Pohádky z druhého břehu

Pohádky z druhého břehu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410056/bmid_pohadky-z-druheho-brehu-0D7-410056.png 5 16 7

Kdykoli se podíváte na druhý břeh řeky, budete vědět, že tam někde v dálce je prase, které sní o západu slunce nad mořem. Že na střeše z vlnitého plechu spí kocour, který se zamiloval do světla. Anebo že u velké dřevěné ohrady sedává štěně a dva beránci, kteří si po večerech vyprávějí strašidelné příběhy. Jedenáct kouzelných pohádek vás vezme na cestu do světa zvířat za jejich sny, nadějemi, láskami i přátelstvím. Budete se s nimi bát, plakat i smát. Budete s nimi.... celý text

Žánr:
Literatura česká , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Klika
Originální název:

Pohádky z druhého břehu


více info...

Komentáře (7)

Komentáře 7 Recenze 2

Miri10
Miri10
17.09.2021 5 z 5

Pohádková kniha pro malé i velké snílky, přesně tak bych ji okomentovala. Je netradiční, přesto, že nese klasické prvky pohádky, pohladí, ale i vzbudí zvědavost. Čtení jsem si užila a už se těším, až budu moci příběhy přečíst dceři.

Nailo
Nailo
09.12.2020 4 z 5

Jedenáct krátkých příběhů se zvířecími i lidskými hrdiny, kteří žijí svůj běžný život na farmě a snaží se vyrovnat s fungováním našeho světa, se kterým se není vždy snadné smířit. Zařazení těchto krátkých povídek do pohádkového žánru je tudíž velmi diskutabilní, neboť z hlediska tradičních motivů, jimiž jsou pohádky tak charakteristické, neobsahují krom personifikovaných zvířat vlastně nic jiného. Nenáročný vypravěčský styl však navozuje atmosféru odpovídající dílům určeným zejména dětskému publiku, leč současně se v knize často objevují odkazy na předměty jako je fyzika, chemie nebo medicína, což jsou obory všeobecně vnímané jako velmi náročné a určené jen pro ty nejnadanější. Autorčin styl psaní považujeme za velmi nadprůměrný a čtivý, leč pro náročného čtenáře přeci jen trochu věcný. Toto však může dosti zkreslovat zvolený žánr a dětská tématika. Posoudit knihu v oboru pohádkovém je pro nás velmi náročné, jelikož oba máme na pohádky jako takové svůj vlastní osobitý názor.


BarcaStell
BarcaStell
11.10.2020 2 z 5

knížka byla hezká ale i strašidelná nejvíce se mi líbil první příběh ten byl srandovní a hezký

giraffe
giraffe
01.12.2019 5 z 5

Ne úplně typické pohádky spíš pro větší, ale velice čtivě napsané. Přidané ilustrace moc hezky dokreslují atmosféru příběhů a celá knížka je takové příjemné pohlazení po duši.

mondycz
mondycz
27.08.2019 5 z 5

Nestává se mi často, aby mi nějaká kniha vyrazila dech. Ale tomuhle útlounkému svazku se to podařilo dokonale. Krátké "druhobřehovky" na malém prostoru kombinují skvělý vypravěčský talent, vybroušený sloh a témata, kterým se pohádky většinou vyhýbají nebo kolem nich jen opatrně našlapují. Zdejší příběhy tak ve výsledku nejsou příliš vhodné pro malé děti, ale to ničemu nevadí. Pohádek pro caparty je dvanáct do tuctu. Zato těch "z druhého břehu" je jako šafránu.

Sharona73
Sharona73
13.07.2019 5 z 5

Bála jsem se, že pohádky budou smutné, ale nakonec jsem uronila slzu jen u jedné. Jsem ráda, že se mi tahle utlá, kouzelná knížka dostala do ruky. Kdybych mohla, přidala bych pár hvězdiček za autorčiny snové ilustrace.

Kobinka
Kobinka
05.06.2019 5 z 5

pohádky, které umí zaujmout malé i velké čtenáře.

Štítky knihy

pro děti české pohádky pohádky pro dospělé příběhy o zvířatech autorské ilustrace

Autorovy další knížky

2019  90%Pohádky z druhého břehu
2024  100%S láskou tvá mrtvá máma

Kniha Pohádky z druhého břehu je v

Přečtených14x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce2x
Chystám se číst7x
Chci si koupit3x