Pokoj bez dveří

Pokoj bez dveří https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405213/bmid_pokoj-bez-dveri-b0M-405213.jpg 4 94 35

Tři ženy jednoho rodu, tři osudy, tři různá období historie. Ústředním symbolem vyprávění, které se odehrává ve století 17., za 2. světové války a v současnosti, je vzácný starožitný prsten, jenž je v rodině předáván z generace na generaci. Moderní dívka ho nachází v rodinné šperkovnici a pouští se do pátrání po jeho historii. Postupně odhaluje příběhy žen své rodiny, štěstí i tragédie, které je provázely, a dopátrává se kořenů, z nichž vzešla... celý text

zuzana2599
07.08.2019 4 z 5

Příběh zajímavého prstenu otevírá osudy tří žen jednoho rodu. Postupně se odhalují příběhy žen, jejich životní tragédie i okamžiky štěstí. Kniha se moc hezky četla, byla to taková letní jednohubka s překrásně lákavou obálkou.

Liduka
30.07.2019 5 z 5

I když nemusím moc českou literaturu (Přečetla jsem jí hlavně kvůli čtenářské výzvě), tak tahle kniha byla nádherná. Zachycuje příběh několika žen jednoho rodu, které prsten nosily a jejichž příběh se snaží odhalit jejich potomek - Anna. V knize se nejvíce píše o osudu Emy, která byla Židovka, a o tom co prožila během války. Kapitoly se střídají ještě s příběhem Marie, který nebyl až tolik rozpracován ( jak už tu někdo poznamenal pode mnou, určitě by si zasloužila také více řádků). Každopádně knihu mohu doporučit k přečtení.

HaHy7
12.07.2019 4 z 5

Čtivý příběh o různých ženách v různých dobách, který pohltí a nutí číst dál, naplněný láskou, napětím a emocemi, což vyvolává nějakou tu slzu.

Michelle83
22.06.2019 3 z 5

Téma mě zaujalo, ale mé očekávání naplněno nebylo. O první z těch hlavních "hrdinek" se dozvídáme pouze velice okrajově, příběh té druhé sice působí dramaticky, ale výsledkem je spíše červená knihovna (po velkém dramatu spolu žili štastně až do smrti). Třetí a poslední postava mi nijak zajímavá nepřišla.... Autorka často opakuje, jak byly tyto tři postavy silné a statečné, ale z těch příběhů jsem ten dojem neměla. Jako pokus celkem dobré, ale knihu nedoporučuji.

skalek
17.06.2019 5 z 5

Krásná kniha....jen mě trošku mrzí, že postava Marie nebyla více rozvinutá...
Jinak bych knihu hltala i s více stranami....

Gweny
01.06.2019 3 z 5

Zajímavý námět, který ale z mého pohledu vyzněl tak trochu povrchně. Přišla jsem si, jako bych četla tři různé knihy a z každého příběhu se dozvěděla jen minimum. Všechny tři příběhy by si zasloužily mnohem více prostoru, než jaký jim byl věnován.

mStationka
01.06.2019 5 z 5

Poutavý, strhující příběh. Zpočátku jsem měla problém se jmény... jsou dost podobné.. Anna, Ema, Marie pak Eva, Ela... ale i tak krásné.... těmto tématikám se raději vyhýbám a k této knize jsem se dostala náhodou - spíše upoutána obálkou,ale nelituji ????

alnahu
23.05.2019 4 z 5

Krásný příběh starožitného prstenu ,který se v jedné rodině dědil z generace na generaci. Každá jeho majitelka byla něčím zajímavá a výjimečná.Dobře se mi četla.Kniha má i lákavou obálku.

bagel
21.05.2019 3 z 5

Kniha byla příliš krátká, aby postihla osudy tří žen v různých časových obdobích. Uvítala bych lepší propracování postav i děje.

