Pohledávka

Pohledávka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401487/bmid_pohledavka-Bhj-401487.jpeg 3 85 29

Mark, Todd, Gordy a Zola začali studovat práva, aby změnili svět a udělali z něj lepší místo k životu. Zadluží se a nastoupí na tříletou soukromou školu. V posledním semestru si však postupně uvědomí, že něco je špatně – málokdo z absolventů tohoto ústavu složí advokátské zkoušky, natož aby si našel práci v oboru. A člověk, jemuž škola patří, náhodou vlastní i banku specializující se na studentské půjčky. Stali se obětí podvodu a ne všichni se s tím dokážou vyrovnat. Tragická událost přiměje trojici z nich zosnovat plán, jak se z téhle pasti dostat. Aby ho mohli uskutečnit, budou muset ze školy odejít. A pustit se do souboje Davida s Goliášem.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Rooster Bar , 2017

Ivan F
15.05.2019 2 z 5

Sklamanie, jednoznačné sklamanie. Ak by toto bola prvá kniha od Grishama, tak už pravdepodobne po ďaľšej jeho knihe nesiahnem. Pritom tak dobre písal, ale posledná dekáda priniesla klesajúcu kvalitu grishamoviek. Možno si autor myslí, že úroveň kníh je šum a fuk, hlavne nech pribudne sedemciferná suma na účet. Mne to nestačí, je čas spamätať sa, John. A myslieť pritom na čitateľov, chceme viac, chceme toho Grishama, ktorým si bol.

iška
12.04.2019 3 z 5

Přes velmi zajímavý námět mně tu chyběla šťáva většiny předchozích titulů.

IvaKo
08.04.2019 4 z 5

Knihy J. Grishama z právnického a soudního prostředí čtu vždycky s velkým zájmem, asi i proto, že jako právničku mě zápletky ze zcela odlišného právního systému spolehlivě zaujmou, což splnila i tato kniha. Připouštím však, že v poslední době jsou Grishamovy příběhy trochu povrchnější a jejich podání není tak strhující jako v některých dřívějších dílech. Stejně se ale budu zase těšit na další počinek z pera tohoto mého oblíbeného autora.

SilvaK
26.03.2019 3 z 5

Grisham má oveľa lepšie knihy ako je táto. Príbehu som neuverila, na rozdiel od iných jeho kníh. Je to jeden z mojich obľúbených autorov, ale tentoraz ma nezaujal.

1amu
21.03.2019 3 z 5

Mírně reálná pohádka o tom jak po dlouhých štrapácích trojice študáků-podvodníčků ke štěstí přišla. Vadil mi těžkopádný začátek, který nebývá u Johna Grishama obvyklý. Nejvíce jsem si vychutnal prostředek knihy, kdy koumáci (a hlavní postavy knihy) napodobují další koumáky, kterých (myšleni pokoutní právníci) musí být v USA opravdu hodně. U nás jim říkáme šmejdi. Gró děje se točí okolo úděsného zadlužení mladých lidí, kteří se rozhodnou v zemi neomezených možností studovat vysokou školu. "Jádro pudla" je v tom, u koho se tyto obrovské sumy vydávané "bona fide" státem objeví na účtu. Ano čtenáři máš pravdu - u šmejdů vyššího kalibru, kteří provozují svůj byznys v přepychových palácích, dobře chráněni před neuspokojenými dlužníky. A jak to bývá v pohádkách, čtenář se (možná) přikloní se svými sympatiemi na stranu těch drobných podvodníčků. Kdo jste viděli roztomilou komedii z Francie "Prachy v prachu" - tak si přijdete na své.
Ale jinak ? Vypadá to, že autor má svůj "zenit" již za sebou. U mě průměr.

tulip131
21.03.2019 4 z 5

Skvělý námět, nervy studentů ( hlavních hrdinů ) a moje nervy napnuté jak struny, kdy jim další jejich šílený krok nevyjde. Právnický systém, velké korporace, podvody, tok peněz. Četlo se to samo.

marek7167
28.02.2019 4 z 5

Velmi poutavý začátek, kdy kniha nabírala spád. Prostřední část najednou úplně odbočila od hlavního tématu, které spíše sekundovalo dějové linii "honu na klienty". Závěr knihy v USA zajímavý, v Africe málo uvěřitelný. Celá kniha byla čtivá, jako právník jsem si řadu pasáží zřejmě užil více než "neprávník", avšak chybělo mi dramatičtější, zajímavější zakončení knihy, nějaká zvrat/náznak zvratu. Za mě tentokrát 70 %.

independentka
21.02.2019 4 z 5

Kniha byla napsána poutavě, jen jsem se po celou dobu čtení knihy nedokázala ztotožnit s hlavními postavami ...

mala49
19.02.2019 2 z 5

Trošku jsem se v té zápletce ztrácela. Rozhodně mě tohle téma moc nezaujalo. Ale to se mi stalo i při některých jiných knihách J.G. Později jsem si je pak přečetla znova a líbily se mi. Doufám, že i tahle knížka mě někdy později zaujme.