Podchlazení

Podchlazení je soubor ostře vypointovaných povídek, zdánlivě nesouvislých, ale vcelku tvořících román. Ve spodním proudu je propojuje postava ironického vypravěče-glosátora a zachycují tragikomický střet mexické a americké mentality prostřednictvím prapodivných existencí, lůzrů, představitelů zanikajících světů: frustrovaného spisovatele příruček, profesora před rozvodem, úředníka v nadnárodní organizaci, popeláře-piráta, nezdárného pastorova syna, posledního indiána kmene Jahi, kuchaře z televizní show atd. Pod povrchem etnografické studie, obrázků ze života či deníkových zápisků bublá nespoutaný, odzbrojující humor, který místy vybuchuje nevídanou silou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248896/podchlazeni-vjt-248896.jpg 3.52
Vydáno:, Fra (Agite/Fra)

Hipotermia (2005)

Kniha Podchlazení

jarmik
15.01.2016

Silnou stránkou všech povídek jsou různá atraktivní prostředí, o nichž normálně moc nevím: nahlédl jsem tak nejen do zákulisí produkce příruček osobního růstu, ale i do kuchařské televizní soutěže, práce ve Světové bance či v podsvětí.

Knihu velice doporučuji.

Článek na blogu: http://jarmik-pise.blogspot.cz/2016/01/podchlazeni-alvaro-enrigue.html