Porodní bába z harému

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hanna Léviová žije s milovaným Izákem v Konstantinopoli a zdá se, že jí nic nechybí: má příjemný dům a získala si přízeň mocných v harému sultánova paláce. Jenže právě tam se ze soucitu zaplete do intriky, která ji může stát život, neboť nová otrokyně, o kterou má sultán zájem, skrývá nebezpečné tajemství. Když se pak dosud idylický domov ocitne v ohrožení, Hanna bude potřebovat všechnu svou obratnost a statečnost, aby zachránila sebe i svou rodinu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/284100/porodni-baba-z-haremu-Eqx-284100.jpg 462
Série

Porodní bába 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The harem midwife, 2014

Počet stran256
Jazyk vydáníčeský
PřekladVeronika Volhejnová
Vazba knihypevná / vázaná
ISBN978-80-242-5256-8


Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Porodní bába z harému

Přidat komentář
RendyaDav
13. ledna

Zase nezklamalo pěkně čtivé .. Příjemný román...

JessieEx
26.10.2019

Byla to každopádně blbost, pouštět se do pokračování knihy, která mě moc nebavila... Stejně jako u Benátek mi ani tady nesedlo prostředí. Osmanská říše v 16.století asi není úplně místo vhodné pro život. Sultán, harém, otroctví... nejen, že to nejsou témata pro mě atraktivní, ale mě se to vyloženě příčí. V téhle knížce se dějí fakt odporné, hnusné a nechutné věci - ty porody, to je ještě to nejmenší. Mám na mysli třeba zacházení s otroky atd.
Jednu scénku si dovolím přiblížit, ale zároveň nad ní kroutím hlavou, jak mi přijde nereálná: která žena by byla schopná zakousnout se do krysy, kterou právě zašlápla (syrové, chlupaté)? No ještě jsem nezažila opravdový hlad, ale stejně mi to připadá trochu přes čáru. Celkově hodně situací mi tam připadalo nereálných a neuvěřitelných.
Zároveň nechci křivdit autorce, protože knížka není špatná, líčí nám přeci jen úplně jinou dobu a místo. Je čtivá. Jen asi já na to nemám stavěný žaludek. Upřímně, mnohem raději si přečtu nějaký pořádný krvák - detektivku nebo thriller...
Ale konec byl přece jen docela napínavý, ale opět dost vyhrocený a těžko uvěřitelný. Ona celá zápletka v této knize mi připadala uměle až násilně vytvořená.
Obávám se, že s hodnocením 3* jsem ke knize ještě hooodně mírná...

Zoja706
25.04.2019

Kniha mi nesedla, musela jsem přestat číst poté, co v jedné z prvních scén byl zabit dost brutálním způsobem chudáček pejsek.....

novina
21.10.2018

Tohle byl takový malý návrat k četbě historických románů. Knížka se četla dobře, bavila mě.

anamor.avonoz
19.09.2018

Typická červená až rudá knihovna :D.
Ale....dočetla jsem :D

1casper
16.07.2018

Kniha se četla sama, zhltnuto za jedno odpoledne na pláži :-)) pokračování nemám ráda, většinou je to nastavovaná kaše, ale tohle bylo stejně čtivé.

Příběh Hanny a Izáka mě bavil :-)

prochajda
04.07.2018

Příjemné, oddechové a pohádkové čtení. Určitě si přečtu pokračování.

flycat
21.01.2018

Takové líbivé čtení,konec příliš dobrý,až pohádkové povahy.....Za mě nenáročná kniha ,kterou jsem dočetla přestože jsem dopředu tušila co bude....

1

Štítky

historické romány historické romance

Autor a jeho další knihy

Roberta Rich
americká, 1946

Podobné knihy

Kniha Porodní bába z harému je v

Právě čtených1x
Přečtených89x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených1x
Knihotéce80x
Chystám se číst49x
Chci si koupit14x