Podzim, na který nezapomenu

Podzim, na který nezapomenu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378883/bmid_podzim-na-ktery-nezapomenu-AiV-378883.jpg 4 189 32

Wren a Grayson mají hodně společného: minulost, které se chtějí zbavit, a budoucnost, pro kterou chtějí žít. Jak dopadne jejich osudové setkání? Wren je úplně obyčejná hodná holka. Průměrně oblíbená, průměrně chytrá, vždycky ochotná udělat to, co se od ní čeká. Jenže s nástupem na střední má už té své nijakosti právě dost. Chtěla by být jiná, zajímavější. Jenže neví, jak na to. Grayson byl na střední Wreniným opakem: hvězda lakrosového týmu, jeden z nejlepších ve třídě, zářnou budoucnost měl jistou. Pak ho ale vyloučili ze školy za podvody při psaní esejí. Jeho skvělý život se v tu ránu změnil a on dopadl na tvrdé dno. Ačkoliv to tak nevypadá, Wren a Grayson mají hodně společného: minulost, které se chtějí zbavit, a budoucnost, pro kterou chtějí žít. Jak dopadne jejich osudové setkání? Dokážou společně najít svá nová já, nebo jim jejich nadšený, leč poněkud rozpačitý podzimní románek přinese jen další starosti a trápení?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Promise of Amazing , 2013

Luc.i
31.12.2019 4 z 5

Moc příjemně se četla, příběh sice nijak zvlášť originální ale postavy byly sympatické. Velkým plus bylo Mé oblíbené stridani pohledů. ...

juni
18.11.2019 4 z 5

Taková příjemná podzimní oddychovka.

tynka65
25.04.2019 3 z 5

Příjemné, milé, odpočinkové čtení. Postavy mi byly strašně sympatické, hlavně kvůli nim mě knížka tak bavila

surikata246
14.04.2019 3 z 5

Oddechové celkem fádní čtení,ničím zvláštní.

warca
23.12.2018 3 z 5

Mám z knihy smíšené pocity. Příběh hodně předvídatelný a přeslazený. První polovina byla utrpení. Příliš táhlé a nudné. Nakonec se to maličko rozjelo. Hlavní postavy nebyly špatné...

Ditules
25.09.2018 3 z 5

Neurazí, nenadchne... Četba pro náctileté holky.

Market = )
20.09.2018 4 z 5

Teda že budu kvůli čtení týhle knížky vzhůru půlku noci jsem nečekala :-D. Nakonec se mi fakt líbila a jsem ráda, že jsem se k ní díky čtenářské výzvě dostala, styl vyprávění i pojetí postav a vztahů mezi nimi mě skoro až nadchlo :-).

DK197
14.09.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná. Ale ničím se neodlišuje od typických černobílých dívčích románků... Ani nemá nic navíc. Nenadchne, neurazí. Odpočinkovka na vypnutí hlavy. 60%

MarKy95
07.09.2018 4 z 5

Super oddechovka:)

JustDreamer
31.08.2018 5 z 5

Tuhle knížku jsem dostala od své kamarádky k narozeninám se slovy: "Snad se ti bude líbit." Cože? Líbit? Tu knížku jsem si zamilovala! Nejsem moc velký fanoušek knížek, kde jsou kapitoly z pohledu dvou hlavních hrdinů, ale v tomhle případě mi to nevadilo...to by snad ani jinak nešlo. Bylo to psáno tak zvláštně dokonalým způsobem. Knížku jsem přečetla během čtyř dnů, a to je u mě co říct. Nejsem člověk, co by dokázal jen tak přečíst knížku, která se mu nelíbí. Mně se knížka musí doopravdy líbit, abych se do ní dokázala ponořit.
Na začátku knížky jsem se do Graysona úplně zamilovala a jak se to pomalu vyvíjelo, byla jsem na něj naštvaná a měla jsem myšlenky typu: "Jak to mohl dělat? Proč tak lže? Mluv pravdu." Jenže potom mě omámila myšlenka, že každý má právo na to, aby se pokusil žít nový a lepší život:))
Abych pravdu řekla, Wrenina kamarádka Mads mi přišla tak trochu nesympatická. Ale ne ve zlém, jen jsem skoro nikdy nesouhlasila s jejími názory.
Děkuju své nejlepší kamarádce, že díky ní se mi dostala do rukou tahle knížka!! Ach bože, naprostá dokonalost.

Pedruska01
10.08.2018 5 z 5

Na knihu jsem se těšila, protože už vím, že autorka umí psát a taky, anotace zněla dobře. Kniha mě dokázala ponořit do nitra příběhu hned od první stránky. Četlo se to samo, hrozně to utíkalo a nerada jsem se od knihy vzdalovala. Bylo hrozně fajn číst a znát názory obou hrdinů.
Hlavní hrdinka Wren byla fajn holka, která se chtěla vymanit z úlohy tiché holky, kterou sice trochu byla, ale kterou jí nedobrovolně všichni zvolili a hloupě jí zaškatulkovali. Za to Grayson měl poněkud pestřejší život. Páni... to bylo vlastně svým způsobem šílený - šílený plán celý tý party. I on se chtěl vymanit z toho obrázku, který o něm všichni měli, ať už to v minulosti bylo jakkoliv - měl toho dost, uvědomění, jiný priority. To měli s Wren společné. Chtěli mít něco jiného, nového. Obou jsem fandila, to jinak nešlo. Líbilo se mi, jak se Gray choval k Wren - starost, péče, ochrana. Nebál se pustit holými pěstmi do křížku se svým kámošem, prolít krev, i když tam hrálo roli taky něco jiného. Bylo jasné, že mu na ní záleží. :) Už na začátku mě napadlo, že autorka nejen ve svém prvním díle, ale i v tomhle má takové speciální, velmi neobvyklé téma či zápletku. To se mi prostě líbí. Trošku - především Luke - mi přípomínal svým chováním prvky zvrácenosti a provokace, což to pěkně, však lehce okořenilo.
Příběh se mi líbil, jsem naprosto spokojená. Nemám co vytknout. Těším se na další tvorbu autorky a i tuhle knihu ráda doporučím. :)

Nattynecka
26.06.2018 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila, rozhodně jejich nejzajímavější poznání :D příjemné letní čtení :)

láska americká literatura pro dívky

2016  79%Léto, kdy jsme se potkali
2018  72%Podzim, na který nezapomenu