Pojízdný krámek snů
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531521/bmid_pojizdny-kramek-snu-65c213556abc7.png 4 661 661

Skotské knihkupectví série

Romantický příběh autorky Báječného krámku s čokoládou o introvertní knihomolce, která se rozhodla vzít život do vlastních rukou a splnit si dávný sen. Nina Redmondová je devětadvacetiletá knihomolka s hustými dlouhými hnědými vlasy, bledou pihatou pletí a neustálým plachým ruměncem ve tváři a právě dostala padáka! Jako introvertka to má v současném hlučném světě těžké a nikdo nechápe, že má ráda něco tak zbytečného, jako jsou knihy a že sní o tom, že si otevře knihkupectví. Knihám totiž rozumí a je v nich vážně dobrá. Proto její přátele překvapí, že se doopravdy rozhodne jít za svým snem koupit si dodávku a přeměnit ji na pojízdné knihkupectví. Jenže ona žije v Birminghamu a dodávka, která vyhovuje jejím nárokům je ve Skotsku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Tympanum

Little shop of happy ever after , 2016

Interpreti: Jana Štvrtecká

ElikaS
26.11.2021 4 z 5

Na úvod musím říct, že jsem knížku poslouchala jako audioknihu a je to asi první audiokniha, která mi zkazila zážitek z knížky a u které jsem si jistá, že kdybych knížku četla a neposlouchala, užila bych si ji víc. Přišlo mi, že interpretka Skoty vyloženě paroduje a její projev u skotských postav mě vyloženě štval a suverénně nejhůř byla namluvena postava Ainslee, ke které se to ani trošku nehodilo. Přitom mě to u interpretky hrozně překvapilo, protože jí namluvené "Jako hvězdy v temné noci" byly skvělé.

„Často se až příliš dlouho vláčíme s něčím, z čeho jsme nešťastní, nebo příliš rychle vzdáváme něco, co by se vyřešilo samo. A často je těžké říct, o co tady vlastně kráčí."

No ale když si odmyslím ten příšerný projev, tak se mi knížka vlastně moc líbila. Příjemně mě překvapilo, že se nejedná pouze o bezduchou romantiku, ale knížka je spíš o hledání sebe sama, o cestě za vlastními sny a romantika spíš jen dokresluje celý příběh. Užívala jsem si Nininy odkazy na knížky, některé mě zaujaly tak, že na ně budu muset mrknout.

„Kdybychom si uvědomili, kolik malinkých věcí mění naši stezku, natáčí ji tím nebo oním směrem, jednou dobrým, jindy špatným, nikdy bychom nedělali věci dvakrát.“

Knížka měla velmi příjemnou atmosféru klidného městečka, kde panuje vesnická idylka. Hned bych se do Skotska vydala podívat :-)

„Nemůžeš soudit člověka jen podle toho, jak vypadá.“

kotatkoz
25.11.2021 3 z 5

Knížka je přesně taková jakou ji čekáte, neurazí - nenadchne, cukrová vata - něco, co během chvilky zmizí, vy víte, že byste se bez toho obešli, a zůstane po tom jen přeslazeno a lehce výčitky, a přitom vlastně poměrně příjemný pocit :D

ikul
07.11.2021 4 z 5

Tento příběh měl pro mne atmosféru filmu Přestupný rok s Amy Adams. Ten příjezd Niny do vesničky, dva staříci u hospody. Děvče, kterému se nedaří a protivný majitel. Měla jsem naprosto stejný hezký pocit. A vůbec nevadilo, že Nina je ve Skotsku a Amy v Irsku.

