Ross Poldark - Návrat domů

Ross Poldark - Návrat domů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248985/bmid_poldark-ross-poldark-navrat-domu-1Nl-248985.jpg 4 239 81

Poldark série

Důstojník Ross Poldark se po letech vrací z americké války do rodného Cornwallu a těší se, že zase začne vést normální život, bude spravovat rodový majetek a ožení se s dívkou, kterou už léta miluje. Po návratu však zjišťuje, že otec je mrtvý, šlechtické sídlo i veškeré hospodářství zchátralé a že služebnictvo rozprodává všechny zbývající cennosti. Největší bolest však zažívá po zjištění, že se krásná Elizabeth zasnoubila s jeho bratrancem Francisem, protože se domnívala, že Ross ve válce zahynul. Zklamaný důstojník se ale navzdory všemu pouští do práce a snaží se dát do pořádku rodinný majetek a znovu otevřít otcův měděný důl. A také zapomenout na svou životní lásku a zvyknout si, že patří jinému. Pomáhá mu v tom mladičká Demelza, vlastně ještě téměř dítě, kterou najal jako služebnou, aby ji vytrhl z neutěšeného prostředí, v němž dosud žila. Vděčná dívka v něm vidí svého zachránce a odměňuje se mu hlubokým obdivem, ale zároveň usiluje o jistou míru samostatnosti. Vedle ní a s její pomocí se Ross znovu vrací do života… Podle této dvanáctidílné ságy natočila britská televize BBC kultovní seriál, který si získal obrovskou popularitu. V roce 2015 vznikl stejnojmenný osmidílný remake, jenž zaznamenal okamžitý úspěch a zařadil se mezi nejsledovanější seriály posledních let. BBC seriál prodloužila o další sérii, chystanou na rok 2016.... celý text

Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Baronet

Ross Poldark , 1945

petr_
31.12.2019 3 z 5

Viděl jsem zfilmovanou verzi a tak jsem si knihu půjčil, zajímavě vyobrazuje život chudých lidí i těch bohatých, i zchudlé aristokracie, která se snaží udržet svoje postavení.Popisuje soudnictví a podnikání ve své době. Postavy jsou barvitě popsány.

Falda
21.12.2019 4 z 5

Trochu něco jiného, než jsem zvyklá číst. Ale příběh krásný, dobře se to četlo a určitě se pustím i do dalších dílů :)

Damonka12
22.11.2019 4 z 5

Velice popisný historický příběh. Ale je super. Líbí se mi občas proložit svou konfortní zónu něčím jiným a tahle kniha je k tomu ideální.

astroweb
14.08.2019 5 z 5

Knihu jsem koupil spíš ze zvědavosti, mám rád dílované série, byl jsem příjemně překvapený, pohodové čtení o vztazích v Anglii 18. století. Určitě si dopřeji časem i další díly.

Alex.Barunka
13.07.2019 5 z 5

Do Poldarka jsem se poprvé zamilovala na základě jeho seriálové podoby a knižní varianta té seriálové konkuruje v plné síle.

Na jedné rodině Winston Graham popisuje poměry Cornwalské převážně hornické společnosti 18. století, tak jak leží a běží, bez zbytečných příkras. A že to mnohdy není hezký pohled, protože rozdíly mezi vyšší společností a obyčejnými lidmi jsou doslova propastné. Hlad, chudoba, nemoci tu ostře kontrastují s luxusem, bohatstvím a lhostejností. Nositelé kritiky společnosti jsou zde právě postavy, které procházejí postupným, trefným vývojem.

Divokost Cornwalského pobřeží hezky prosakuje celým příběhem, stejně tak jako kupa emocí. Popisuje se docela hodně, ale také se neustále něco děje, a pracuje se na vztazích. Oproti seriálové variantě se v té knižní více objevují vedlejší postavy a jejich osudy, což je příjemný bonus.

pip11
09.04.2019 4 z 5

Byla jsem zvědavá na tuto sérii, ovšem začátkem jsem se musela prokousat, než jsem si zvykla na prostředí. Potom už to dostalo spád a a bylo to čtivé.

