Pohádky / Putování / Obrázková kniha / Stopa ze snu

od:


KoupitKoupit eknihu

Tento svazek obsahuje poetické Pohádky, dále básnické prózy Putování, „chvalozpěv na tessinskou krajinu“, proložený deseti pozoruhodnými básněmi a vzniklý v době, kdy se autor musel vyrovnat s jednou ukončenou etapou svého života, Obrázkovou knihu poznatků a charakteristických detailů jednotlivých krajin, k nimž našel silný domovský vztah, a Stopu ze snu, vážné i méně vážné povídky a pohádky pozoruhodné stylové čistoty, mezi kterými čtenář najde i dvě prózy, v nichž Hesse humornou i pohádkovou formou líčí vlastní život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31971/souborne-dilo-vi-31971.jpg 3.73
Žánr:
Literatura světová, Pohádky
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

kniper
01.02.2013

Trošku slabší svazek souborného vydání, ale přesto obstojný. Pohádky jsou výborné a originální. Jak je už zvykem, autor do nich vetkává mnoho filosofických úvah, které nejsou na první pohled zřejmé, ale po delším promyšlení mu dáte za pravdu (a nebo taky ne). A to na Hessem miluju nejvíce - že nenásilným způsobem vede k pravdě (a nebo taky ne) a nutí čtenáře myslet a přemýšlet o nezbytečnostech.
Velkou část knihy tvoří zápisky z cest, u kterých jsem se někdy musel nutit dočítat. Možná je to dáno i tím, že tentokrát nepřekládat výborný Vratislav Slezák.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Hermann Hesse

Hermann Hesse
německá, 1877 - 1962

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených5x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst2x
v Chci si koupit1x