Pomsta jednooké letkyně

Prožijte strhující příběh z daleké budoucnosti, v níž se města pohybují pomocí motorů a kol a navzájem se loví! Pokračování Kronik hladových měst, kde již vyšly Smrtelné stroje. Hester, dívce s dlouhou jizvou přes obličej a s jedním okem, trvalo dlouho, než začala důvěřovat osiřelému mladíkovi Tomovi. Ve druhém, volném pokračování čtyřdílné série projde jejich vztah krutou zkouškou… Když jejich vzducholoď nouzově přistane v kdysi nádherném, nyní ale zpustošeném polárním městečku Anchorage, najdou tu jen hrstku zbídačených obyvatel v čele s mladou markraběnkou Freyou. Nezkušená dívka uvěří báchorkám o ztraceném zeleném kontinentu a vydá se jej s celým svým mobilním městem hledat. Je to však nebezpečná cesta. V patách mají nenasytné město Archangelsk a mezi sebou nečekaného zrádce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402287/pomsta-jednooke-letkyne-Cse-402287.jpg 4.240

Kroniky hladového města / Smrteľné stroje (2.)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

Predator's Gold (2003)

Kniha Pomsta jednooké letkyně

B4LU

Podobně jako předchozí díl je to dobrodružná knížka pro děti, tentokrát zcela nepokrytě, protože děti jsou nyní ve všech vůdčích rolích, které se zde vyskytují (vyjma záporáků, kteří jsou téměř bez výjimky dospělí). Chovají se stále stejně jankovitě a naivně, jako by jim bylo 12 namísto uváděných 18, a to mnohdy včetně Hester, která aspoň v minulém díle většinou stála nohama na zemi. Navíc se zde objevují nějaké náznaky romantiky (ale protože se zúčastnění chovají jak děti na základce, je výsledný dojem spíš negativní).
Je to čtivé, ale rozhodně ne pro mě. Další díl nebudu ani shánět.

luculi

Pěkné, čtivé, akční (i když méně než jednička). Opět mě to bavilo a četla jsem jednu stránku za druhou. Některé věci se pěkně zkomplikovaly, ale do konce knihy se to stačilo urovnat, což mám ráda, když se to netáhne dalšími x díly :-D Prostě kniha na oddych jako dělaná :-)

Barik05

Zase skvělé, Tom i Hester jsou skvělí. Určitě doporučuji, je to napínavé, čtivé, akční, zábavné a je tam i nějaká ta romantika ????. Takže to má všechno co by to mělo mít. Všechny hvězdičky.

Metroušek
10.03.2018

Čtenáři, kteří jsou silní ve fyzice, by asi měli k mobilním městům značné výhrady, a ani já si jejich fungování a přesouvání moc dobře nedovedu vysvětlit, ale od teďka budu jenom chválit. Takhle nějak si představuji správnou sérii, ta spielbergovská radost z vyprávění a z pádivé akce je okouzlující. Atmosféra je správně postapokalyptická, nápady si zřejmě berou leccos z předválečných komiksů a sci-fi, což kvituji s povděkem, hrdinové jsou uvěřitelní, a ačkoli nejsem dvanáctiletý kluk s bohatou schopností vizualizace, dokáži se do jeho zážitku velice dobře vžít a užít si celou sérii. Bravo!

burianek
27.06.2017

Moc pěkná série, chybí 4. díl!