Kacula8
22.02.2019 5 z 5

Kniha mě chytla natolik, že jsem přečetla během jednoho dne. Moc hezky napsáno, už mám doma dokoupené ostatní díly :-) Líbí se mi i seriál, kromě barvy vlasů Demelzy se od knížek neliší.

Kamiliana
16.02.2019 5 z 5

Syrový román z Cornwallu z hornické chudé oblasti. Výbroně propracované hlavní postavy i vedlejší a nikdy mě nepřestane fascinovat, jak autor umí vykreslit i ženskou psychiku. Bohužel překlad je spíše toporný a text obsahuje spoustu překlepů. Nicméně příběh je úžasný a poslední tv zpracování dokonalé.. nadchlo mě až tak, že jsem se do Cornwallu vypravila :-)

Peslik
21.01.2019 3 z 5

Oddychové čtení, možná občas zdlouhavě popisované, ale na zimní večery jak dělané.
Doporučuji a dávám 3,5*

a355o
08.01.2019 5 z 5

K této knize mě dovedl seriál, který mě oslovil svým příběhem i drsnými životními podmínkami Cornwallu 18. století. Kniha není jiná, rozhodně nezklamala. Tak nějak to je konečně romantický příběh, který zůstává v těsném střetu s krutým životem. Kniha nebyla vůbec žádným zklamáním. Drsný kapitán Poldark má srdce na správném místě a příčí se všem "dobrým" mravům své společenské vrstvy. Není však jedinou postavou, která stojí za pozornost. Všechny postavy jsou vykreslené opravdově, uvěřitelně a realisticky po všech svých stránkách se všemi svými neduhy. Snad jen Demelza je v mnoha ohledech stále záhadou. Je nespoutaná, její kroky se nedají předvídat a o to více čtenáře ona a její vztah s Rossem baví. Kniha není sice tolik nabitá za sebou rychlejdoucími událostmi, ale o to více si čtenář může dokreslit život v daném místě a čase v jeho realistické podobě s příměsemi romantiky.

NADEI
26.12.2018

Ani jsem se pořádně nezačetla, nebylo to nic pro mě, takže jsem odložila.

Mája777
24.11.2018 5 z 5

To bylo pohlazení, po všech těch severských krimi. Opravdu pěkné oddechové čtení. Musím si koupit další díly.

PaníUč
02.11.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Zrovna čtu druhý díl a ten se čte možná ještě lépe. Cornwall jsme navštívili letos v létě, nejkrásnější dovolená v mém dosavadním životě. O to víc příběh prožívám. ????

Riley11
10.09.2018 5 z 5

velice hezké čtení, super oddychovka. Už se moc těším až si koupím další díl.

MKrat
30.07.2018 5 z 5

Krásný historický román

Michalka98
22.07.2018 5 z 5

Naprosto senzační příběh!! Těším se na další díly a na seriál.

Zdenas5
10.07.2018 4 z 5

Příjemná historická oddechovka přibližující život v 18. stol.

AnickaGr
25.05.2018 4 z 5

Příjemný historický román se sympatickým hlavním hrdinou. Rozhodně nešlo o klasickou romantiku ve stylu červené knihovny, za což jsem ráda. Přesto mi v knize chybělo více emocí a bylo znát, že ji napsal muž. Co bych knize vytkla, bylo hodně popisných a místy nudných pasáží, zejména na začátku. Nicméně druhá polovina knihy byla o hodně lepší a rozhodně se chystám na další díly a na seriál.

Kerberos
19.04.2018 4 z 5

Seriál jsem neviděla takže mě kniha bavila a určitě si přečtu i další díly.

Vercutka
15.04.2018 2 z 5

Příběh je určitě zajímavý. Bohužel je to tak nudně napsané, že mě to nějako nebavilo. Takové nemastné neslané....jdu zkusit seriál, třeba mě to nakopne k dalšímu čtení.