Podfuk

Podfuk https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166585/bmid_podfuk-63bffcf097373.png 4 138 37

Malcolm Bannister je bývalý advokát, momentálně ve výkonu trestu ve federálním vězeňském táboru u Frostburgu v Marylandu. Jeho situace nevypadá nejlépe, Malcolm má však v rukávu eso. Ví, kdo zabil federálního soudce Fawcetta, a taky ví proč. A co bylo v sejfu, který se našel u soudcova těla. Rád by to pověděl FBI, ale tyto mimořádně cenné informace jsou stejně výbušné jako sled událostí, které skončily soudcovou smrtí. A Malcolm není včerejší… Ďábelsky chytrý román Johna Grishama, v němž nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Racketeer , 2012

gossipavlina
29.06.2016 4 z 5

Knížky Johna Grishama jsou vždy pěkné a čtivé. Tato patří k takovému jeho průměru. J.G. nenechá čtenáře na pochybách o charakteru jeho hlavních postav, ani o okolním prostředí a náladě, je pečlivý při svých popisech, cílevědomý, ví moc dobře, jaké pocity chce u čtenáře vyvolat. A za tím si jde. Jeho příběhy jsou vždy dobře vymyšlené, napínavé.
Je to prostě autor, s jehož knížkou vždy strávím čas, kterého nelituji.

Modrásek16
09.01.2016

První kniha od JG a jsem příjemně překvapena. Moc dobře napsaná kniha. Podle komentářů níže umí autor i lepší, už se moc těším na další díla.

smileEvca
31.07.2015 5 z 5

Opravdu promyšlená, čtivá kniha. Autor nikdy nezachází do zbytečného vysvětlování a nechá nás dusit až do úplného konce, než vysvětlí, jak to vlastně bylo. Často jsem kroutila hlavou nad zdánlivě nevysvětlitelným počínáním hlavního hrdiny, ale až do sebe zapadly všechny dílky skládačky, připadalo mi to geniální. Strhující, akční příběh, který rozhodně doporučuji přečíst.
P.S. Malcolm musí mít IQ tak 160 :-D

Ivan F
30.06.2015 4 z 5

Kniha sa číta veľmi rýchlo, je pútavá a má spád, bohatý dej a zaujímavé rozuzlenie, skrátka riadny podfuk. Avšak Grisham má lepšie knihy, preto nemôžem ísť s hodnotením vyššie.

tulip131
22.06.2015 4 z 5

Ano, v tomto romanu opravdu není vše tak, jak se zda. Co všechno je FBI schopna zaridit pro informace o ktere ma zajem, šikovně napsane.

3nitka
01.06.2015 3 z 5

Dobre sa čítala, ale Grisham má aj lepšie.

lakyh
23.09.2014 3 z 5

Příběh nebyl až tak zajímavý, čím více ke konci, tím se to trochu zlepšovalo. Dá se ale říct, že mi příběh v hlavě moc nezůstal i když rafinovaný to bylo hodně, možná právě až nereálně.

Hřibče
09.02.2014 4 z 5

Pro mě je Grisham a jeho Podfuk velmi příjemným překvapením. Vůbec se mi do knihy nechtělo, ale jakmile jsem přečetla pár řádků, tak jsem pochopila, že jsem se jí obávala neprávem. Velmi dobře napsaný právnický thriller a abych byla upřímná, tak na mě možná až moc, protože jsem se chvílemi v ději ztrácela a unikala mi pointa. Pořád jsem si říkala, o co jako Grishamovi jde? Ale k závěru mi to všechno docvaklo a já pochopila, že mě autor ne jednou, ale vlastně hned několikrát nachytal. :)

roro
09.01.2014 4 z 5

Napoprvé jsem se nemohla začíst,ale napodruhé jsem ji přečetla téměř najednou.
Opět skvělé...knihy z právnického prostředí se mu fakt daří :)

vaili
27.11.2013 5 z 5

Není to má obvyklá četba, ale kniha se četla úplně sama, perfektní vyprávění hlavní postavy....skvělý podfuk :)

evasamankova
06.11.2013 5 z 5

Další výborná a promyšlená kniha Johna Grishama. Tentokrát přímo vychytralá. V určitých aspektech či snad nápadu mi připomněla jeden velmi známý a úspěšný film z vězeňského prostředí. Nepředvídatelné a neotřelé. Umí to snad J. Grisham jinak?-)

Herodes
13.10.2013 5 z 5

Trochu mi vadil styl psaní, příběh je místy vyprávěn ve 3.osobě a s tím se zase tak často nesetkávám. Zápletka je nečekaná a ještě to navíc dopadne dobře :-) Z toho plyne, že se k této knize za čas rád vrátím.

Mucko
08.10.2013 4 z 5

Sexi inteligentné, v rukách šikovného režiséra výborná predloha na akčný thriler, plný zvratov.

kadgam
26.09.2013

Čítala som ju z fondu hotela na dovolenke a posledných asi 5O? strán som nestihla. U nás v knižnici ju nemajú. Nájde sa dobrá duša, ktorá mi napíše záver knihy?
Zaujímavý pohľad do väzenského a právneho systému Ameriky.

Misan1993
18.09.2013 5 z 5

Párádní zápletky, strhující děj, tuto knížku od Grismaha mohu jen a jen doporučit :)

minirock
14.09.2013 5 z 5

John Grisham ve vrcholné formě. Přímo se mi tajil dech při čtení tohoto napínavého příběhu o neuvěřitelně do detailu propracovaném plánu jak opustit vězení a ještě se zajistit do konce života. Je vidět, že v právničině se opravdu dobře vyzná. Vynikající knížka, určitě jedna z jeho nejlepších.

vorenus
18.08.2013 5 z 5

Povinnost pro všechny fandy J.G. i pro ty, co jeho fandy nejsou!!Jen RADÍM NEČÍST ÚRYVEK z knihy na obalu knihy, protože je to strana z knihy, která ku...wsky hodně prozradí!!!Za tohle by si ten kdo to udělal zasloužil lynčovat!!!!!!!!!!!!!!