Země zalévaná krví

kniha od:

Země zalévaná krví obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Plán na dobytí Stalingradu a kavkazských naftových polí nevyšel. Wehrmacht musí ustupovat, milionu vojáků hrozí obklíčení na Kavkaze. Hitler v naději na obnovení útoku přikáže ponechat část vojsk na Kubáni, kde se záhy rozhoří několikaměsíční tvrdá bitva o „Malou zemi“. A zde uvízne i Breitner. Pozice Wermahtu je neudržitelná a Hitlerova neústupnost budí nevoli i mezi důstojníky, kteří v roce 1943 osnují atentát, a snaží se jen, aby se co nejvíce německých vojáků vrátilo. A z těch se stávají skuteční specialisté na přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19656/zeme-zalevana-krvi-19656.jpg 3.814
Série

Poddůstojník Breitner 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Země zalévaná krví

francouz
24.05.2018

Příběhy, které líčí Helmut Nowak jsou ukázkou naprosté nesmslnosti války, její krutosti v té nejhorší podobě. Tato podoba se jmenovala východní fronta, kde neplkatila žádná pravidla. Autor ukazuje, kolik hrdinství a kolik nesmyslného zabíjení bylo spotřebováno v zájmu vyšších cílů. Hlavní hrdina je člověk z masa a kostí, který navíc zažívá se svými kamarády boje na frontě, ale i typickou válečnou lásku, která přece nemůže chybět v žádné podobné knížce.
Jedinou vadou na kráse je popisování úvah generálů a situace na frontě. V tomto případě, je to malinko rušivé. Ale i tak je tento autor velmi čtivý.