Země zalévaná krví

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Plán na dobytí Stalingradu a kavkazských naftových polí nevyšel. Wehrmacht musí ustupovat, milionu vojáků hrozí obklíčení na Kavkaze. Hitler v naději na obnovení útoku přikáže ponechat část vojsk na Kubáni, kde se záhy rozhoří několikaměsíční tvrdá bitva o „Malou zemi“. A zde uvízne i Breitner. Pozice Wermahtu je neudržitelná a Hitlerova neústupnost budí nevoli i mezi důstojníky, kteří v roce 1943 osnují atentát, a snaží se jen, aby se co nejvíce německých vojáků vrátilo. A z těch se stávají skuteční specialisté na přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19656/zeme-zalevana-krvi-19656.jpg 3.815
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Země zalévaná krví

francouz
24.05.2018

Příběhy, které líčí Helmut Nowak jsou ukázkou naprosté nesmslnosti války, její krutosti v té nejhorší podobě. Tato podoba se jmenovala východní fronta, kde neplkatila žádná pravidla. Autor ukazuje, kolik hrdinství a kolik nesmyslného zabíjení bylo spotřebováno v zájmu vyšších cílů. Hlavní hrdina je člověk z masa a kostí, který navíc zažívá se svými kamarády boje na frontě, ale i typickou válečnou lásku, která přece nemůže chybět v žádné podobné knížce.
Jedinou vadou na kráse je popisování úvah generálů a situace na frontě. V tomto případě, je to malinko rušivé. Ale i tak je tento autor velmi čtivý.