Pod dohledem

Pod dohledem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451616/bmid_pod-dohledem-UM0-451616.jpg 4 157 157

Každý má svoje tajemství. Ale ne vždy je dobře skryté. Melville Heights patří k nejhezčím čtvrtím v Bristolu. Na takovém místě se přece brutálně nevraždí. Jenže… každý tu má svoje tajemství. A každý je trochu pod dohledem. Toma Fitzwiliama, ředitele školy, mají všichni rádi, i jeho nová sousedka Joey Mullenová se do něj rychle zamiluje. Je přesvědčená, že o jejím poblouznění nikdo neví, jenže Tomův syn Freddie bedlivě sleduje dění v blízkém okolí a neunikne mu, že se Joey vůči jeho otci chová zvláštně. O pár ulic dál bydlí studentka Jenna, která má podezření, že ředitel není až tak bezúhonný, jak se zdá. Projevuje nezvyklou náklonnost její nejlepší kamarádce a Jennina máma je přesvědčená, že jí Fitzwilliam ztrpčuje život. A už dvacet let před těmito událostmi se jistá školačka v tajném deníku vyznává z lásky ke svému pohlednému mladému angličtináři…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Watching You , 2018

Makůvka
27.08.2021 4 z 5

Tak nevím, knížka se četla dobře, to zase jo, ale tak do půlky knížky mi chybělo napětí a nějaká akce. Druhá půlka už byla svižnější, nutilo vás to číst dál a ten konec se fakt povedl.

SilvieSisinka
28.07.2021 4 z 5

Pomalu a jistě skládáte puzzle.Pridavate malé dílky do příběhu.Nakonec máte obrázek celý a příběh je na světě.

alexis818
20.06.2021 4 z 5

Začátek se dost táhl, ale nutí vás to číst, aby jste odhalili, kdo za tím vším stojí. Ve výsledku dobrá kniha, autorka umí velmi dobře popsat psychu všech zúčastněných.

Prateri
05.06.2021 4 z 5

Pod dohledem - nepřečetla jsem knihu nijak rychle. Děj mě k tomu moc nenutil a postavy mi připadaly skoro všechny nějak mimo. Ale pak tam na mě vykouklo tajemství, spíše stará příhoda, a to mě ve čtení povzbudilo. Nakonec knížka čtyři hvězdičky uhrála. Ale stejně ty ženské i dívky - pěkně zblblé:).

i.stefany
15.05.2021 4 z 5

Napínavé, řádně zamotané, velmi čtivé. Začátek příběhu je poměrně pomalý a vyžaduje soustředění na postavy, kdo je kdo a kdo ke komu patří. Postupně se ale příběh rozjíždí správným směrem, roztáčí napětí a otáčí jednu stránku za druhou. Závěr je opravdu nečekaný a překvapivý. Stylem mi připomínala knihy Michele Campbell.

ivetdos
15.05.2021 4 z 5

Pod dohledem je skvělý, nenaročný psychologický román/detektivka, která vás nepustí. Psychothrillerem bych ji nenazývala, vůbec jsem se u čtení nebála a moc drsných scén tam taky nebylo (vlastně skoro žádná) - což dost oceňuju, nerada se bojím. Přesto ale pořád chcete číst dál a dál a zajímá vás kdo za tím vězí, protože všichni hrdinové jsou zvláštní a podezřelí :) Tipů jsem měla hned několik a pořád se mi názory měnily. Vraha jsem sice tipla, ale ne s těmi všemi souvislostmi, které za tím byly.
Knížku vám rozhodně můžu doporučit, skvěle se četla a neměla žádná hluchá místa :)

petula22
11.05.2021 4 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak se to rozjede a knížku neodložíte. Příběh je skvělé poskládaný. Bavila mě postava Joye, která je správně ztřeštěná. Výjimečně se mi podařilo odhalit vraha dříve, než na posledních stránkách :-)

janyska13
08.05.2021 4 z 5

Začátek byl pro mne trochu slabší, měla jsem problém se ve všem zorientovat, v postavách, kdo ke komu patří apod. Všechny postavy mi připadaly šíleně divné a zvláštní už od začátku, takové tedy byly vlastně celou dobu. :D Postupem času zjišťujeme informace o každé z postav a snažíme se vlastně zjistit, kdo je mrtvý a kdo vraždil.
Knihu jsem četla ve společném čtení s pár holkama a to tomu přineslo úplně jiný pohled a zážitek ze čtení. Vymýšlely jsme mnoho teorií, kdo by to mohl být a kdo to mohl udělat. Finální varianta nás samozřejmě také v určitém smyslu napadla, ale jak to vše bude vzájemně propletené jsme nečekaly asi žádná z nás.

