Poklad v Striebornom jazere

Poklad v Striebornom jazere https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236696/bmid_poklad-v-striebornom-jazere-236696.jpg 4 508 53

Strieborné jazero, oznamoval Old Shatterhand svojim druhom. — Konečne sme pri cieli. Naskytol sa im nádherný pohľad. Pred nimi ležala dolina, obkľúčená skalnými hradbami, ktoré hrali krásnymi meňavými farbami ako steny kaňonu Rio Grande. V jazernej hladine sa odzrkadľoval les a vysoké horské štíty. Jazero však nebolo ani zelené, ani belasé, ba ani len tmavé. Ligotalo sa striebrosivým leskom. Vánok nevial, hladina sa nevinila. Zdalo sa, že tu leží nádrž plná ortuti." Chýry, že na dne Strieborného jazera leží poklad nesmiernej ceny, sa ukázali pravdivé. Stráži ich indiánsky náčelník Veľký Medveď so svojimi bojovníkmi. Podarí sa hŕstke zálesákov, ktorú vedie Old Firehand, Old Shatterhand a Winnetou, zabrániť tomu, aby sa pokladu zmocnil Ryšavý Cornel so svojimi zločinnými kumpánmi? O tom všetkom a ešte o všeličom inom sa dočítate v tejto knihe, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie romány Karia Maya. Poklad ve Stříbrném jezeře (Der Schatz im Silbersee) je jeden z nejznámějších dobrodružných románů německého spisovatele Karla Maye. Román nejprve vycházel v letech 1890-1891 na pokračování ve stuttgartském časopise pro mládež Der Gute Kamerad (Dobrý kamarád) a prvního knižního vydání se dočkal roku 1894 v nakladatelství Union Deutsche Verlagsgesellschaft, Stuttgart. Nakladatelství Karl-May-Verlag, Bamberg vydává v rámci souborného díla Karla Maye (osmdesát sedm svazků) román pod pořadovým číslem třicet šest. Knihu však především proslavilo její filmové zpracování z roku 1962 (s českým názvem Poklad na Stříbrném jezeře, režie Harald Reinl). 66-068-66... celý text

TaLu
11.05.2017 5 z 5

Jak kniha, tak opakovaně sledovaný film určitě v dětství formovaly můj pohled na přátelství. Spolu s Rychlými šípy. Když uvážím, čím vším si moje generace musela za totality projít, tak alespoň některé vzory byly hodny následování - Bohu díky za to.

Kabalenka
06.05.2017 5 z 5

Tohle je prostě moje srdcovka. Na mayovkách jsem vyrostla a tato knížka je už hodně dlouho moje nejoblíbenější. Četla jsem ji snad stokrát :-) Úplně něco jiného než film, ale to vůbec nevadí. Kniha je mnohem lepší! Spousta úžasných postav i příběhů v jednom díle. A moje nejoblíbenější postava-tetka Drollová. A není to žádná tetka :-)

Lucka11
26.02.2017 4 z 5

Na filmoch od Karla Maya som vyrastala. Pred čítaním som tušila, že kniha bude odlišná od filmu, ale že sa bude až tak veľmi líšiť....Po prečítaní príbehu som zistila, že viac sa mi páči asi film. Príbeh je však aj tak úžasný.

Berken
16.01.2017

Zajimavé dílo od Karla Maye je vlastně úplně jiné než světoznámý film. V mnoha fázích jsem měl pocit, že ani nečtu stříbrné jezero, tolik tam bylo odlišností. Niceméně musíme přihlédnout k tomu že tohle je originál a film je až po něm. Má to i hodně kladů např. postavy Old Firehenda a dalších které nám film skryl. Postava Cornela byla taky zajímavá- temná.
Myslím že je kniha dokonce lepší než film. Více postav které nás sice místy matou, ale o to je tam více zvratů.
Skvělé!!!!!

Aerine
30.10.2016 2 z 5

Film mám nejradši ze všech mayovek. Knížka mě zklamala. Příliš velké množství postav, záporákovi Cornelovi není věnován adekvátní prostor, Stříbrné jezero se objeví 40 stránek před koncem a tajemství jeho pokladu je nakonec úplně netajemné, děj je poněkud roztříštěn na spoustu epizod, které pohromadě nedrží ani postavy.

marcela6183
15.07.2015 4 z 5

Tohle si pamatuju dodnes - dostala jsem od babičky "knihu" formátu A4! Vypadala jako školní sešit a na obálce měla něco, co vypadalo jako kolorovaná fotografie z filmu.
A vevnitř byl film.
Dodneška si nejsem jistá, jestli to May tak napsal, ale mělo to šrnc (třeba skvělý překlad) a rozhodně jsem se bavila víc, jak u tří dílů Vinnetoua.
Pro mne další Mayova čtyřka, protože tenhle svět bych chtěla mít a takového Freda někdy potkat:-)

warspite
29.03.2014 5 z 5

Pre mňa osobne asi najlepšia Mayovka.

Rup
03.01.2014 4 z 5

Jednoduché, přímočaré, zkrátka dobrodružné. Velmi hezky napsáno. Doporučuji všem "dobrodruhům" a "nostalgikům".

puplik
24.09.2013 4 z 5

Dnes už často velmi opomíjené knihy,které mají ovšem svoje nenapodobitelné kouzlo :)

Dera
30.08.2012 5 z 5

Nemůžu jinak. Skvělé dobrodružství a perfektní námět. Asi opravdu nejlepší mayovka..

Val
21.02.2012 5 z 5

Miluju snad všechny mayovky.... a tohle je rozhodně jedna z nejlepších.

bobr45
07.02.2012 5 z 5

Jedna z prvních knih kterou jsem po Vinnetouovi četl a nemohl se od ní odtrhnout. Od té doby jsem jí přelouskal několikrát, ale pokaždé jiný nakladatel. Naposledy Návrat, ale Toužimský a Moravec předválečné vydání nemá chybu.

Vecko99
20.01.2012 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší knižka od Maye. Nechybí jí vůbec nic a několikrát jsem se k ní vrátil a ve filmové podobě se k ní vracím skoro každý rok. Klasika, kterou snad musel číst každý kluk.

zfilmováno Indiáni Vinnetou

Karel May