Nosorožec

Město zaplavené nosorožci. To je téma hry významného klasika francouzského absurdního divadla. Pohled na městečko, kde se lidé proměňují v nosorožce, je varujícím metaforickým obrazem totalitní společnosti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71321/big_nosorozec-AvB-71321.jpg 4.261
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Artur

Rhinocéros, 1959

Kniha Nosorožec

Elevant
11.08.2020

Sám sebe pokládám za milovníka absurdního dramatu, přičemž v této oblasti je Eugéne Ionesco jednou z nejvýraznějších osobností ajeho tvorby si velice vážím: Ionescova hra Nosorožec ve mně zanechala srovnatelně hluboký dojem jako Plešatá zpěvačka. Nejenom, že je Nosorožec skvěle napsaným absurdním dramatem, je také chytrou alegorií na stádovost lidské rasy. Stále je to ale alegorie ohebná a vícevýznamová, navíc je stvořitelem pojmu: Nosorožectví.

Nicméně výhrada: nosorožci nejsou zelení, že.

janvorisek
03.02.2018

Nosorožec se zdá býti až příliš aktuálím. Pro všechny milovníky absurdního divadla je povinností.

tweed
02.05.2017

Nosorožec je dílo k zamyšlení. O převlékání kabátů a o /ovečkovstvíJ/ nosorožectví... zřejmě. Jedná se o nadčasovou hru a myslím, že se bude dát aplikovat v každém období na soudobé problémy. Lidstvo se motá v kruhu. Na jevišti bych to viděla víc než ráda.

Paulhunterspet
09.03.2013

Ionescovo "nosorožectví" a revolta budou poplatné v kterékoliv době, a já hodnotím velmi kladně.