Evar88
04.11.2021 4 z 5

Tohle bylo hrozně příjemné a milé čtení. Podle anotace a obálky jsem se domnívala, že se bude jednat o další bezduchý román z červené knihovny, opak je ale pravdou. Hlavní hrdinka je sympatická mladá žena, která má své strachy, starosti, sny i touhy a když se ocitne ve slepé uličce, pokusí se znovu postavit na vlastní nohy. Moc se mi líbilo zasazení děje do prostředí Skotska a vylíčení tamějších mužů, kteří se stále chovají jako muži. Po přečtení knížky mám chuť zabalit kufry a koupit letenku směr Edinburgh.

katynka78
28.10.2021 3 z 5

Nikdy jsem nebyla na červenou knihovnu, jen snad krátké období puberty a nebo když v té romantice je lékařské prostředí, tak to jo. Ale jinak to nevyhledávám.
Časy se ale mění a v záplavě psychotrilerů, krimi a občasných drsnějších knih je potřeba čas od času odlehčit.
Nejdu do erotických, top lechtivých témat, ale romantika spojená s jídlem či knihami mi naprosto vyhovuje a je to milé a přináší potřebný relax.

Jenny Colganová má umění toho, že mne dokáže do svých příběhů vtáhnout a při čtení jejích knih je mi velice dobře jak na duši, tak po těle.

Příběh slečny Niny, která miluje knihy a chce jejich prostřednictvím dělat radost dalším lidem, to bylo blaho.
Držela jsem jí pěsti, prožívala její úspěchy i nezdary. Líbilo se mi, že se nevzdávala a do Skotska jsem se v duchu přestěhovala s ní. Nádhera.
Knížku doporučuju všem, kdo milují knihy, kdo mají rádi romantiku a příběhy s pěkným koncem.

evismaior
20.10.2021 4 z 5

75% - Po Báječném krámku s čokoládou je tohle moje druhá romanťárna od Jenny Colgan a ani tentokrát jsem nebyla v rámci žánru zklamaná. Hlavní hrdinka Nina přijde o práci v knihovně, která musí ustoupit modernizaci a multimédiím, a v náhlém popudu si odsud domů k veliké "radosti" svojí spolubydlící natahá hromady knih, které by jinak zřejmě skončily někde na skládce. Načež ve Skotsku zakoupí obrovskou dodávku, a když už tam je, tak tam začne provozovat pojízdnou prodejnu knih. A jelikož tak objeví díru na trhu, neboť na skotském venkově zjevně všechna knihkupectví vymřela a lidi si tam zřejmě neumí objednávat knížky po internetu (!), tak se jí byznys docela rozjede, teda jen co se naučí ten svůj truck trochu řídit. A jako jasně, že přivede ke čtení lidi, kteří už nic nepřečetli nejmíň 40 let, ne že ne. A do toho se příhodně ubytuje u poněkud zatvrzelého farmáře, který nečte, ale za to mu proklatě sluší kilt. Příběhy o knížkách a knihovnicích či prodavačkách v knihkupectví jsou celkem moje srdcovka, takže jsem si i ochotně nasadila ty růžové brýle, s nimiž autorka vnímá nezkažený a staromilský skotský venkov. Protože člověk by si asi přál, aby to takhle někde na světě opravdu vypadalo.

Aaloha
27.08.2021 4 z 5

Takové milé čtení mezi detektivkama a thrillerama, které vtáhne do Skotska. Hned bych se zašla podívat na nějakou vesnickou slavnost.

JankaV80
26.08.2021 5 z 5

Dlouhou dobu jsem se nemohla do ničeho začíst, knížky jsem odkládala po 40 stránkách, protože mě nedovedly vtáhnout do děje. Čím to, že této knize s úplně obyčejným příběhem se to podařilo? Nevím! Možná tím, že sama kniha je o knihách, čtení a o lidech co mají rádi knihy. Děj je vlastně velmi jednoduchý, nekomplikovaný a od určité stránky knížky předvídatelný a přesto všechno mi to nedalo a knihu jsem přečetla za pár dní a měla jsem problém ji odkládat (vyspat do práce se prostě musím). Je to odpočinkové čtení (nebo čtení na dovolenou), které doporučuji :-)

Haňulilinka
19.08.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Myslím, že se bude líbit většině žen, které milují čtení a knížky. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se děj odehrává.

akinomV
19.08.2021 5 z 5

Knížka o knihomolce a knihách, to je něco pro mě. Po přečtení knížky bych se hned vydala do Skotska a chtěla najít přesně takové místo, které je v knize popsáno. I s těmi lidmi :-) Naprosto krásná letní oddechovka.

