Ztracený svět v podzemí

Vydejte se na dobrodružnou cestu do tajemného PODZEMÍ. Čtrnáctiletý Will žije se svou rodinou v Londýně a spolu s otcem sdílí vášeň pro archeologické výkopy a pátrání po zmizelém světě pod zemí. Když Willův otec při objevování podzemních chodeb náhle zmizí, rozhodne se ho Will se svým kamarádem Chesterem najít. Ve sklepě jejich rodinného domu objeví tajnou chodbu a brzy se ocitnou hluboko pod zemí, kde se skrývá temné a děsivé tajemství. Tam, kde by to nikdo nečekal, existuje utajený svět, kde žijí lidé pod krutou nadvládou. Will s Chesterem jsou zatčeni a uvězněni a čeká je vyhoštění do Hlubin, odkud se ještě nikdo nikdy nevrátil. Podaří se jim uniknout zpět na Povrch? Jaká další tajemství se skrývají v PODZEMÍ? Nenechte si ujít světový bestseller, který zná již celý svět!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4792/ztraceny-svet-v-podzemi-4792.jpg 4.1771

Podzemí 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Tunnels, 2007

Kniha Ztracený svět v podzemí

KurečkaFilip

(+ SPOILER) Úžasný worldbuilding se zajímavým konceptem světa uvnitř Země.

Jellus

Otevreno ze zvedavosti a vlastne me to i bavilo. Je to takovy gulas, ale dobry gulas. Ma to spad, prekvapeni a bavi to.

Elliott
10.12.2020

(+ SPOILER) Knížka má rozhodně zajímavý děj, prostředí kde se příběh odehrává je skvěle popsáno ale zase ne nějak zdlouhavě což oceňuji.

!!!!!!!!!!!!SPOILERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postavy jsou super, hned jsem si je oblíbila hlavně Chestera. Docela mě ke konci dostalo zjištění že Rebecca je vlastně Styx, ale nevadí určitě bude skvělá záporačka. Místy to bylo malinko krvavé třeba ten souboj ve Věčném městě, ale taky tam toho nebyla kvanta. Jo jen mám takovou menší připomínku, chápu že je to fantasy ale v knize bylo : ,,Jen málo zdejších lidí vidělo slunce." Pokud nikdy neviděli slunce, kde jako berou vitamín D? Neměla by tam být celá Kolonie polomrtvá?

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KONEC SPOILERŮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Myslím si že je tam všeho tak akorát a těším se, až si přečtu druhý díl. Knížku rozhodně doporučuji jen ne úplně malý dětěm tak pod 10 let, jak už jsem napsala místy to bylo trošku krvavé.

Lionis
15.11.2020

Celá série má rozhodně zajímavý příběh, který i když se místy lehce vleče(rozhodně ne často), mě nikdy nenechal, dát si od něj pauzu.
První díl byl za mě jako u většiny sérií, člověk se do něj musí prostě dostat. Pokud se tak neděje, tak za mě příběh nemá hloubku, tady jsem se vžívat musel, a tak to mám rád.
Druhý díl začíná nabírat na obrátkách a děj se prohlubuje, zvětšuje a stává se z toho pravý fantasy román.
Třetí díl je na tom za mě velmi podobně jak druhý.
V posledním díle se však nestalo nikdy, že by se příběh vlekl. Spíše naopak, někdy toho bylo tak hodně, že to člověk při prvním čtení plně "nepojmul", čemuž přispěla na mě až moc scifi atmosféra a "vrchní děj" , musel jsem se párkrát vrátit, abych pojmul i vše, co se skrývalo pod ním, což mě však rozhodně nevadilo.
Za mě doporučuji a jako u většiny sérií které jsem přečetl a které mě bavili, mě nejvíc naštvalo to, že to nemá další pokračování. Tak to za mě má být, chtít víc a to se v případě této série stalo.
Dávám tedy 4/5, kdyb šlo čtyři a půl, tak dám čtyři a půl, kdyby čtyři a třičtvrtě, dám čtyři a třičtvrtě, prakticky nic nemůže mít za mě 100%, ale rozhodně hodnotím kladně.

Nej_Emili
10.11.2020

Začátek byl trošku zdlouhavý, ale pak se děj rozjel a nebudete chtít od knihy odejít, protože budete v napětí, co se stane. Kniha je zajímavá, autor pěkně popsal prostředí. Doporučuji všem, kteří jsou trpěliví a počkají si na zajímavý konec.

Mirin1349
12.08.2020

Věkově nejsem cílová skupina, ale i přesto to byla taková hezká oddechovka. Trochu mi to chvílemi připomínalo Nikdykde, dokonce se přiznám bez mučení, že u Ztraceného světa v podzemí jsem se bavila více. Pár míst, kde to skřípalo by se našlo. Konkrétně Willova matka byla na pěst, ale jinak nemám výhrad a nejspíš si ještě jedno pokračování přečtu.

plomusujonak
02.07.2020

Tato kniha se mi zalíbila takřka hned od začátku. Děj je velice chytlavý a dobře ubíhá. Z celého příběhu lze cítit úžasný pocit tajemna a dobrodružství, ale i strachu. Po dočtení knihy jsem pozitivně změnil názor na potenciál starých domů, sklepů, dolů a chodeb v příbězích ve filmech, knihách i počítačových hrách.

Monika1717
09.06.2020

Sci-fi nečtu, tuhle knihu jsem dostala k nějakým narozeninám. Byla jsem příjemně překvapená, není to tedy úplně můj šálek kávy / nebo čaje/, ale děj docela rychle ubíhal, postavy celkem sympatické, prostředí zajímavé. V knihovně se zabydlely další 2 díly, bydlí tam už několik let, ale ještě jsem se k nim nedopracovala. Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi tajemné příběhy.