Pod krvavými nebesy

Pod krvavými nebesy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372368/bmid_pod-krvavymi-nebesy-28x-372368.jpg 4 369 107

Pino se nestará o nacisty ani o válku. Je to prostý italský mladík, který si chce užívat života, hudby, dívek. Avšak když je jeho milánský domov vybombardován, přidává se k podzemnímu hnutí, které pašuje židy do bezpečí. Pino tak začíná zjišťovat pravdu o utrpení, kterým nejen Itálie prochází. A také nachází lásku u starší vdovy Anny. Vše se navíc ještě zkomplikuje, když se Pino nedobrovolně stává osobním řidičem u Hitlerovy pravé ruky v Itálii, tajemného Hanse Leyera. Pino rozehrává nebezpečnou špionážní hru přímo v srdci nepřítele. Ovšem stejně jako odhaluje další a další zvěrstva, smyčka kolem něj a jeho nejbližších se neúprosně stahuje…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Beneath a Scarlet Sky , 2017

domihruzkova
07.07.2021 4 z 5

Neskutečný příběh.

Lily-fairy
24.05.2021 5 z 5

Miluju, když se v knihách odhaluje část historie, o které se nemluví. Bohužel je smutné, na kolik bezejmených obětí a hrdinů se zapomíná... Víc takových knih, prosím

zuzka.j
06.02.2021 4 z 5

Velmi zajímavý příběh. Někdy jsem ale docela pochybovala, jestli to není náhodou trochu přibarvené.

hnilda3
04.12.2020 5 z 5

Moc zajímavý příběh, je fascinující, kolik toho může prožít jeden člověk... Psáno velmi čtivě, i když chvilku mi trvalo se začíst.

DomYell
30.11.2020 5 z 5

Rekneme, ze tak do stranky 37X moc dobra a ctiva knizka... Ale od 37X to je uplne masakr... Clovek asi tusi, co prijde, ale furt doufa, ze se treba plete... A treba i jo... Konec je neskutecne silny... Lide, co si radi pobreci, by asi meli koncit u 37X.stranky a nebo si vzit roli papiru vedle sebe. Rozhodne doporucuji pri cetbe jeste dohledavani na internetu kdo byl kdo pro lepsi zazitek. Moc moc moc povedeny!

Ticiana
19.08.2020 5 z 5

Uzasna kniha. Je dost zvlastni, ze tenhle pribeh nebyl vydan driv a jsem taky rada, ze jsem si ho precetla. Pino Lella je pro mne hrdina. Libila se mi ta cast v Alpach a pak i jak byl ridicem. Neni to ten klasicky pribeh z 2. svetove valky. Tohle mi spis prislo jako spionazni roman. Nedivim se, ze na valku chtel zapomenout. Doufala jsem, ze s Annou to skonci lip. Muzu jen doporucit.

a.k
15.08.2020 5 z 5

Román z Itálie za 2. světové války inspirovaný skutečnými životními osudy mladíka Pino Lelly.
Úžasně napsaný příběh o mladém italském chlapci, který se stal součástí velmi nebezpečných protiválečných aktivit. Nevzpominám si na jinou knihu, která by ukazovala alespoň okrajově, jak se válka promítla do života italského národa. Tady ta to umožňuje a v tom vidím velké plus.
Samotný děj je až neuvěřitelný, nesmírně čtivý, místy s dobrodružným nádechem, napětím, s řadou dějově zajímavých zlomů i s emočně silnými pasážemi.
Tato knížka určitě stojí za přečtení, doporučuji.

Sejna1955
08.08.2020 5 z 5

Skvěle napsaný příběh z 2.světové války. Přečetl jsem to jedním dechem.

Paulmain
30.06.2020 3 z 5

Nejzajímavější na knize je skutečnost, že je příběh vystavěn na základě skutečných událostí. Je zajímavé se na 2. sv. válku dívat z málo obvyklého úhlu (Itálie). Samotné literární zpracování mi však přišlo poněkud naivní a ne moc dobré. Poslední třetina je lepší, ale asi to bude tím, že je to více emocionální. Kniha se čte celkem dobře, dávám 3 hvězdy.

knihovnička007
03.06.2020 5 z 5

Úžasná kniha z války. Moc dobře se mi četla.
Více o knize v recenzích nebo na stránce FB Tučňákův knižní svět.