Adris
17.08.2021 2 z 5

2,5 hvězdy (průměr)

Pohodový románek v prostředí malé skotské vesnice. Nenadchne - neurazí. Některé dialogy mi přišly divné, určité události by měly potenciál na hlubší rozebrání. Lidé na mě nepůsobili srdečně (spíš morousové:)), hlavně jsem moc nechápala přátelství mezi Ninou, Griffinem a Surinder - ti byli sebestřední a celkem kousaví.

Líbil se mi hlavně konec (romantická linka, pomoc sociálně slabé rodině, splnění svých snů, příroda, skotské festivaly). Čtivá kniha to je, mě si ale emočně a svým zpracováním úplně nezískala. Možná se pár věcí ztratilo v překladu. Stačilo vyškrtnout Griffina, Surinder nechat se starým životem a víc máknout na popisu života v komunitě, romantické lince, charitě/pomoci. To by bylo za mě hezčí počtení ;).

AndreaP.
15.08.2021 5 z 5

Miluju knihy, sama jsem knihomolka, takže naprosto jsem soucítila s hlavní postavou a vlastně, chtěla bych být jako ona a žít její život. Krásná oddechovka, která pohladí po duši, ideální pro letní dny.

marketa6511
31.07.2021 4 z 5

Ta pravá kniha na letní dovolenou. Nic víc, ani nic míň. Krásně se čte a naláká na sever do Skotska.

Jenny46
27.07.2021 4 z 5

Dobrá volba na dovolenou - knihy, knihovna příběh přesně pro vás knihomolky ️
Takové pohhlazení po duši skotský venkov, romantika a splněný sen - čeká vás krásné dobrodružství...

lusitta05

Príjemné romantické čítanie.

Nuny
27.07.2021 4 z 5

Kniha plná klišé, předvídatelných událostí a sympatických postav. Nečetla bych to denně a nejspíš mi to jako ochutnávka autorčina umu stačí, ale uznávám, jedná se o příjemné čtení. Žádné velké zvraty, hlavní postava se svatozáří na hlavě zachraňuje nejen sebe, ale i celou vesnici a co víc, ještě všem všechno na první dobrou vychází. Růžovější už to být nemůže.

TetaLik
25.07.2021

Prectla jsem nekolik knih od teto autorky a musim rict, ze opet nezklamala. Krasny pribeh plny romantiky odehravajici v prekrasne skotske prirode s spetkou humoru.

knihovniceS
06.07.2021 4 z 5

Pojízdný krámek snů
Miluji knihy, mám ráda povídání o knihách a tento příběh je nejen o knihách. Mladá knihovnice Nina přijde o práci, její knihovnu zrušili. Ninu napadne, že „se udělá pro sebe“ a pořídí si pojízdné knihkupectví, aby knihy dopravila ke čtenářům do „zapadlých koutů Skotska“. Svůj plán začíná realizovat, je s tím spojeno dost historek veselých i napínavých. V příběhu se lehce odehrává romantika, dočteme se o skotských zvycích, o naturelu obyvatel ... Kniha se mi moc líbila. Doporučuji

Kaduri
04.07.2021 5 z 5

Príspevok obsahuje malý spoiler.
Toto bolo tak krásne čítanie. Moja prvá knižka od autorky, ale určite nie posledná:).
Kniha o nových začiatkoch, trošku vtipná, trošku smutná, trošku dojímavá ... proste celá úžasná:)
Až máte chuť vydať sa do Škótska, otvoriť si svoj vlastný obchodík s knižkami a stretnúť svojho vlastného Lennoxa:).

Mellania
22.06.2021 5 z 5

Moje první kniha přečtená 4 měsíce po porodu a musím říct, že jsem přesně tohle potřebovala k nastartování. Četla se prostě sama, moc se mi líbila a jakožto milovnice Itálie bych si po přečtení dala říct a s chutí navštívila i Skotsko. Vřele doporučuji :)