Gold a Silver 14

Gold a Silver 14 https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526315/bmid_gold-a-silver-14-65536cce80a76.jpg 5 2 1

Pokémon (komiks) série

„Polapit čas.“ Gold odhaluje identitu Muže v masce a spolu s ní i jeho zlověstný plán! Mezitím se v Ilexovém lese shromažďují legendární Pokémoni a nositelé Pokédexů v přípravě na rozhodující střet! Třetí příběhový úsek vrcholí a bitva nabírá nevídaných rozměrů Ale kam se v tom všem zmatku poděl Gold?!

fvalek
28.12.2023 4 z 5

Měl jsem za to, že jde o finále a ono ne tak zcela. Příběh se začíná do jisté míry uzavírat, ale přesto tu je ještě tolik neuzavřených věcí a linek. Nositelé pokédexů se konečně setkávají a spojují, dolaďuje se jejich minulost a dosavadní příběhy a staví se konečně proti společnému nepříteli, který se také odhaluje. Líbí se mi, jak tyhle starší série pracují s tak bizarními vlastnostmi pokémonů a strategiemi jejich útoků, jako je třeba ledové tělo, ledoví kloni apod. Hodně se mi líbí příběh Green a Silvera, a že bylo načase taky ukázat něco víc o Green. Je trošku podivné sledovat docela mysteriózně komické vlastnosti legendárních pokémonů a jak se s nimi pracuje, ale asi proč ne. Je celkově pěkné, jak se zápletka dostala do jednoho centrálního bodu, kde se odehraje finále. A kdo pokémony zná, ten ví, co se může dát dál. Navíc v dalším díle Ruby a Sapphire, takže paráda. :3

Hidenori Kusaka
japonská, 1970