Růže & dýka

Růže & dýka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328765/bmid_ruze-a-dyka-SDY-328765.jpg 4 237 65

Pomsta a rozbřesk série

< 2. díl

Jsem obklopená ze všech stran pouští. Jsem vězeň písku a slunce. A už nemůžu věřit ani své rodině... Má země se ocitla na pokraji války a kvůli temné kletbě jsem opustila královský palác i Chálida. Vrátila jsem se do bezpečí ke své rodině, ale brzy jsem zjistila, že už nemůžu věřit ani přátelům a že mě vězní lidé, které miluju. Dokáže najít Šeherezáda způsob, jak se vzepřít hrozivé kletbě a neztratit svou velkou lásku? A zabránit tomu, aby umírali další nevinní?... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Rose & the Dagger , 2016

majavcelicka
15.10.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Jsem nadšená. Ze začátku to šlo pomaleji, ale pak se příběh krásně "rozjede". Je plný zvratů, nečekaných situaci a zároveň je kniha psána hezky, nezapomíná se na lásku a připoutání čtenáře k jednotlivým osobám, tak aby jim fandil.

Veruu95
31.07.2019 5 z 5

Druhý díl přinesl zajímavé pokračování příběhu a také hezky rozvinul příběhy postav z prvního dílu. Je mi moc líto Irsy - to se stát nemuselo... :( Ale příběh plný překvapení, lásky, přátelství, ale také zrady a intrik si mě získal a já se k němu určitě někdy ráda vrátím.

d.oliee
29.07.2019 5 z 5

Jelikož jsem se od prvního dílu nemohla odtrhnout, rovnou jsem přeskočila na tenhle a tím to pro mě bylo jako jedna kniha. Za mě úžasně napsaná kniha, u které mě opravdu mrzelo, že příběh končí..

kikizubik
27.06.2019 4 z 5

Měla jsem chvilkama problémy, jelikož jsem první díl četla před hodně dlouhou dobou a pamatovala jsem si jen útržky, ale ke konci to stačilo. Děj odsýpal opravdu rychle a díky autorčinýmu stylu psaní jsem přečetla dvakrát tolik stran, než je u mě normální.
Nic mě na této knize nezklamalo...Myslím si, že to bylo ukončené velice pěkně a nemůžu si stěžovat.

maja11231
05.05.2019 3 z 5

Zklamalo mě to

Jass
16.03.2019 3 z 5

Druhý díl se mi zdál trochu slabší než ten první... možná proto, že tam bylo míň Chálida? Možná, že moje důvody jsou natolik povrchní... Nicméně bych řekla, že to bylo spíš tím, že se kniha víc sbližovala s klišé a předvídatelností... Vážně, když už jsem měla dojem, že nastává nějaký zajímavý zvrat, ukázalo se, že všechno je jinak - a nastalo ještě větší klišé. Skutečně jsem si oblíbila Írsu, jen mě trochu rozčilovalo neustálé zdůrazňování toho, že je jí jen 14, protože upřímně mi to k ní vůbec nesedělo a představovala jsem si ji alespoň šestnáctiletou... a zkrátka všechny postavy jsem si představovala daleko starší, neustálé král-dítě, což zní v češtině vážně dementně, mě neustále rozčilovalo, úplně mi to narušovalo můj obraz... No nic.... Já vím, je to young adult, ale zkrátka to tím všechno strašně ztrácelo na uvěřitelnosti...

sd1992
07.01.2019 4 z 5

Ze začátku nuda.. Kniha by šla téměř o 100 stran zkrátit a ani by na kvalitě nestrádala. :-) Ale od poloviny se děj začal konečně ubírat nějakým směrem. Nakonec jsem si i pobrečela. :-o Akorát chudák Írsa.. proč? :/ ale konec moc pěkný.. :))

whiolet
22.12.2018 4 z 5

Na tohle pokračování jsem se strašně těšila a i když se nedostavil ten "wau" efekt, zklamaná jsem rozhodně nebyla.
Šeherezáda řeší jak prolomit kletbu, Chalíd zase jak se vyhnout válce a zbytečnému umírání.
Jejich sarkasmus a popichování vám vykouzlí úsměv na tváři,přesto mi v knize na rozdíl od prvního dílu něco chybělo.
Na druhou stranu tato kniha mi vrátila chuť číst a za to jí patří můj velký dík.

peitho.1
16.08.2018 5 z 5

Zpočátku jsem měla trochu obavy, přeci jen rozjezd byl pomalejší a v první třetině se toho moc nestane, ale pak je to jízda až do konce. Krásný příběh ve kterém nechybí láska, nenávist, zrada, přátelství a kopa dobrodružství. Mohu doporučit!