Chaki
24.05.2020 4 z 5

Fascinující životní příběh, za mě literárně slabší ale silná předloha podle skutečnosti to táhne. To co zažil Pino za jeden život to by vydalo na román... :)

VeruB
23.05.2020 5 z 5

Autentický, čtivý příběh o druhé světové válce v Itálii. Krásné, smutné a dojemné zároveň.
„Život mě stále nepřestává udivovat. Nikdy nevíme, co se stane dál, co uvidíme, jaký důležitý člověk nám vstoupí do života nebo jakého důležitého člověka ztratíme. Život je změna, neustálá změna, a pokud nemáme to štěstí, že v tom vidíme komedii, je změna vždycky drama, pokud ne rovnou tragédie. Ale po všem, a i když nebe zrudne a zatáhne se, pořád věřím, že pokud máme to štěstí, že žijeme, musíme děkovat za ten zázrak neustále každý den bez ohledu na to, jak je zrovna špatný. A musíme věřit v Boha a vesmír a lepší zítřek, i když ta víra není vždycky zasloužená.“

Danizi
22.05.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších jak jsem je začila čist nemohla jsem se otrhnut

barusak1
05.05.2020 5 z 5

Velmi zajímavý, čtivý příběh.

vendulanovotna
05.05.2020 5 z 5

Strhující příběh reálných osob na pozadí skutečných událostí, to bylo něco. V knize není místo, kde byste chtěli nudou přeskakovat stránky, a po pozvolnějším rozjezdu přichází část, kde akce střídá akci, kde musíte číst dál napětím, jak to dopadne a taky se zde najde několik překvapivých momentů.

Cítím se obohacená z vícero pohledů. Zeměpisně, hledala jsem si na internetu během čtení místa, kde se příbeh odehrává :-) i historicky, zase vím více o II. světové válce, tentokárt ze severu Itálie (doposud jsem věděla pouze velice okrajově o Mussolinim). Velice oceňuji závěrečný výčet osudů jednotlivých postav po skončení války. O ději se rozpisovat nebudu, to ať si každý přečte sám... podle mě tam toho je všeho tak akorát, a je "fakt hustý", že to je vše podle skutečnosti.

Na závěr jedna věc, co nelze opomenout a to je literární zpracování. Není to největší literární skvost, popisovaná atmosféra v některých pasážích nevyvovala to, co bych si přála, občas bylo těžké tu hrůzu/bolest/naději/lásku opravdu vnímat. Slovní obraty byly obyčejnější, věty kratší. Bohužel to knihu srazilo o level níže, než je potenciál příbehu. Nicméně po dočtení to byl pro mě tak dějově silný zážitek, že zavřu obě oči, a hodnotím 90% (neboli 4,5*).

OnlyFour
06.04.2020 4 z 5

3,5/5*. Beriem, že je to skutočný príbeh, bolo to zaujímavé, ale vo mne to nezanechávalo žiadne emócie, ani som sa do Pina nevedela nejak vcítiť. Asi by to chcelo lepšie spracovanie.

nicole1990
02.04.2020 5 z 5

Hodně zajímavý příběh z 2 světové války.

denisa7430
30.12.2019 4 z 5

Poutavý příběh z 2 sv. války zase z jiné stránky.

niknikita
11.12.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla se zatajeným dechem - doslova - a nikdy nepochopím, jaká zvěrstva dokáže člověk páchat...
Toto je pravdivý příběh a já vážně nevím, jestli to, co se dělo na konci války nebylo horší, než válka samotná...
Jeden z tisíců lidských "Memento mori" je napsaný tak, že zapomenete na svoje žabomyší starosti, pokud máte srdce na svém místě.

Klobouková
14.11.2019 5 z 5

Mě to tak strašně štve, že Pino toho hnusného Leyera provezl a pomohl mu do bezpečí a tím pádem i k dožití v požehnaném věku v okruhu svých blízkých!!!! Strašně jsem Pinovi nadávala, nutila ho, aby generála zastřelil, předal partyzánům, najel s ním v plné rychlosti do stromu...COKOLIV, jen ho nenechat utéct od jeho nelidského díla, od nacistické války. Jenže Pino to neudělal, víc než o odvetu mu šlo o vlastní život - a to nakonec bylo na tom příběhu tak strhující, tak lidské. Nejde o románového hrdinu, který by kladl svou čest úplně přede všechno, jde o skutečný příběh skutečného člověka z masa a kostí se skutečnými strachy a potřebami. Za mě plný počet hvězd, i když jsem pořád ještě naštvaná, že se Leyers ze všeho vykroutil, či spíše vyklouzl jako slizký had - ale silné emoce přece k dobré literatuře patří, že....?