Padesát zvířat, která změnila běh dějin

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Seznamte se s úžasnými příběhy velkých i malých živočichů, kteří sehráli v evoluci lidstva významnou roli. Kromě jiného se dozvíte, že nebýt koní, Mongolům by se zřejmě nepodařilo pokořit tak rozsáhlá území a že bourec morušový zásoboval textilní průmysl po dobu alespoň 5500 let a spustil obchod mezi Čínou a Evropou. Zdánlivě bezvýznamní tvorové jako komár nebo veš, či jednoznačně užitečné druhy jako tur domácí, ovce či osel, bez všech těchto zvířat by lidské dějiny nabraly zcela jiný směr....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286608/big_padesat-zvirat-ktera-zmenila-beh-de-Xjw-286608.jpg 52
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Padesát zvířat, která změnila běh dějin

IHT
01.11.2020

Velmi prijemne pocteni. I kdyz jsem zoolog, s chuti jsem si knihu procetl a o nekterych mene beznych zviratech se i poucil (napriklad ryby).
Kniha je moc pekne sestavena, druhy dobre vybrany, pekny obrazovy doprovod, ctive texty, jen jedina drobnost, ktera mi prisla nevhodna - druhy jsou razeny abecedne, podle jejich vedeckych (= "latinskych") nazvu... To je v pohode v anglictine, ktera nema unifikovane narodni nazvy (my je jako jedni z mala diky bratrim Preslum mame!), v cestine to je ale rusive. Za vhodnejsi bych povazoval preradit druhy dle ceskych jmen... (ale preklad je dobry!).