Pod znakem orla

Pod znakem orla https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534695/bmid_pod-znakem-orla-65fbe08e7bf6e.png 4 497 497

Orel série

Pod znakem orla - audiokniha obsahuje dobrodružný historický román, jehož autorem je Simon Scarrow. Čte Marek Holý. Režie a zvuk: Miloš Vrána. Quintus Licinius Cato #1 Píše se rok 42 našeho letopočtu a ke II. legii, nejúdernější jednotce celé římské armády, právě dorazil do Germánie nový rekrut Quintus Licinius Cato. Mladý voják, který se až dosud potýkal především s knihami, se musí vyrovnat nejen se všemi těžkostmi tuhého vojenského režimu, ale také čelit odporu svých spolubojovníků – poté, co vyjde najevo, že díky svým kontaktům u císařova dvora byl jmenován do vyšší hodnosti než oni. Stává se zástupcem Macrona, neohroženého centuriona a zkušeného bojovníka, a musí v nadcházejících vojenských akcích prokázat mnohem více schopností než všichni ostatní vojáci. Ti zjišťují, že po krvavých střetech s bojovníky germánských kmenů, je další tažení je zavádí do země, které se v divokosti žádná jiná nevyrovná – do barbarské Británie. Po dlouhém pochodu na západ musí Cato a Macro splnit zvláštní úkol, díky němuž proniknou do nejhlubších tajů spiknutí, které nemá za cíl nic menšího než svržení císaře…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: audiokniha , Audiotéka , Bookmedia

Under the Eagle , 2000

Interpreti: Marek Holý

Ronin Roujin
02.11.2013 3 z 5

Celkem čtivé "sandálové" akční čtení. Trošku mi vadily jména hlavních hrdinů, protože až moc mi evokovaly různé věci z dalké budoucnosti (pro nás součastnosti).

kryspin66
11.09.2013 4 z 5

Řím zrovna není můj šálek kávy, ale musím uznat, že autor v této sérii mě zaujal jak je vcelku přesný v historii. Příběhy legionářů jsou vkusně a nenásilně předkládány pro čtenáře. Vcelku jsem se sžil s Catonem a těším se na další díl série.

astroweb
10.09.2013 4 z 5

Překvapivě dobré, ovšem k dalšímu dílu si dám nějaký čas pohov.

Stanley81
12.08.2013 5 z 5

Další skvěle čtivý díl, výborná série.

vrgulnik
10.07.2013 3 z 5

Klasický historický román. V ničem příliš nevybočuje ze zaběhaných stereotypů. Prostě oddychovka.

Zdenda20
05.07.2013 3 z 5

Dodatečně přidávám komentář. Četl jsem v poslední době tři knihy z této serie. Autor má tuto dobu pěkně zmapovanou historicky.
Moc pěkně popisuje život v legii, která je pro vojáka víc než cokoliv jiného. Ale je poznat , že autor je Angličan a tak fandí Britům.
Děj v těchto knihách je obdobný, ale moc pěkně popsaný život legionářů a jejich smysl života. Doporučuji všem co mají rádi knihy o Římu.

Garik
01.12.2012 3 z 5

Na prebale: „Taková konkurence dá spisovateli zabrat.“ Bernard Cornwell
Tak neviem... Preslávený britský suchý humor? Nebodaj obyčajná irónia? Vydavateľský biznis? Zdržanlivá a slušná odpoveď - vyjadrenie gentlemana? Ale myslím si, že to pán Cornwell nemohol myslieť celkom vážne.

Pripadalo mi to ako taký dobrodružno-historický román s prvkami detektívky určený vyslovene pre mládež. Vlastne nevyslovene, dnes sa už také čosi neuvádza. A možno som iba ja na takéto niečo pristarý. Alebo mi to, nech už z akéhokoľvek dôvodu, proste nesadlo i keď celkove sa to, pravdupovediac, nečítalo zle. Ale bolo tam dosť rušivých momentov a každopádne ma pri tom chytali drobné záchvaty irónie a cynizmu. Skrátka, čakal som od toho asi príliš veľa.

mijagi80
31.10.2011 4 z 5

První díl nás seznámí s životem v římských legiích, kde se setká centurion Macro s nováčkem Catem. Autor trocho naznačuje politickou situaci kolem císaře Claudia a setkáváme se s jeho zástupcem Narcissem (něco jako ředitel tajné služby), který se snaží rozkrýt spiknutí. Cato přichází do vojenského tábora v Germánii a po krátké době se s II. legií přesouvá přes kanál do Británie, kde císař plánuje zahájení ofenzivy. Krátce po vylodění dochází k velké bitvě. Děj má spád a popis bitev a života ve vojenském táboře je plný zajímacých detailů. V hodnocení dávám 4 hvězdičky a uvidím, jak se vydaří druhý díl a také mám v plánu přečíst něco od Cornwella.

Pokud byste hledali hlubší sondu do římských dějin, pak bych doporučil knihu První muž Říma od Colleen McCullough a její pokračování.