Pojď se mnou

Pojď se mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496916/bmid_pojd-se-mnou-eCf-496916.jpg 4 80 80

Aaronu Deckerovi se jednoho prosincového rána obrátí život vzhůru nohama: jeho žena Allison tragicky zemře při střelbě v nákupním centru nedaleko domova. Pronásledován manželčinou ztrátou i jejím duchem Aaron prohledá její věci a najde účet za pobyt v motelu v jiné části země. Plný zármutku a rostoucí zvědavosti se vydává na cestu s cílem zjistit, co Allison v týdnech před svou smrtí dělala. Není však připravený na děsivá tajemství, která před ním Allison umně skrývala, na smrt a hrůzu tvořící předivo jejího vnitřního života. S každým dalším odhaleným tajemstvím Aaron stále více propadá posedlosti dozvědět se děsivou pravdu o ženě, která byla jeho manželkou, i kdyby to mělo ohrozit jeho vlastní život. Pátrání ho navíc přivádí na stopu nebezpečného sériového vraha, o němž policie neměla dosud ani tušení.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fobos

Come With Me , 2021

soukroma
31.05.2023 4 z 5

Velmi čtivé a napínavé: děsivé neštěstí na úvod (inspirováno autorovou osobní zkušeností) vedlo k pátrání manžela po minulosti své ženy, zejména jejího pátrání po vrahovi sestry, o kterém i okolnostech její smrti neměl ani páru. Spousta lží a nejasností, kvůli ohavnostem života dítěte na periferii mimořádně obludného městečka s rafinérií.
Konec velmi akční, se stále důraznějším Kingovským nádechem (proto asi přiřazen horor jako žánr) - nejen občas se zhmotňující duchové, rozdvojené osobnosti hlavního hrdiny i jeho manželky, průběžné diskuse vdovce se zemřelou, ale zejména městská legenda o plynové hlavě...a jejím závěrečném zhmotnění.
Nebýt těch nadpřirozeností, dle mého zbytečných, hodnotila bych i výše, takto 80%.

"Bez tebe jsem začínal ztrácet rozum, Allison. Smutek už je takový. Připraví člověka o část jeho já a v tom místě po sobě zanechá kráter šílenství a iracionality."

Arkagas
22.05.2023 4 z 5

(SPOILER) V první řadě nutno říct, že tohle není horor! Je to skvělý psychologický thriller, ale horor ta kniha nepotkala ani z rychlíku, takže opravdu netuším, kdo to narval na obálku knihy... Pojď se mnou je příběh o Aaronovi, muži, který po tragické smrti své ženy zjišťuje, že ji vlastně vůbec neznal. Neměl šanci - Alisson před ním svá tajemství jako novinářka uměla dokonale skrývat. Kdo by čekal příběh ohledně nevěry, je na omylu. Alisson na vlastní pěst pátrala po vrahovi své sestry, který navíc neměl na krku jen její vraždu. Tahle kniha je atmosférická, uvěřitelná, lidská, plná smutku a přešlapů a přesto ji nějak nelze odložit. Sledovat cestu Aarona je někdy opravdu bolestivé a člověk mu drží všechny palce, protože jeho láska ke své ženě je z té knihy úplně hmatatelná. Po přečtení doslovu, že je kniha věnována jeho kamarádce, která byla také zastřelena v obchodním centru mi to celé dalo mnohem větší smysl. Bravurně napsaná kniha s přesahem, která by v té záplavě thrillerů na jedno brdo měla rozhodně být víc vidět.
Moje hodnocení: 8/10

Roubas
28.04.2023 5 z 5

Pojď se mnou je thrillerová lahůdka. Výborně funguje hned ve dvou rovinách. V první jako svědectví o rozpadu jednoho manželství přerušeného násilným činem, kdy následuje bolestný střet s realitou. Můžete se vedle někoho tisíckrát probudit, ale stále jsou místa, kam vás ani tenhle nejbližší člověk nikdy nepustí.
Druhá rovina je skvělá atmosférická jízda po všech těch amerických lokacích, které všichni milují (zapadlé motely, kempy, bary s neonovými nápisy), po stopách nevyřešených vražd. To cestování, rozmluvy s lidmi z míst, kde došlo ke zločinům a výborně navozená mysteriózní atmosféra, mi v tomhle super balíčku připomenuly první sérii True Detective.
Tahle knížka by rozhodně neměla zapadnout.

jefff
26.04.2023 4 z 5

V první třetině jsem měl tak velkou krizi, že jsem zvažoval, že knihu odložím, ač to dělám spíš výjimečně. Bylo to moc sladké a autorovo pojetí příběhu, leč zajímavého, mě moc nenadchlo. Jenže jak příběh krystalizoval, ukázalo se, že jde o docela slušný nápad i zpracování. Horor to není, to vůbec nechápu, proč to spadlo pod Fobos. To i mnohé thrillery jsou víc "horor", než tohle. V tom je to zavádějící. Jasně, je tam jakási mysteriózní linka, ale ta strašidelná není a hlavně je tím nejslabším pilířem knihy. Konec je ale už vyloženě strhující a i když rozuzlení není zas tak šokující a vlastně docela "civilní", má to náboj a jednoduše mě to prostě bavilo. Takže nakonec fajn překvapení.