Knižní střípky
15.05.2019 4 z 5

Už když jsem na tuto knihu narazila poprvé, věděla jsem, že ji musím mít. Je to autorčina první kniha, takže jsem její tvorbu neznala, ale riskla jsem to a nelituji. Intuice mě nezklamala. Dostalo se mi krásného příběhu z pera české spisovatelky, čehož si moc cením. Příběh Marie, Emy, Elly a Anny, žen jednoho rodu byl velmi krásný. Každá z nich byla svým způsobem výjimečná a všechny spojoval kromě pokrevní příbuznosti také tajemný prsten. Pro milovníky střídání dějových linek minulost/současnost je kniha jako stvořená. Odhalí nejmladší žena rodu jeho tajemství? Přečtěte si.

rilajaan
12.05.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla rychle a četla se mi dobře. Příběh je uvěřitelný ve všech časových rovinách. Jen jsem nějak čekala větší rozuzlení ohledně onoho "magického" prstenu. Ale i přesto to bylo dobré.

ErikaJ
06.05.2019 4 z 5

Příběh Emy, která mi přišla chvílemi hodně naivní , Marie, jejíž osud jsem obrečela a Anny, která pátrala po historii prstýnku, se mi moc líbil. Nemám ráda červenou knihovnu, naopak miluji příběhy s válečnou tématikou a osudy lidí, kteří něměli v životě na růžích ustláno...Tato kniha vše splnila. Četla se lehce, byla napínavá. Ráda si v budoucnu přečtu další knihu od této autorky.

martina579
17.04.2019

Knihu jsem přečetla doslova za 1 den.
Z počátku (tak prvních 24 stran) jsem si zvykala na styl autorky, který se ale s každou další stránkou neustále vylepšoval a vybrušoval.
Kniha mne zcela strhla svým nenásilným podáním, opravdu brilantně provázanou logikou příběhů (odehrává se zde několik životů žen, které jsou střídavě popisovány), příjemným stylem textu (je to jako byste uvažovali v duchu nahlas, naprosto přirozené a příjemné čtení).
Nejedná se o žádný román typu \"červené knihovny\", ale seriózní příběh, který Vás nenechá nezúčastněnými.
Pokud bych knihu měla k něčemu přirovnat, přiblížila bych ji ke knihám Žítkovské bohyně či Deník Anny Frankové.
Knížka přináší mimo svoji hlavní linii příběhu i mnoho hlubokomyslných a pravdivých úvah o člověku a jeho nastavení v současné době. Rozhodně stojí za přečtení.

M.

Kekik
11.04.2019 5 z 5

Putování po historii prstenu není ústředním příběhem této knihy. Což ale vůbec nebylo na škodu. Naopak. Příběh mě pohltil. Hlavní linií vyprávění je život Emy, za což jsem velmi ráda. Její dějová linka pro mě byla nejzajímavější. I když tedy nastaly situace, kdy jsem v duchu křičela na Emu: Nedělej to. Vždyť tady jde o životy. Po dočtení, kdy jsem rozmýšlela nad knihou, jsem jejímu počínání více porozuměla. Všechny příběhy propojuje prsten, který je obestřen dávnou historií.
Anna, nejmladší žena z rodu žijící v Praze, se snaží zjistit, jak se objevil prsten v maminčině šperkovnici.
Autorka vyobrazila mnoho
zajímavých myšlenek a úvah, které vážně sedí na lidi a život všeobecně. Mnohokrát jsem se během čtení zamyslela nad textem. V knize je plno pravdy. S velkou hrdostí na české autory DOPORUČUJI!

*Někde slyšela citát, který se jí teď vybavil: "Procházíš-li peklem, hlavně se nezastavuj."*
*Mladá Češka se starší Němkou. Židovka s Árijkou. Obě tak jiné podle říšských zákonů, a tak stejné podle těch nebeských. Ony to věděly.*

knihovnička007
20.03.2019 4 z 5

Kniha i obal knihy mne oslovily hned, když jsem ji viděla v novinkách a řekla jsem si, že ji musím mít...
Kniha začíná úmrtím aniny matky a aninými myšlenkami. Zpočátku mi trvalo, než jsem se začetla, myšlenek (smutných) bylo hodně...
Pak se objevily příběhy Marie, Emy i Anny a kniha se hned lépe četla. Nejvíce prostoru v knize dostala Ema, což je, vzhledem k době, v jaké žila, pochopitelné.
Kniha se mi čte velmi dobře, ač mi přijdou některé věty trošku kostrbatější.

Určitě doporučuji k přečtení všem, kteří rádi čtou o (ne)obyčejných životech...

2019  77%Pokoj bez dveří
2020  59%Druhý život
2024  %Modrá jako naděje

Kniha Pokoj bez dveří je v