovnání s Mužem, který chtěl být šťastný. Zajímavé jako cestopis či jako sonda do odlišné kultury, ovšem s většinou názorů a závěrů autorky se ztotožnit nedokážu.

Han-nah

Americké lékařce je umožněno poznat život jednoho domorodého kmene. Tito "Opravdoví lidé" s ní putují napříč Austrálií a učí ji objevovat svět v souladu s našimi smysly, které máme civilizací již otupělé a i když se nám zdá při čtení jejich život primitivní, vysílají vzkaz, že nadešel čas, abychom začali poslouchat sténání naší Země, od které hodně bereme, ale málo vracíme.
Chci se snažit vnímat život a žít podletohoto:
"Bože, dej mi klid mysli, abych přijímala vše, co mohu změnit, odvahu, abych změnila vše, xo změnit mohu a moudrost, s níž rozeznám jedno od druhého."

Život po životě
Život po životě