Noc jako arabský kůň

Noc jako arabský kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7435/polarni-hvezda-noc-jako-arabsky-kun-7435.jpg 4 9 2

Polární hvězda série

Historický příběh, odehrávající se ve středověké Francii, kde hlavní hrdina Geoffroy de Vincenses pátrá po záhadném tajemství Polární hvězdy. Toto tajemství v sobě ukrývá moc, bohatství a slávu, ale také smrt...

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Barlow Comics

La nuit comme un cheval arabe , 1994

Ivan Kučera
11.02.2021 2 z 5

Dúfal som, že sa situácia po vcelku nudnej a štartujúcej jednotky zlepší, ale pravdupovediac je to ešte horšie. Poviem na rovinu, že ani po dvojke tak úplne netuším, kam dej smeruje a o čom to celé je (!). Okrem kresby neviem, čo by som tu vyzdvihol.

Metla
05.05.2020 4 z 5

Příběh se tentokrát neodehrává v pochmurném interiéru kláštera, z obrázků tedy ubylo temnoty, nikoliv však ze zápletky samotné - ta se zahušťuje. Zatímco se fešný Geoffrey de Vincenses snaží rozluštit tajemné šifry a pochopit, proti komu / čemu stojí, v jakých sračkách se vlastně brodí, musí současně prokazovat své mužné kvality: schopnost bojovat a uspokojovat ženské plémě.
Z výtvarného hlediska jde opět o komiks na levelu "kochám se, blaženě slintám a upsala bych duši Mao Ce-tungovi, kdybych uměla takhle kreslit". Děj je bohužel stále plný nedořešených záležitostí a dokonale neuzavřený, což je problém... nemám třetí díl a ani nevím, jestli jsem ho kdy měla. Že bych byla před dvaadvaceti lety taková pipina a nekoupila celou trilogii?! 80%

Autoři knihy

Luc Dellisse
belgická, 1953
Philippe Delaby
francouzská

Kniha Noc jako arabský kůň je v