Podvody, ktoré hýbali dejinami

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Podvody, ktoré hýbali dejinami prináša v chronologickom poradí najdôvtipnejšie a najzábavnejšie spôsoby, ako sa ľudia dokázali navzájom okabátiť a podviesť. V pozadí niektorých prípadov stojí finančný motív, ako napríklad v pyramídových hrách Charlesa Ponziho či Bernarda Madoffa. Inokedy vedci zmanipulovali dôkazy v planej nádeji, že dokážu svoje milované teórie; najúspešnejší umelci sfalšovali diela predošlých majstrov, aby zozbierali aspoň omrvinky ich slávy; iní podvodníci hľadali spôsob, ako skryť svoju bezvýznamnosť a nezaujímavý pôvod pod pláštikom požičaného mena. Táto pôsobivá publikácia, ktorá obsahuje vyše osemdesiat fotografií, malieb a ilustrácií, vrhá svetlo na podmanivé, ambiciózne osobnosti stojace v centre príbehov a skúma ich motiváciu, ktorá ich priviedla k nečistým a nečestným skutkom – a tie v mnohých prípadoch „hýbali dejinami“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101242/podvody-ktore-hybali-dejinami-101242.jpg 2.76
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Trio Publishing
Orig. název

History's Greatest Deceptions, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Podvody, ktoré hýbali dejinami

Přidat komentář
kannibal28
24. září

Magorov je dosť na tomto svete človek sa normalne čuduje čo niektorí ludia dokažu spraviť kvoli peniazom alebo sláve.

meluzena
06.09.2019odpad!

Nevím, zda měl autor jasno, pro jakého čtenáře knihu píše. Připadalo mi, jako bych vyslechla útržky hovoru zasvěcenců, kteří se nezabývají událostí jako takovou, ale rozebírají různé pro ně zajímavé detaily či dějinné souvislosti.
Jinými slovy: cílovou skupinou asi není milovník historie (protože pro něj je to příliš stručné), ani ten, co si z dějepisu moc neodnesl (protože mu chybí "zbytek výkladu") a pro děti taky ne (protože ty by měla kniha provést, což nedělá).

Kniha mě zaujala svým názvem, ale bohužel... Působí neuspořádaně asi jako garážový výprodej nebo bleší trh, kde můžete najít jak cenné kusy, tak zbytečnosti, nebo kusy čehosi, o kterých netušíte kam můžou patřit. Každá kapitola je jako "sypané zboží" různých informací, které sice VYPADAJÍ jako souvislý text, ale nepůsobí uceleně. Nicméně: určitě by se dala úspěšně použít jako základ pro rozpracování zajímavé publikace.

Pěkný křídový papír a kvalitní tisk, ale obsah těžce neodpovídá formě. Škoda.


yerry
05.02.2018

Docela zaujímavá knižka o podvodoch v dejinách. Tvorí ju súbor 50. článkov o podvodoch z oblasti náboženstva, finančných machinácií, vojenských úskokov, podvrhov a falzifikátov, podvodných prevlekov, zámen identít a vedeckých podvodov.

Väčšina sa dá dohľadať na webe, v knižke je to ale pekne a prehľadne usporiadané.

Doporučujeme

Totální rauš – Drogy ve třetí říši
Totální rauš – Drogy ve třetí říši
Krvavé země: Evropa mezi Hitlerem a Stalinem
Krvavé země: Evropa mezi Hitlerem a Stalinem
Tyranie: 20 lekcí z 20. století
Tyranie: 20 lekcí z 20. století
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva