Králův dvojník

Králův dvojník https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7436/polarni-hvezda-kraluv-dvojnik-7436.jpg 4 8 2

Polární hvězda série

< 3. díl

Historický příběh, odehrávající se ve středověké Francii, kde hlavní hrdina Geoffroy de Vincenses pátrá po záhadném tajemství Polární hvězdy. Toto tajemství v sobě ukrývá moc, bohatství a slávu, ale také smrt... Situace ve Francii za vlády Ludvíka VII. se vyhrocuje. Slabý král a prázdná pokladnice povzbuzují odbojnou šlechtu v boji proti vladaři. Vůdce jedné ze spikleneckých skupin Jarnac hodlá uchopit moc pomocí králova dvojníka. Ve víru těchto chaotických událostí se ocitá i náš hrdina Geoffrey de Vincenses...... celý text

Ivan Kučera
13.02.2021 2 z 5

Komiksy mám vo všeobecnosti rád a špeciálnu slabosť mám pre európske, takže toto fakt nepíšem často, ale tu musím – asi je fajn, že bola séria Polární hvězda ukončená (ak mám správne informácie, tak malo nasledovať ešte ďalších päť pokračovaní). Kresba super, ale scenár zmätený, postavy mi boli ukradnuté, nerozumel som, o čo sa vlastne jedná a nejak nemám pocit, že sa to s novými dielmi zlepšovalo (skôr naopak).

Metla
17.05.2020 4 z 5

Blahoslaveni budiž tvůrci internetu a požehnáni uživatelé se skenery, díky kterým jsem se mohla posunout v příběhu o kousek dál. "Králův dvojník" se vyhnul mé skrovné komiksové sbírce, což je trochu škoda. Srdce ex-grafičky jihne u každého obrázku z Delabyho pera, fixu, či co dotyčný belgický výtvarník ke své úžasné kresbě používá.
Zápletka pokračuje tam, kde skončila v předchozí části: stejný chrabrý hrdina a jeho tajemná společnice, poskytující příležitost ke zpodobnění bujných vnad a s nimi souvisejících radovánek. Ke spolku padouchů přibylo pár dalších, ve hře je spiknutí vůči králi, zlovolný řád a ještě cosi navíc, dotýkající se hvězd.
Mystérium, špetka sexu, mnoho středověkého pletichaření a dostatek akčních krvavých scén, akorát nedoporučuji hledat v ději logiku. Čtvrtý díl u nás nevyšel, českým čtenářům se celá záhada bohužel nejspíš nikdy neodhalí. 75%
EDIT: Byla jsem informována, že další díly vůbec nevznikly. Smutné, opustit sérii takhle uprostřed.

Autoři knihy

Luc Dellisse