Podnikový výlet / V prodlouženém čase

Podnikový výlet / V prodlouženém čase https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79633/podnikovy-vylet-v-prodlouzenem-case-79633.jpg 3 11 1

S velkými nadějemi si maluje Freda podnikový výlet, který zorganizovala pro italské dělníky jedné londýnské továrničky, kde sama pracuje. Stejně tak i Binny, V prodlouženém čase, připravuje večírek pro svého obstarožního milence. Věci se však oběma vymknou z rukou. První vydání

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Odeon

The Bottle factory Outing / Injury time

Keta97
23.03.2023 1 z 5

Četla jsem pouze Podnikový výlet a stačilo mi to. Dosud nedokážu pochopit, čím to, že je tohle dílo anglofonními čtenáři hodnoceno jako geniálně vtipné - žádného humoru jsem si v knize nevšimla (kromě jedné či dvou scén, kde se Freda marně pokouší dělníky obrátit ke komunismu), a to si myslím, že jsem obvykle poměrně dobrá v detekování i toho nejuhozenějšího humoru...

Příběh se vleče šnečím tempem - nejprve jsem se naivně těšila, že až dojde na výlet, začne se v příběhu něco dít, zatímco první část knihy jenom představuje hlavní postavy - pak se ale ukázalo, že výlet probíhá naprosto nezměněným tempem a to i po okamžiku vyvrcholení děje. V celé knize se objevuje jenom jedna jediná drobňoučká zápletka na konci, která ovšem čtenáře vůbec nepřekvapí.

Nechápu, proč se autorka se psaním vůbec namáhala - jediné, co jí můžu pochválit, jsou povahy hlavních postav, které mi přišly originálně realistické (to ovšem může být dáno tím, že obvykle nečtu tento žánr a proto nenarážím na takové postavy).

Beryl Bainbridge
anglická, 1932 - 2010