Leena
24.04.2023 3 z 5

Líbilo se mi, jak šel manžel po stopách, které mu žena nechala.
Ale představovala jsem si to daleko víc napínavé, očekávala jsem něco šokujícího, což se nenaplnilo.

Peggy2711
27.02.2023 4 z 5

Kniha vypráví příběh zoufalého muže, který ztratil tragicky ženu. Po její smrti nachází truhlu, která skrývá manželčino tajemství, to se mu však neodhalí hned a on sám začne pátrat po tom, co jeho žena započala. Zároveň se dozvídá spousty tajemství z manželčina dětství a dospívání. Příběh je protkán lehkými náznaky duchařiny nebo jen představami truchlícího mladého muže? Kniha se mi líbila, byla i napínavá, ale horor to určitě není. Hvězdu ubírám za konec.

Katania
22.02.2023 3 z 5

Není to špatný thriller, jen mi přišel hodně “přeslazený”. Není to můj šálek kávy, každopádně je to čtivé.

Dáma s hrnstjm
20.02.2023 3 z 5

Je to takové pěkné amatérské detektivní pátrání a vyšetřování. Zápletka celkem silná, napětí je přítomno, čtenářka je zvědavá, kdo je hlavní záporák. Že to měl být horor? Pokud ano, tak autor zapomněl zařadit hororové prvky. Protože tím, že v každé druhé kapitole napíšete slovo "duch" (navíc v naprosto různých a podivných kontextech), z příběhu horor prostě neuděláte. Dobře, občas nechal autor zablikat žárovku, ale textově předuchováno tam bylo solidně, možná aby čtenář nezapomněl, co že to má číst za žánr. A přiznám se, že jsem knihu četla primárně jako krimi příběh. Všechno kolem truchlení a ztráty nejbližšího člověka na světě, což je určitě silná struna celého příběhu, to jsem záměrně obcházela a nepřipouštěla si k tělu. Nechci prožívat hluboký příběh o ztrátě nejbližšího, v tomto ohledu, v současné životní situaci bez podobných ztrát, mi kniha nemá co předat. Díky Bohu!

ArwenAragorn
04.02.2023 4 z 5

75%
...Malé tajnosti se skrývají snadno - snadněji než velká tajemství, lži a závislosti, které nezůstanou v utajení napořád, protože se jako nějací vodní tvorové nakonec vždycky musí vynořit z hlubin, aby se nadechly.
__________________________________________________________________________________________________________________
Plynová hlava, smrt tě očekává.
Tak nejdřív, není to horor, ale je to výborný temný thriller o lásce dvou lidí s trochou duchařiny. Moc mě bavilo, jak pomalu Aaron odkrývá slupky manželčiných lží, noří se stále hlouběji do minulosti a nakonec dopadne vraha. A v závěru se konečně Aaron s manželkou setká.
Thriller plyne pozvolna, ale tím se nenechte odradit, stojí za to si ho přečíst.

katasokolov
09.01.2023 4 z 5

Příběh jedné velké lásky a ztráty, protkaný kriminálním vyšetřováním s neočekávaným koncem. Přes tak velký cit, jakým bezpochyby láska je, si v průběhu čtení klademe otázku - “Je možné poznat toho druhého stoprocentně ?”.

Děj knihy byl svižný a odkrývání spletitých tajemství bylo pečlivě a uvážlivě dávkováno. V podobných příbězích mi většinou ruší požitek, když je přidán jakýsi nadpřirozený prvek, zde tomu tak nebylo a tento element se stal výborným pojítkem celé skládačky, spolu s hořkosladkým závěrem.

Musím uznat, že se jedná o velmi zdařile napsaný thriller, přesto se ale nemohu ubránit pocitu, že tomu něco chybělo a čekala jsem, že celkový dojem a dopad na mne bude mít text přeci jen mnohem větší. Soudím tak, dle nadšených ohlasů a recenzí, které na knihu pěly veskrze samou chválu.

Nejslabším článkem pojiva pro mne byly postavy příběhu. Ani s jednou z nich jsem nebyla schopna se více propojit. Myslím, že v knize naleznou mnohem více lidé, kteří samotnou ztrátu sami zažili a bude pro ně jednodušší vcítit se do hlavní postavy Aarona.