Toňula
29.04.2021 4 z 5

Knihu jsem si půjčila náhodou a byla jsem mile překvapena. Zpočátku pomalý rozjezd,ale postupně příběh nabírá na napětí až k zajímavému a docela překvapivému závěru. Spokojenost!

Renatecka
26.04.2021 3 z 5

Ale jo, jakž takž to šlo.

Alena129
23.04.2021 3 z 5

Po sérii napínavých detektivek, které mám nedávno za sebou mi tato kniha nepřišla až tak zajímavá. Každopádně každý má svůj styl.

Nixa
16.04.2021 4 z 5

Kniha se mi četla dobře a určitě stojí za pozornost. Začátek má trochu pomalejší, ale kniha je čtivá, kapitoly jsou krátké a nějakého toho napětí se později také dočkáme.

ctenarkaEva
05.04.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale čekala jsem od ní víc napětí. Jak už psali někteří přede mnou, nenazvala bych ji napínavým thrillerem, ale spíše psychologickým románem s detektivní zápletkou.

bookcase
28.03.2021 4 z 5

Jo, mně se to líbilo. Mělo to napětí, takové to pomalu stupňované, a po přečtení jsem se na postavy musela dívat jinak.

sabca
19.03.2021 4 z 5

Byl to pěkný a zajímavý psychologický román, který nakonec skončil úplně jinak než si představujeme. Kniha se čte dobře a doporučuji k přečtení.

perpe2a
12.03.2021 3 z 5

Za mě průměrný thriller.

Adris
08.03.2021 3 z 5

Příběh jedné anglické vsi, kde si sousedi vidí do talíře - záměrným sledováním a pronásledováním. Vše směřuje k jedné rodině - Fitzwilliamových. Tu tvoří ředitel místní školy, který se až podezřele často snaží "empaticky" pomáhat studentům v nouzi, jeho nevýrazná manželka a jejich zvláštní pubertální syn.
Celý příběh začíná vraždou, poté se vracíme 3 měsíce zpět, a sledujeme vývoj situace z tří různých pohledů.
Líbila se mi krátkost kapitol a tematika poruch osobnosti. Co se mi ovšem nelíbí, je autorčin styl, kterému asi ani překlad příliš neprospěl. Začátek velká nuda, postava uslintané Joye mi lezla na nervy, a její kapitoly obsahovaly spousty popisů. Rozuzlení mě zklamalo, protože nevěřím v takový vývoj postav. Opět autorka záměrně upozaďovala "nevítané" postavy, které "vytáhla", až když je potřebovala. Konec byl čtivější, ale nic to nemění na tom, že jsem se opět modlila, aby už byl konec. Prostě mi nesedí autorčin styl a necítím žádný.. šoking, drama, akci. Neprožívám to. Tři hvězdy za čtivost, zajímavá témata a prostředí.

Kizuizi
05.03.2021 5 z 5

Začátek knihy je pomalejší a poměrně dost zmatený, je zde i větší množství postav; ale nebojte! Vše do sebe postupně zapadne, vše se vysvětlí, důležité postavy jsou nám představeny a hlavně příběh nabere takové tempo, že nebudete chtít knihu ani na chvilku opustit.
Prostředí i postavy jsou perfektně popsané, nečeká nás nic nereálného a nesmyslného, což určitě přidává bodíky navíc.

veruptackova
04.03.2021 4 z 5

Krátké kapitoly a různé pohledy vás nutí číst dál a těchto 376 stran uteče opravdu rychle. Moc se mi líbí netradiční pojetí, kde se střídá příběh několika postav s budoucím výslechem. Na začátku nevíte, kdo je vrah nebo oběť. Není to tuctový thriller, kterých teď vychází desítky. Tohle je jiné a opravdu dobré.
I když mě zápletka nešokovala, jsem nadšená a přečtu si rozhodně další knihy Lisy Jewell.

EvaEma
03.03.2021 5 z 5

Pro mě úplně nečekaný závěr. Kniha tak pěkně plynula, ani to nevypadalo jako thriller a najednou... !