Podařená dvojčata

Podařená dvojčata

První ze série příběhů ze školy St Clare vypráví o příjezdu dvojčat Patricie a Isabely, která sem nastoupila s nechutí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26701/podarena-dvojcata-26701.jpg 4.2125

Dvojčata (1.)

The Twins at St Clare's (1962)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)

knihomolkačenka
28.05.2017

Při čtení této knihy jsem si vzpoměla na Dvojčata v průšvihu.

tatafa
07.01.2017

Krásná, vtipná a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

mijala
17.02.2016

Na knížku jsem si vzpomněla náhodou, protože jsem se snažila vzpomenout na oblíbenou knížku z dětství kvůli čtenářské výzvě. Pamatuji si, jak jsem si knížky půjčovala v knihovně a vím, že jsem do nich byla na základce zblázněná, i když mám pocit, že jsem nečetla všechny díly. Zpočátku jsem měla problémy se začít, ale pak už stránky utíkaly. I když už nejsem cílová skupina, tak se mi knížka líbila, i když samozřejmě ne tolik, jako když jsem byla menší.

gomaki
19.06.2015

Tak tomu rikam nostagie:) kdysi jsem precetla celou serii a uplne jsem to milovala:) dily uz mi davno splynuly do jedoho, ale pocit z dobre knizky pro pubertacku ve mne dodnes pretrval:)

vodopad152
31.05.2015

Kniha nebyla úplně nejhorší, ale mě se moc dobře nečetla. Nevím jak ostatní a tak proto dávám 3 hvězdičky.

pakoshka
28.07.2014

Která z nás netoužila být z dvojčat? A příběhy z internátu měly pro nás, Češky, lehký nádech exotiky. Jsem zvědavá, jestli tématika bude takhle atraktivní i pro mou (zatím neexistující) dceru.

katty999
01.07.2014

Líbila se mi myšlenka obratu dvojčat a jak jedna kamarádka se jim svěřila s krádeží a ony to na ní neřekly. Také se mi líbilo, jak autorka dobře vystihla jejich zklamání, že na vysněnou školu nepůjdou.

reccal
10.02.2014

Ideální pro mladé slečny, celá série je psaná vtipně, čtivě, jen ty postavy by nemusely být tak moc černobílé:) I dnes po těchto knížkám moc ráda sáhnu.

dark.ma93
04.10.2013

V době od 10 až 12 let to byla moje srdcovka. Příběh děvčat z internátní školy mě vážně zaujal. Doporočiji jej každé mladé dívce.

Pakuna
11.09.2013

Další série od Enid Blytonové, kterou jsem četla v dětství a můžu ji doporučit. Souhlasím s Effi - taky mi bylo líto, že knihy měly málo stránek a já jsem je měla hned přečtené.

Effi
05.08.2013

Hltala jsem je na základní škole, takže je to už pěkných pár let zpátky. Vždy jsem litovala, že jsou tak tenké a hned přečtené :)

Calwen306
17.03.2012

Po prečítaní tejto knihy v období keď som mala asi tak 11 rokov som definitívne opustila svet rozprávkových knižiek. Kniha je veľmi pútavá, zábavná a poučná. Dvojčatá a ďalšie postavy som si okamžite obľúbila a jednoznačne doporučujem túto knihu všetkým dievčatám. Celá séria sa skladá zo 6 knižiek a všetky sú rovnako kvalitné a čarovné :)

Eneo
08.01.2012

Tato série mě doprovázela na základce a jsem za nic moc ráda, i když jsem si jako malé dítě hůř zvykala na prostředí internátních škol, nakonec z toho vyšla velice čtivá a vtipná série.