Pohádky 1, 2, 3, 4

nehodnoceno
Pohádky 1, 2, 3, 4 https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534762/bmid_pohadky-1-2-3-4-65fd3e855c7a5.jpg 0 0 1

Josefínka si s tatínkem vymýšlejí praštěné příběhy, v nichž se dějí neuvěřitelné věci, slova dostávají nové významy a všechny postavy mohou mít stejné jméno. Pohádky jsou sice určené nejmenším dětem, stejně tak si je ale užijí i začínající čtenáři. Pobaví nicméně i rodiče, popisované scény jsou jak vystřižené z každodenního života. A je to možná tak trochu i návod na přístup k výchově – místo marného vztekání a rozčilování se můžeme raději zasmát. Ionesco přináší dětem svůj něžně ustaraný, ale hlavně zábavný svět v bláznivých a krásně absurdních příbězích a v doprovodu ilustrací, kterých se nemůžete nabažit!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Malvern

Contes 1, 2, 3, 4

broskev28
02.04.2024

Když jsem tuhle krásnou knihu s obálkou od neznámého ilustrátora vzala do ruky, říkala jsem si: "Jaké pohádky asi můžu čekat od Ionesca?"
Překvapily mě v prvé řadě ilustrace - pro mě první setkání se švýcarským ilustrátorem Etiennem Delessertem, jehož jsem doposud neznala. Ovšem tatínek, jeho bláznivé nápady a umravňující poznámky hospodyně mě pobavily. Netušila jsem, že autor Plešaté zpěvačky prožil celý svůj život s jednou manželkou rumunské národnosti a že měl jediné dítě, dceru, které vyprávěl poněkud absurdní pohádky.
Takže pokud hledáte netradiční pohádky s úžasnými ilustracemi, mohu jenom doporučit.

Eugène Ionesco
francouzská, 1909 - 1994