Podnikový výlet

Podnikový výlet https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115474/podnikovy-vylet-115474.jpg 3 8 2

Kniha obsahuje dva romány. Podnikový výlet - The Bottle Factory Outing, Duckworth, London 1974 a Krajčírka - The Dressmaker, Duckworth, London 1973

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Bottle Factory Outing / The Dressmaker

JankoStirbey
18.07.2023 4 z 5

Prvá časť knihy o podnikovom výlete bola skôr komédiou, no dosť príkrou, hlavne keď som si začal uvedomovať životné osudy hrdiniek a prenášať ich do reality (tým nemám na mysli udalosti po náhlom zvrate). Trúfam si však povedať, že druhá časť, Krajčírka, ma zaujala viac. Dej je síce nulový, no o to silnejšia je sociálna stránka. A to nehovorím o zaujímavom konci diela, mimoriadne nečakanom.

Gracian1964
17.02.2023 4 z 5

Prekvapilo ma, že ku knihe ešte nebol pridaný žiadny komentár, takže dávam prvý, aj keď nie celkom úplný. Kniha pozostáva z dvoch noviel . Podnikový výlet a Krajčírka. Prečítal som len prvú z nich, začína nenápadne a skoro ma odradil spôsob písania, alebo možno len prekladu. Dosť rýchlo ma to však začalo baviť, zaujímavý príbeh o nedeľnom výlete zamestnancov továrne na fľaškovanie vína a brandy. Niekoľko robotníkov talianskeho pôvodu a dve angličanky, jedna tuším 27 ročná, druhá 32. Piknik sa zvrtne nečakaným smerom. Pustil som sa aj do druhej novely Krajčírka, ale tak neznesiteľne ma nudila, že som nebol schopný a ani ochotný trápiť sa s tým ďalej. Možno sa nájde niekto s väčšou trpezlivosťou a pridá komentár i na Krajčírku. Buď fit!!!

Beryl Bainbridge
anglická, 1932 - 2010