TheMelorry
12.08.2018 5 z 5

Možná se říká, že druhé díly nedosahují kvalit prvních, v tomhle případě to ale rozhodně neplatí. Příběh nepostrádal napětí, akci, lásku, spoustu kouzel a orientální prostředí, která knize dodává na zajímavosti. Jediné co bych vytkla je konec, kdy se všechno uzavřelo moc rychle. I tak jsem si ale čtení užila a je mi líto, že už je to definitivní konec.

Aires
29.07.2018 4 z 5

Růže a dýka opět zaváněla Orientem, žárem pouště, vůní citrusů a především dobrým příběhem. Na jednu stranu se mi závěr série líbil. Přinesl nádech exotiky, pár překvapení a nové zápletky. Ale přesto ve mě trochu doutná nespokojenost. Kletba byla prolomena během mžiku. Podle mě to šlo zázračně snadno. Očekávala jsem, že cesta za zlomením prokletí bude trnitá a místo toho se v knize řeší jiné věci. Bylo to skvělé čtení, ale ten potenciál nebyl využit naplno.

ivedoo
11.07.2018 5 z 5

Nadchly mne oba díly, doporučuji přečíst. Skvělé počtení, kterému nechybělo napětí láska, fantasy, ale i slzička ukápla a to ze štěstí i smutku :) Brala bych i 3. díl, kde by se rozvinul příběh Artana a jeho rodiny. Jako postavu jsem si ho velice oblíbila.

oluskace
27.06.2018 4 z 5

Slabší díl než ten první, ale i tak příběh potěšil ☺

JajaCZ
12.06.2018 4 z 5

Bohužiaľ tento diel bol slabší ako ten prvý a pol knihy sa tam v podstate nič nedialo. Stratila šmrnc a kúzlo, ale i tak mám túto duológiu rada :)

Xpackal
01.06.2018 2 z 5

Tak na rozdíl od prvního dílu, druhou část knihy už nezachrání nic. Četbě YA se standardně zkouším vyhýbat, tady jsem, navnazena prvním dílem podlehla... a byla to chyba! Kde v prvním díle bylo aspoň trochu napětí, v druhém nebylo nic. Všechno se točí kolem nesmyslných rychlekvašených vztahů puberťáků s prapodivnou motivací. Ty postavy, které by měly být hlouběji vykresleny (záporné) jsou tam jenom do počtu, aby na sebe mohli klaďasové vzdychat po záchraně...když už se tam objeví zajímavý námět, hodný většího rozpracování, tak ho autorka naprosto pohřbí. Ne, takhle teda ne.

Kikulka97
23.05.2018 4 z 5

Bohužel oproti prvnímu dílu dvojka byla slabší. Dobrá, ale slabší....raději bych se spokojila s tluštější jednou knihou, než se dvěma. Na druhou stranu, oceňuji zvrat v ději, které zapříčinily různé postavy, líbí se mi, že i Šeherezáda rozvíjí svůj dar.

Amitiel76
17.05.2018 5 z 5

Tak ani druhá část "Pomsty a rozbřesku" mě nezklamala. Tahle série je naprosto a dokonale čtivá :-) Nemohla jsem se odtrhnout. Ani nejsem schopná říct, která ze dvou knih se mi líbila víc. V každé je něco, co mi zůstalo pod nehty a zahřálo u srdce.
Nejsem zrovna milovník arabského světa, ani jejich pohádek, ale tohle bylo naprosto úžasné. Jedna z mnoha věcí, které mě na knížce upoutaly, byly takové ty slabě vytištěné větičky, které si Šeherezáda nechávala pro sebe, a zůstávaly nevyřčeny, jen v její hlavě. Vždy mi vyloudily úsměv na tváři. Úžasná "spratkovská kalifa" :-))) Škoda že autorka nenapsala další část.... I když...tato dvoudílná série je naprosto dokonale zakončená. Čtenář se dozví vše, co je důležité. Nic nezůstává otevřené.... a krásný epilog :-)
Určitě doporučuji k přečtení !
Citát : "Když se ocitneme tváří v tvář svému nejhoršímu strachu, nečinnost je pro slabochy nebo zoufalce. Vždycky je něco, co lze říct nebo udělat. Ačkoliv slova samotná, jsou jenom škrábance na papíře. Síla za slovy spočívá vždy v člověku."

Princezna22
08.05.2018 4 z 5

Knihu jsem odkládala,ale nakonec dočetla. I když jsem měla pocit,že první díl je o něco lepší i tak se mi svým způsobem,ale líbil..

AllyKumari
17.04.2018 2 z 5

Ještě přede mnou někdo někdy použije výraz "nedorostlý král" a vezmu ho na plocho mečem.

LilliBell
06.04.2018 5 z 5

Fascinujuce... skoda, ze uz som na konci. Nadherna vona exotiky a caro rozpravky zanecha dojem na dlho..

romantika

Renée Ahdieh