Přes výše zmíněné výtky knihu rozhodně doporučuji. Na své si zde přijdou milovníci mystérií, detektivních zápletek, rodinných dramat či věcí nadpozemských, které není možno vysvětlit v rámci racionálních úvah či empirických pozorování.

BTW - teď o víkendu jsem si znovu pustila první sérii True Detective (Temný případ) a přišlo mi dost příhodné jméno pachatele ;)

jeny-v
07.01.2023 4 z 5

Nejprve souhlasím s předešlými komentáři, horor ani náhodou..... Určitě velmi "těžké" čtení obestřené temnotou a provázané bolestí ze ztráty, kterou vysvětluje Malfi na konci knihy. Tento příběh má v sobě kus manipulativního, detektivního, mystického, ale i fascinujícího prvku: Duchové nejsou omezení na tady a teď, ale cestují časem. Aaron po tragické smrti manželky otevře její truhlu s nakoupenými vánočními dárky. Najde tam také pár ukrytých věcí, které ho začnou frustrovat - otevřel Pandořinu skříňku. Proč Allison ukrývala pořadač neobjasněných vražd šesti dospívajících dívek? Začne pátrat po tajemství, jenž obestíralo jejich spokojené pětileté manželství. "Plynová hlava, smrt tě očekává."

milanříský
01.01.2023 5 z 5

Jeden z nejlepších thrillerů, který u nás minulý rok vyšel a nejlíp uděláte, když si ho prostě hned seženete. Čím méně o něm víte, tím víc si ho užijete. A nálepku horor na obálce zcela ignorujte.

Opravdu potřebujete ještě další důvody? No dobře…

Autor Ronald Malfi se prostřednictvím knihy vyrovnává se smrtí své kamarádky, která zahynula během masové střelby. Během podobného incidentu zemře i žena hlavního protagonisty Aarona - odjede nakoupit a domů se už nevrátí. V tuhle chvíli je Sleduj mě neuvěřitelně osobním textem, plným bolesti a smutku nad ztrátou blízkého člověka. Chvílemi neuvěřitelně mrazivým a umocněný faktem, že Aaron je vypravěč a vše adresuje zesnulé manželce.

Vše se změní nálezem účtu ze zapadlého motelu v krabici jejích pracovních věcí. Aaron postupně začne rozplétat tajemství, které před ním bylo roky pečlivě ukrývané a zjišťuje, že Allison zase tak dobře neznal.

Následuje neuvěřitelně atmosférická jízda plná zamlžených scenérií, opuštěných rafinérií, zapadlých koutů Ameriky, městských legend a pátrání po minulosti plné nevyřešených vražd. Pokud chci nějakou knihu vidět zfilmovanou, tak tuhle. Zavolejte prosím někdo Fincherovi.

A vy si ji přečtěte, je to fakt černý kůň roku 2022.

Mihal27
27.12.2022 5 z 5

Super kniha, pekný príbeh o láske dvoch ludí. Aaron si išiel svoje vlastné vyšetrovanie a išlo mu to náramne dobre. Takéto knihy zbožňujem. Z celej tej knihy sála láska k jednej žene.

Majulle
19.12.2022 5 z 5

Skvělá kniha, jakmile jsem se začetla nemohla jsem přestat. Neustále se měnily mé myšlenky kdo za co může a jaká je teda pravda. Hlavní hrdina byl sympatický a jedná se o originální příběh Kniha je nová takže ještě moc známá není ale já bych Vám ji určitě ráda doporučila do vaší sbírky příjemné čtení

Majuš333
12.12.2022 4 z 5

'Někdy je lepší nevědět!'
'Když člověk žije dlouho v temnotě, ta temnota se postupně stává skutečností. Nabývá podoby, ožívá...'

Obdivujem štýl písania, pretože Aaron vlastne svoj príbeh venuje Allison. Napätie sa buduje postupne, čo mi vôbec nevadilo. A súhlasím s Danielom (vnimat_Krasu), tiež si 'Pojď se mnou' budem pamätať kvôli tej hmatateľnej krehkosti a tiež láske, ktorá z celej knižky vyžaruje...

'Pokud jde o tajemství, nikdy o nikom nevíme všechno. Dokonce ani o člověku, který spí vedle nás a sdílíme s ním život.'

vnimat_Krasu
25.11.2022 4 z 5

Bavilo mě ústřední mystérium, Malfiho tempo i přehledné babrání se v minulosti, které mi připomnělo knížky od Tima Weavera. Bavila mě navzdory trochu obšírnějším popisům i velmi čtivá forma, které dodává překlad českou korunu. Pokud si ale pro něco budu POJĎ SE MNOU pamatovat, je to křehkost. V thrillerovým hávu se tu ukrývá citlivej rozklad jedný lásky, hromada hmatatelnýho citu a závěr, co mě dojal. A to se v tomhle žánru prostě nevídá dennodenně.